Činnost základní školy

Den prevence úrazu

Umět si poradit v krizových situacích je velmi důležité a my jsme se dnes naučili ty nejzákladnější věci. Jak ošetřit zranění, jak se chovat při nehodách a hlavně jak jim předcházet. Nacvičili jsme například masáž srdce a zástavu tepenného krvácení. Den na ZŠ Nádražní v Bystřici n.P. byl pro nás velmi užitečný.

Olympijský víceboj

Dnešní den se nesl v duchu sportovního zápolení, soutěžení, překonání svých vlastních rekordů. Již poněkolikáté se účastníme projektu „Olympijský víceboj“ a dnes jsme v rámci našeho sportovního dne splnili předepsané disciplíny a zjistili tak, kam jsme se od loňského roku posunuli. Den vyvrcholil Zátopkovým během na 500m, kde jsme se vzájemně povzbuzovali a všichni jsme to zvládli. Bylo to napínavé, vzrušující, prostě úžasné. Už se těšíme na naše diplomy!

Výprava do vesmíru

Páteční dopoledne jsme strávili na vesmírné výstavě v Brně, kde jsme zkoumali vesmír, planety a dovídali se o prvních kosmonautech. Měli jsme možnost zažít i virtuální realitu, prohlédnout si kosmické raketoplány a dozvědět se spoustu zajímavostí.

Čarodějnice v tělesné výchově

Dnešní tělesná výchova byla obzvlášť zábavná. Štafetovým během jsme sestavili lektvar odvahy, absolvovali jsme slalom na koštěti a čarodějnici jsme poslepu vymetli pavučiny z komína. Vše se podařilo, tak teď již nezbývá, než popřát „bezpečný let.“

Cirkusová dílna

S cirkusovou pedagogikou pana Sadily jsme se setkali již loni a velmi nás oslovila. I letos jsme se tedy s nadšením nechali provést vším, co nám pana Sadila byl schopen ukázat. Učili jsme se například žonglovat, jezdit na jednokolce, držet balanc na prkně a mnoho dalších. Při některých aktivitách jsme se pěkně zapotili, ale radost na tvářích mluvila za vše. Panu Sadilovi velmi děkujeme a budeme se opět těšit někdy v budoucnu na setkání.

Pokus s hráškem

Ve slabikáři jsme se dočetli, jak chlapeček Řehoř zkoušel naklíčit hrášek. Bylo to natolik zajímavé, že jsme si to museli vyzkoušet také. Teď budeme s napětím sledovat, jestli nám vyklíčí.

Zpívali jsme seniorům

V sobotu 13. dubna jsme vystupovali pro babičky a dědečky z Víru na jejich každoročním setkání.  Moc jsme se na ně těšili.

Vír čte dětem – den pátý

Dnešní den jsme strávili všichni v místní knihovně MLOK. Někteří jsme tam byli poprvé. Pověděli jsme si zajímavé věci o knihovnách, podívali jsme se, jaké knihy v naší vírské knihovně jsou, některé jsme si i půjčili a kousek si, buď sami nebo paní učitelky, přečetli. Bylo to moc fajn a určitě jsme zde nebyli naposledy.

Děkujeme paní Jitce Špačkové, naší knihovnici, že nám knihovnu propůjčila.

Vír čte dětem – den čtvrtý

V rámci projektu Vír čte dětem jsme měli ve školce edukační program o třech prasátkách. Lektorka Dana Dlouhá si pro děti připravila úžasné senzomotorické aktivity. Děti tak měly možnost si pohrát s prasátky v kakaovém blátíčku, stavět domečky ze slámy, dřeva, kostiček, modelovat, tvořit, hrát si a prožívat.

Vír čte dětem- den třetí

Ve středu jsme u nás na čtení  uvítali dramaťačku Kateřinu Chalupníkovou, která zaujala opravdu všechny věkové kategorie. Četla z knížek pro nejmenší, například z knížky Tuze hladová housenka. K radosti babiček zarecitovala ze sbírky básníka Jana Skácela. Neopomenula otřelé páťáky s příběhy z knihy Karolína od Ivy Procházkové. Opravdu každý si přišel na své.