Mateřská škola

Mateřská škola je po plné rekonstrukci, umístěna v přízemí budovy v místě, kde dříve byla školní kuchyně a kotelna. Její prostory i vybavení jsou nové. V ložnici spolu s dětmi na stěně odpočívá Šípková Růženka, hernu zase hlídají myšky.

Naše školka je dvoutřídní se všemi ročníky. Školní vzdělávací program vychází z krásného prostředí okolo nás. Všichni se snažíme, aby byla dětem poskytnuta všestranná péče pro jejich zdárný rozvoj. Výsledky práce s dětmi jsou nejen vidět na výzdobě školy, ale i na pokrocích, kterými se chlubí každé dítě. Potěší nás spokojené, veselé a zdravé děti, které se do školy těší.

Jako dobré se nám zdá i propojení základní a mateřské školy v jedné budově. Malé děti nemají obavy z přestupu do základní školy, společné vytváříme různě projekty, jezdíme na společné akce. I rodiče předškoláků jsou připraveni na přestup svého dítěte a to pouze do prvního patra.

Jsme přesvědčeni, že se naše děti nemusejí obávat přechodu z mateřské školy do základní školy a zároveň i naši žáci základní školy se nemusí obávat přechodu na druhý stupeň do jiné školy, protože s okolními školami spolupracujeme a prostředí pro ně není až tak úplně cizí.