Činnost mateřské školy

Plážová party

Páteční dopoledne se neslo v duchu léta, slunce, moře, pláže, vody, míchaných nápojů (džusů), opalování, hudby, tance a hlavně legrace.

Pasování budoucích prvňáčků

Dnešek byl pro naše předškoláky trošku speciální. Společně prošli rituálem „pasování“ ze školkáčků na školáky. Na počest této významné chvíle dostali na hlavu korunku, připnuli si odznáček budoucího prvňáčka a na památku si odnesli pamětní list a soubor nahraných fotografíí se vzpomínkami na časy strávené v mateřské škole. Tak kamarádi, ať se vám ve škole líbí !

Nocování ve školce

Děti, které se v příštím školním roce stanou prvňáčky, měly ve středu možnost strávit noc ve školce. Večer si na školní zahradě společně se školáky opekly párky a užily mnoho zábavy na hřišti. Po setmění se přesunuly do své třídy –  „základního tábora“ s postýlkami a občerstvením. Překvapením pak bylo ještě kino „Velká oříšková loupež“ a malá stezka odvahy. Nakonec se všichni zachumlali do svých pelíšků a za zvuků „ukolébavky“ s doprovodem kytary se přesunuli do říše snů.

Na vlnách country

Velmi rádi tančíme a zpíváme a tak jsme se rozhodli naši školní akademii nacvičit v duchu „country.“ Děti z mateřské školky se předvedly jako statní indiáni a starší děti navázaly tanečně a hudebně v rytmu „country“. Občas jsme se při nácviku celkem zapotili, ale snaha stála za to. Velký potlesk obecenstva a vlhké oči našich maminek nám byly odměnou za naši vytrvalou práci.

Farma „U lamáka“ a smyslová zahrada – výlet MŠ

Dnes se děti ze školky vydaly na výlet do smyslové zahrady v Rudce u Kunštátu, kde si vyzkoušely všechny svoje smysly:

CHUŤ – daly si svačinu na čerstvém vzduchu a ochutnaly rybíz, angrešt a lesní jahody.

ZRAK – používaly otočný dalekohled, dívaly se nejen na oblohu, ale i kolem sebe, kde byla čistá multikulturní zahrada, a také výstava keramiky a uměleckých předmětů.

ČICH – ovoněly si rostliny a byliny v zahradě.

HMAT – na takřka vše (rostliny, předměty i některou keramiku)  bylo povoleno s opatrností sahat.

SLUCH  – poslouchaly, co se děje kolem, použily speciální telefon z keramických mušlí i vodní telefon ze dřeva, hádaly, co je ukrytého v otočných koulích, hrály na speciální zvonkohru, naslouchaly zpěvu ptáků v ptačím hotelu,…

A na farmě „U lamáka“ v Ústupu u Olešnice se dozvěděly mnoho informací o lamách a psech cvičených pro terapii. Ty si hladily, česaly, vodily, krmily, mazlily, luštily s nimi kvíz a plnily různé úkoly.

Návštěva policie

Že jste před školkou viděli blikající policejní auto a slyšeli různé druhy zvukových signálů a houkání? Tak to jste se nespletli. Přijeli k nám na návštěvu dva páni policisté z Bystřice nad Pernštejnem s programem pro děti. Přiblížili nám svoji práci a dokonce jsme si mohli vyzkoušet a osahat věci, které potřebují ke svému povolání.

Učíme se navzájem

Předškoláci navštívili prvňáky a zahráli si společně několik her na před/čtenářské dovednosti. Hodina českého jazyka byla moc prima a předškoláci se začali ještě více těšit na novou etapu života, která je čeká v září.

Střípky ze školky

Tento týden jsme měli napilno. Povídali jsme si o zvířátkách v ZOO. Malovali kulisy a trénovali vystoupení na školní akademii. Jeli na plavání. A v neposlední řadě jsme tvořili přáníčka a dárečky pro tatínky, kteří mají tuto neděli svátek.

Návštěva farmy u Zánů

S mladšími dětmi jsme navštívili třetí farmu ve Víru, a to u Zánů. Děti viděly kravičky, prasátka, slepičky a koně. Dále je také zajímala zemědělská technika.

Povolání

Tento týden se nesl v duchu povolání, prací a zaměstnání. Navštívili jsme další farmy v okolí a seznámili se s tím, co obnáší živit se zemědělstvím. Vyhledávali jsme různá povolání při procházkách po Víru, hráli si na profese, plnili různé úkoly, řešili jsme, co které povolání potřebuje za nástroje/pomůcky a bavili se o tom, čím bychom chtěli být a dokonce si to i nakreslili. V pátek se nám dostala pod ruce sbírka Igráčků, a tak jsme týden zakončili společnou stavbou města. Už víme (jak se zpívá v písničce Jana Wericha), že: „Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc.“