Činnost mateřské školy

Z pohádky do pohádky

Pohádky máme moc rádi. Poslední týdny provází pohádkové příběhy i všechny naše činnosti ve školce. Společně jsme si uvařili sladkou kaši jako v pohádce „Hrnečku, vař!“, malovali jsme tři medvědy ze stejnojmenné pohádky a už také víme, že vytáhnout velikou řepu ze země není žádná legrace.

Lampionový průvod

V pondělí proběhl lampionový průvod naší obcí. Účast byla hojná. Děti luštily a plnily úkoly, za které na konci dostaly malou odměnu. Šli jsme s lampiony až ke kulturnímu domu, kde byl pro všechny připraven teplý čaj a občerstvení. Všem děkujeme, že jste přišli!

Vyrábíme podkovy

Práce s kladívkem a dalším nářadím nás moc baví. Minulý týden jsme si připomněli příběh o svatém Martinovi na bílém koni a vyrobili jsme si také podkovy.

Učíme se navzájem

Ve středu jsme my předškoláci navštívili naše starší kamarády ve škole. V hodině angličtiny jsme se dozvěděli zajímavosti o svátku Halloween. Naučili jsme se některá anglická slovíčka k tématu, školáci nám zazpívali a dokonce jsme si i společně zacvičili.

Malí stavitelé mostů

Víte, že i z „obyčejné“ Lego stavebnice můžeme postavit most, po kterém se můžou projít děti i dospěláci? My jsme si  to sami vyzkoušeli s pomocí paní lektorky z Malé technické univerzity. Nejprve jsme si poslechli pohádku o Karlu IV. a dozvěděli se zajímavosti o Karlově mostu v Praze. Sami jsme si vyzkoušeli postavit most podle vlastní fantazie. Dozvěděli jsme se, co je to pilíř a učili jsme se ho sestavit přesně podle plánku. Po mostu jsme se pak všichni prošli a na závěr jsme získali diplom pro malé stavitele.

Den v přírodě

Poslední dny jsme si ve školce povídali o tom, jak vypadá les na podzim a která zvířata v něm žijí. V pátek jsme vyrazili skoro na celé dopoledne do lesa a užili si spoustu legrace při plnění různých úkolů. Překonávali jsme překážky v lese, házeli jsme šiškou do dálky, vytvořili jsme si mandalu z podzimních barevných listů, hledali jsme schované předměty v hromadě listů a určovali, která zvířátka žijí v lese. Na „Špimberku“ jsme si chvilku odpočinuli, posilnili jsme se na další cestu a pak už jsme se vraceli zpátky do školky na dobrý oběd.

„Bramborárna“

Ve čtvrtek jsme se jeli podívat na farmu do Nyklovic. Dozvěděli jsme se, jak se sází a sklízejí brambory, prohlédli si zemědělskou techniku a podívali se, jak se brambory skladují. Také jsme ochutnali různé dobroty z brambor. Nakonec jsme se zašli podívat do kravína na malá telátka.

Návštěva solné jeskyně

V tomto týdnu jsme všichni poprvé navštívili solnou jeskyni v Bystřici nad Pernštejnem. Hráli jsme si tam se solí a hračkami, poslouchali písničky, pozorovali světýlka a tekoucí vodu. Pobyt v jeskyni jsme si moc užili a už se těšíme na příště.

Drakiáda

Drakiáda je naší oblíbenou podzimní akcí, při které strávíme společný čas běháním po kopci a radováním se z létajících draků. Voňavé opečené špekáčky jsou vždy příjemným a očekávaným zakončením, na které se všichni těšíme.

Novinky ze školky

Ve školce jsme si v uplynulých dnech povídali o tom, kde a s kým bydlíme. Vydali jsme se projít k domům všech kamarádů, kteří bydlí ve Víru. Stavěli jsme domečky z různých stavebnic, tvořili z papíru a také malovali. Prošli jsme se po hmatovém chodníčku a zahráli si pohybové hry v tělocvičně.