Činnost základní školy

Hrady

O hradech si čteme – tak proč si nějaký nepostavit?

Učíme se navzájem – “ One little indian, two little indians…“

Dnes si naši čtvrťáci zkusili, jaké to je být učitelem. V hodině angličtiny nás navštívili předškoláci a učili jsme se anglické číslovky. Společně jsme si zazpívali  písničku „One little indian“, která se nám velmi líbila a zvládli jsme si ji i zatancovat. Hodinu jsme si užili.

Plavu, plaveš, plaveme

Plavecký výcvik se nám postupně přehoupl do posledních lekcí a většina z nás udělala veliké pokroky. A co je to nejdůležitější? Plavání nás baví!

Rytmická show

Naši školu navštívil hudebník Petr Toman ze skupiny PT STYL se svojí rytmickou show. Program byl plný zpěvu, tance, rytmů, hádanek a my jsme si ověřili své hudební znalosti a dovednosti.

Vesmír

Společně jsme se vydali na výlet do Vesmíru. Viděli jsme dokument o Měsíci, dozvěděli se o gravitačním a magnetickém poli, seznámili jsme se s naší planetou Zemí a pro ostatní si připravili referáty o dalších planetách Sluneční soustavy. Využili jsme při prezentaci i 3D modely planet.

Zkoumáme ovoce a zeleninu

V hodině ČaSu jsme si vysloveně „rozebrali na kousíčky“ různé druhy ovoce a zeleniny. Řekli si, kde a jak tyto druhy rostou, které části můžeme zkonzumovat a které ne. Svojí chutí nás například překvapila „vodnice“, kterou jsme neznali.

Divadlo Polárka

V úterý jsme po dlouhé době navštívili divadlo Polárka v Brně. Užili jsme si krásné herecké výkony, hudební vystoupení i neobvyklou a zajímavou projekci. Dobrodružný příběh Karla Maye – Vinnetou, byl velkým zážitkem pro nás všechny.

V jako vznešený

I  jako indian

N jako neporazitelný

N jako neohrožený

E jako energický

T jako tajemný

O jako Old Shatterhand

U jako udatný

Drakiáda

Přestože bylo zataženo a vypadalo to, že každou chvíli zaprší, našlo se několik odvážlivců, kteří s námi vyrazili na letošní drakiádu na Špimberk. Počasí se trochu umoudřilo, draky jsme alespoň na chvíli dostali na oblohu a komu přece jen bylo chladněji, zahřál se u ohýnku.  Děkujeme!

Násobilka

V matematice se učíme násobit a dělit 7 a 8. Zkoušíme to všemi možnými způsoby.

„Dýňohraní“

Víte, co má společného toaletní papír, látka, klacík a drát? No přece se z toho dají vyrobit úžasné dýně =)