Činnost základní školy

Divadlo Polárka

V úterý jsme po dlouhé době navštívili divadlo Polárka v Brně. Užili jsme si krásné herecké výkony, hudební vystoupení i neobvyklou a zajímavou projekci. Dobrodružný příběh Karla Maye – Vinnetou, byl velkým zážitkem pro nás všechny.

V jako vznešený

I  jako indian

N jako neporazitelný

N jako neohrožený

E jako energický

T jako tajemný

O jako Old Shatterhand

U jako udatný

Drakiáda

Přestože bylo zataženo a vypadalo to, že každou chvíli zaprší, našlo se několik odvážlivců, kteří s námi vyrazili na letošní drakiádu na Špimberk. Počasí se trochu umoudřilo, draky jsme alespoň na chvíli dostali na oblohu a komu přece jen bylo chladněji, zahřál se u ohýnku.  Děkujeme!

Násobilka

V matematice se učíme násobit a dělit 7 a 8. Zkoušíme to všemi možnými způsoby.

„Dýňohraní“

Víte, co má společného toaletní papír, látka, klacík a drát? No přece se z toho dají vyrobit úžasné dýně =)

Badatelský klub v akci

Opět jsme se stali vědátory a snažíme se přijít na kloub různým věcem. Nebojíme se použít techniku, bublající tabletky, mícháme tekutiny a používáme věci jinak, než je obvyklé. A když se zadaří, tak si i něco odneseme domů.

Lapbook

V hodinách vlastivědy vyhledáváme, stříháme, lepíme – vlastně tvoříme a současně putujeme po České republice.

Plavecký výcvik žáků 3., 4. a 5. ročníků

Oblíbený plavecký výcvik, který tradičně absolvujeme na jaře, jsme letos zahájili již v září. Snažíme se tak dohnat ztráty z loňského roku, pilně se učíme plaveckým stylům a užíváme si vody plnými doušky.

Tonda Obal na cestách

Dnes jsme se podívali na Sběrný dvůr v Bystřici nad Pernštejnem, kde pro nás byla připravena nejen prohlídka, ale i několik stanovišť a výukový program Tonda Obal na cestách. Dozvěděli jsme se o důležitosti třídění odpadu, co patří do kompostu a jak se z odpadků pomocí recyklace stávají nové věci. Nakonec jsme se na všechno kolem podívali pěkně z výšky.

Horácké muzeum

Týden ve škole jsme si zpestřili výletem do Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě. Nejprve jsme si prohlédli Navrátilův mlýnek, potom navštívili Strašidelné podzemí, kde jsme potkali celou řadu strašidel a skřítků, také jsme si poslechli některé pověsti z okolí. Dále nás čekala historie, viděli jsme, jak se sklízel len, tkalcovský stav, staré oblečení, nábytek a hračky, poseděli jsme ve starých lavicích ve škole a také nahlédli do minulosti i současnosti lyžařského sportování. Nakonec jsme si prohlédli expozici Lega.

První školní den

Zahájili jsme další školní rok, prohlédli si nové půdní prostory a přivítali jsme mezi sebou nové spolužáky.