Činnost základní školy

Krásné prázdniny

Nocování ve škole

Konečně nastala ta chvíle a mohli jsme se přestěhovat se spacáky do školy. Poté jsme vyběhli ven, opekli jsme si párky, zahráli si turnaj v přehazované a prostě „pobyli“ u ohně. Svojí návštěvou nás poctili starší děti, které do naší školičky kdysi chodily. Před spaním jsme zhlédli pohádky a zalezli do svého pelíšku. Spát se svými kamarády ve třídě je prostě legrace a na tuto akci se těšíme celý rok! Druhý jsem si šli zahrát bowling, jak se na konec školního roku sluší a patří!

Cyklovýlet a stopovaná

Dnes jsme se rozdělili na dva týmy a každý se vydal jiným směrem. Ten první si zahrál stopovanou, kdy starší přichystali cestu s úkoly pro mladší, kde na konci je čekalo i hledání kamarádů a malý piknik. Naše oblíbená kola nesmíme koncem školního roku vynechat a na ně se vydal právě druhý tým. Letos jsme se vydali po pravobřežní cyklostezce až do Dalečína. Cestou jsme se kochali krásnými výhledy na přehradu a cesta nám rychle ubíhala. V Dalečíně nás čekala zasloužená zmrzlina, hřiště a plni sil jsme se vydali zpět. Zmokli jsme, ale nejsme přece z cukru, a než jsme přijeli do školy, uschli jsme. Bylo to jiné, dobrodružné a sportovní!

Čechy pod Kosířem

V průběhu našeho letošního školního výletu jsme prozkoumali městečko Čechy pod Kosířem. Navštívili jsme zámek, výtvarné dílničky, občerstvili jsme se na zámeckém nádvoří a v přilehlém parku. Poté vedly naše kroky do Muzea kočárů, kde se nám opravdu zatajil dech.  Historické kočáry a výklad pana Václava Obra byl více než poutavý. Poslední zastávkou bylo Hasičské muzeum. Výlet byl prima.

Kouzla králů

Pohádka Kouzla králů je nádherná a všichni ji máme rádi. Byli jsme velmi zvědaví, jak se s ní poprali herci Divadla Beze Jména. Musíme uznat, že výtečně. Příjemnou tečkou za kulturně stráveným dopolednem byla zmrzlina na náměstí.

Na vlnách country

Velmi rádi tančíme a zpíváme a tak jsme se rozhodli naši školní akademii nacvičit v duchu „country.“ Děti z mateřské školky se předvedly jako statní indiáni a starší děti navázaly tanečně a hudebně v rytmu „country“. Občas jsme se při nácviku celkem zapotili, ale snaha stála za to. Velký potlesk obecenstva a vlhké oči našich maminek nám byly odměnou za naši vytrvalou práci.

Ocenění ve výtvarné soutěži

Čtvrťáci a páťáci se zúčastnili umělecké soutěže pořádané Městem Bystřice nad Pernštejnem a Mikroregionem Bystřicko. Letošní téma bylo „Pestrý život na naší škole“. Naše práce měla název – Škola plná zážitků a ve své kategorii, výtvarná část pro kolektivy 3. – 5. ročníků, získala cenu poroty.  Máme velikou radost a už se těšíme na podzim, kdy si cenu převezmeme na vernisáži výstavy v Městském muzeu, kde naše dílo bude i vystaveno.

Tančíme, dovádíme, radujeme se

Odměnou za celoroční práci nám byl dnešní program paní Freyové, kdy jsme spolu tančili, soutěžili a zahráli si různé pohybové hry. Společně jsme se pořádně pobavili, vyřádili a zasmáli. Moc nás to bavilo.

Dva roky prázdnin

Celým školním rokem nás provázela společná četba, na kterou jsme se vždy velmi těšili. Ovšem vše jednou začíná a jednou končí. Přiblížil se tedy konec dobrodružství chlapců na opuštěném ostrově a my jsme s napětím čekali, jak jejich dobrodružství skončí. Naučili jsme se například, že táhnout za jeden provaz je důležité a také, že překonáváním překážek rosteme na těle i na duchu. Navíc již víme, že čtení a práce s textem může být i zábava. A co více…jejich prázdniny už končí, ale naše teprve začínají!

Učíme se navzájem

Předškoláci navštívili prvňáky a zahráli si společně několik her na před/čtenářské dovednosti. Hodina českého jazyka byla moc prima a předškoláci se začali ještě více těšit na novou etapu života, která je čeká v září.