Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Sazka olympijský víceboj

 

 

 

Od 1.1.2018 je naše škola zapojena do projektu „SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ“

„Sazka Olympijský víceboj vznikl jako společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu. Tento jedinečný projekt je určený všem dětem základních škol a odpovídajících stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl.“ 

(cit: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/o-viceboji/obecne?)                                  

Děti v rámci tělesné výchovy plní jednotlivé disciplíny, jako např. běh na 500m, hod basketbalovým míčem, postoj čápa atd… Za splnění všech disciplín na závěr získají olympijský diplom s vyhodnocením svých výsledků a  doporučením, který sport je tím pravým.

Více informací naleznete na:

http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/?