Činnost základní školy

Den převleků

Předposlední den ve škole se nesl v duchu převleků. Po chodbách jste mohli potkat například bílou paní, baletky, rozespalé osoby v pyžamu nebo mušketýra. Společně jsme si zatančili, vypili šampáňo a při filmovém dopoledni snědli hromady popcornu.

Přehrada

Dnešní den jsme si užívali v terénu.  Vydali jsme se na okruh přes přehradu. Byli jsme rozděleni do čtyř skupin, kterým veleli páťáci. Cestou jsme měli zastávky, na kterých jsme plnili různé úkoly, za každý splněný úkol jsme získali „tetování“ v podobě  nějaké kresbičky. Po cestě jsme čelili i řadě nástrah, jako byli ovádi, mravenci, ale také třeba ohradník.  Jsme však dítka šikovná, vše jsme zvládli a ve škole na nás čekala sladká odměna.

Velké školní výletování

Cílem našeho dalšího školního putování byl zábavní park „Bruno family park“ v Brně. Zde jsme si užili neskutečné legrace a vyřádili se nejen ve vnitřním areálu parku, ale i ve venkovním. Vzhledem ke krásnému počasí, přišlo osvěžení vodou v různých brouzdalištích velmi vhod.  Poté jsme se vydali prozkoumat krásnou oboru „Holedná“, kde jsme pozdravili divoká prasata a jiné obyvatele obory. Následovala cesta na přehradu a výlet lodí k hradu Veveří.  Krásné zážitky z výletu nám byly odměnou za naší celoroční práci ve školní lavici. Zkrátka, bylo to fajn a dozvuky výletu budou v naší mysli ještě hodně dlouho.

Páťácký „pidivýlet“

S páťáky jsme se vydali na odpolední výlet. Společně jsme poznávali historii našeho okolí, dali si něco dobrého, vyzkoušeli si vodní dráhu, zasportovali si na hřišti, zahráli si jako kapela a chvíli se starali o nejen hospodářská zvířata na statku. Byl to bezva zážitek!

Naše dobrodružství v Autokempu Na Kopci

Konec školního roku se blíží a s ním i různé výlety, na které se všichni vždy celý rok těšíme. Pozvání našich holandských přátel do kempu na dva dny jsme tedy přijali s velkým potěšením. V kempu jsme hodně sportovali, zahráli si atypické sportovní aktivity, jako např.. holandský fotbal, běhací Člověče nezlob se, holandskou hru“ Shoe game“ a další.  Jelikož se nám odpoledne na chvíli vytratilo sluníčko, zavařili jsme svoje mozečky při matematických hrách ve společenské místnosti. Večerní opékání špekáčků a společná diskotéka byly příjemným zakončením našeho výjimečného dne. Cestu zpět jsme absolvovali, jak jinak, než opět pěšky a po dvou dnech se cítili opravdu příjemně unaveni.

Aniek a Robovi děkujeme za péči a pohostinnost. Těšíme se, že zase brzy přijedeme.

Přebírání titulu Ekoškola – Praha

Ve čtvrtek 16.6.2022 jsme slavnostně převzali v Praze mezinárodní certifikaci Zelené cesty programu Ekoškola. Jedná se o ocenění škol, které se podílejí na zlepšování životního prostředí. Jsme pyšní, že zelenou vlajku Ekoškoly můžeme používat i v následujícím tříletém období. Prohlédli jsme si také naše hlavní město, některé historické památky, navštívili jsme Národní muzeum a užili si fajn výlet.

Florbalové klání

Dnešní den se v naší škole nesl v duchu „florbalového zápasení.“ S potěšením jsme zde přivítali florbalisty ze Štěpánova a z Rovečného. Z tělocvičny se ozývalo vášnivé fandění a ve vzduchu byly cítit emoce. Pohár vítězů si odvezl neporažený Štěpánov a o další místa se podělili ostatní sportovci. Naši nejmladší hráči si zasoutěžili mezi sebou a též byli odměněni krásnými sladkými medailemi. Příští rok se budeme opět těšit, neboť „florbal nás baví“.

Lesní stavitelé

Skřítkové z lesa, máme pro vás postavené super domečky, stačí se nastěhovat 🙂

Ornitologové ve výtvarce

To byste nevěřili, kolik druhů ptactva ve Víru žije, některé speciální druhy jsou ve volné přírodě jen stěží k zahlédnutí, ale naši školní ornitologové vám vytvořili jejich věrné kopie.

Dětský den

Dnes jsme slavili ve škole „Den dětí“. Na začátek jsme si zasoutěžili ve skupinách, po svačině si dali zmrzlinu, a pak na nás už čekal Vojtův rybník. Instruktoři z Vodák sport Brno nás nejprve naučili jak držet pádla a jak se pádluje. Následně přišli na řadu lodě, do kterých jsme postupně nasedali a vydali se na naši cestu po hladině rybníka. Za chvíli jsme už vše zvládali jako správní námořníci, dokonce se na nás přišli podívat i malí piráti. Hráli jsme na honěnou, vodní házenou a někteří se i proměnili ve vodníky poté, co se jim převrátilo jejich plavidlo.

Každopádně jsme si to náramně užili 🙂   Ahoooooooj!!!