Činnost základní školy

VEXujeme

Informatiku opanovali roboti jménem VEX. Umíme je skvěle ovládat nejen přímo na jejich zádech, ale máme na ně i speciální magnetické tabulky. Dokážeme je například roztančit, udělat šťastnými nebo rozblikat všemi barvami.

Učíme se navzájem

S předškoláky jsme se byli podívat za našimi prvňáčky. Zvládli jsme spolu spoustu úkolu. Předškoláci se zase o trochu více začali těšit do školy, nejen na to, že se naučí číst, psát a počítat, ale hlavně na svoje starší kamarády.

Zkoumáme lidské tělo – část první

V hodinách ČASu teď máme badatelské hodiny, učíme se o lidském těle. Nejprve jsem si opakovali, co o těle víme a pak už jsme se podívali na zoubek dýchací soustavě. Počítali jsme, kolikrát se za minutu nadechneme, jak se dech změní při námaze, na svíčce si ukázali, co se stane, když dojde kyslík a dokonce jsme si vyrobili funkční plíci.

Hudební výchova názorně

V hudební výchově se učíme o dechových hudebních nástrojích a měli jsme možnost si je vyzkoušet. Seznámili jsme se s fagotem, borlicí, klarinetem i s různými druhy fléten. Nejzajímavější nám přišla baskřídlovka a vyloudit na ni pěkný zvuk je opravdu umění.

Jedeme do divadla

Na dnešní den jsme se dlouho připravovali a samozřejmě těšili. Studovali jsme pohádku o Červené Karkulce v angličtině a dnes jsme konečně měli možnost si své znalosti ověřit v divadle v Novém Městě na Moravě. Představení bylo úžasné, vtipné a celkově jsme si den užili. Učit se anglicky je prostě „cool.“

Tělesná výchova na ledě

Příchod mrazivého počasí nám vždy vykouzlí úsměv na tváři, neboť to znamená, že naše hodiny TV budou probíhat venku na ledě. Učíme se tedy bruslit, brzdíme, jezdíme mezi kuželi a hrajeme samozřejmě i různé hry. Došlo i na hokej, při kterém jsme se pořádně zapotili. Bruslení nás baví a doufáme, že nám tedy počasí ještě nějakou dobu vydrží.

Kamarádi papoušci

Dnes jsme měli možnost zhlédnout program o papoušcích s papoušky, ve kterém jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o těchto nádherně barevných a inteligentních ptácích. Papoušci Arášek a Šmudla nám předvedli, jak umí mluvit, jezdit na kole, hrát si s míčkem a vyšroubovat pomocí jazyku a zobáku třeba i šroubek. Zkrátka se nám předvedli v celé své kráse. Všichni jsme byli programem velmi nadšeni.

Vánoce

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí…. máme tu poslední den v tomto roce ve škole, od rána jsme netrpěliví, protože víme, že v tento den chodí do školy Ježíšek. Ráno jsme se setkali v družině, kde nám naši kamarádi připravili malý koncert, zazpívali jsme si koledy a pak to přišlo… dááááárkyyyyy. Každý z nás si rozbalil svůj dáreček, který nám udělal velikou radost.  A o tom Vánoce jsou.

Staročeské Vánoce ve Víru

Vánoce jsou nejmagičtější období roku plné zvyků a tradic a proto jim věnujeme tolik pozornosti. A proto se naše vánoční tvoření se neslo v duchu staročeském. Vyrobili jsme si „Polaz“, jako symbol života, naděje a navracejícího se světla a tepla. Vyrábění nás velmi bavilo, práce přinesla svoje ovoce a domů jsme si odnesli opravdu kouzelný výrobek.

Škola dříve

Návštěva muzea v Bystřici nad Pernštejnem byla pro nás velkou inspirací, především expozice staré školy se dětem líbila nejvíce. Proto jsme se rozhodli vyzkoušet si takovou školu u nás. Při výuce platila stará pravidla chování, zkusili jsme si psát tuší, seděli jsme ve staré lavici, oblékli jsme oděv co nejvěrohodnější té doby. Hra na housle byla zajímavým rozptýlením a místo sladkostí jsme posvačili domácí chléb a sušená jablíčka. Den jsme si velmi užili a také chápeme, že dodržování pravidel má rozhodně svoje výhody.