Činnost základní školy

Návštěva Brna

V úterý jsme navštívili město Brno. Našim cílem byla výstava Tutanchamon a prohlídka centra Brna. Výstava byla moc prima a všem ji vřele doporučujeme. I když nám počasí příliš nepřálo, tak jsme si to užili.

Lampionový průvod

V pondělí proběhl lampionový průvod naší obcí. Účast byla hojná. Děti luštily a plnily úkoly, za které na konci dostaly malou odměnu. Šli jsme s lampiony až ke kulturnímu domu, kde byl pro všechny připraven teplý čaj a občerstvení. Všem děkujeme, že jste přišli!

Učíme se anglicky zajímavě

V angličtině už umíme tvořit věty a přítomný čas prostý jsme si vyzkoušeli v pohádce „O Jeníčkovi a Mařence.“ Hrát divadlo nás velmi bavilo a tak víme, že angličtina je prostě „cool!“

Jak pokračuje naše plavání?

Již máme za sebou polovinu našeho plaveckého výcviku a mnohému jsme se již naučili. Zkoušíme sladit prsové ruce i nohy tak, aby plavecký styl „prsa“ byl dokonalý. Plaveme i na zádech, splýváme, potápíme se. Za odměnu jsou nám vždy skoky do vody a hry s nadlehčovacími pomůckami. Plavání nás baví!

Ovoce a zelenina

V hodině ČASu se učíme o ovoci a zelenině a dnes jsme si oboje užili téměř všemi smysly. Nejprve jsme všechno, co jsme donesli, roztřídili, pojmenovali, rozkrájeli, očichali, prozkoumali a nakonec snědli. Ještě nám zbylo na zítra.

Výchovný koncert

Dnešní den jsme měli kulturní zážitek, byli jsme na koncertě. Dozvěděli jsme se něco o historii kytary a flétny, poslechli si krásné skladby hrané na oba nástroje a dokonce jsme si i zazpívali.

Stavitelé věží

S paní lektorkou z Malé technické univerzity jsme si povídali o věžích, o tom, jaké věže máme, k čemu nám slouží, jak vypadají plány a co je průřez. Zjistili jsme, jak je důležité mít pevné základy a jednotlivá patra staveb. Z kostek jsme podle plánů postavili vysílač na Ještědu i s vlajkou. Také jsme stavěli věž z kelímků, na kterou jsme i vystoupili a rozhlédli se po okolí, chtělo to však hodně odvahy. Na závěr jsme získali osvědčení, už jsou z nás velcí „Stavitelé věží“.

po stopách „Halloweenu“

V dnešní angličtině jsme se vydali po stopách tolik populárního svátku Halloweenu. Navštívili nás předškoláci a společně jsme si řekli, jak a kde tento svátek vznikl. Vysvětlili jsme si, proč se vydlabávají dýně a rozsvěcují svíčky. Společně jsme se naučili anglická slovíčka k tématu a na závěr jsme si zazpívali a zacvičili naše sestavy s anglickou říkankou. Společnou hodinu jsme si užili a na naše předškoláky se těšíme.

Bison hunting

Včerejší odpoledne jsme s indiány prožili úžasné dobrodružství, neboť jsme lovili bisona. Zkusili jsme si střílet z kuše, rozdělávali jsme oheň, opékali zasloužený kousek masa a učili se v akci „creep, shoot, make a fire, peace a další anglická slovíčka. Boj s „bledou tváří jsme ukončili vykouřením dýmky míru. Cesta pěšky zpět byla plná dobrodružství a legrace.

Preventivní program – kyberšikana

Bez internetu si většina z nás už život neumí představit. Internet a sociální sítě však představují velké nebezpečí, zejména pro děti. O všech těchto úskalích si s námi přijely popovídat pracovnice z „Portima“, které pro nás měly připraveny zajímavé aktivity, na kterých nám vše demonstrovaly a z času společně stráveného jsme si mnohé odnesli.