Činnost mateřské školy

Projekt – Cesta kolem světa

Hned v pondělí jsme si rychle vyrobili cestovní pasy, abychom se mohli vydat na cestu kolem světa. Nejdříve jsme navštívili státy Evropy a její nejznámější věže. V Itálii jsme si upekli pizzu. Dále naše cesty směřovaly až do daleké Austrálie k protinožcům. Tam jsme se zaměřili na zvířata. A na konci týdne jsme se dostali do Asie, kde jsme navštívili Čínu. Pomohli jsme vyrobit čínského draka a lampiony. V Japonsku jsme si zkusili připravit a ochutnat sushi.

Projekt Cesta kolem světa je především zaměřena na poznávání jiných kultur, obyčejů a zvyků. Povídáme si s dětmi o tom, že každý člověk má stejné místo v naší společnosti jako my, i když může vypadat odlišně, nebo mluvit cizím jazykem.

Canisterapie II.

Přípravy a karneval ve školce

Celý týden jsme se chystali na karneval ve školce. Vyráběli jsme si masky a výzdobu do třídy a šatny. V pátek jsme dorazili v převlecích a užili si spoustu zábavy, hráli hry, měli tombolu, tančili a také jsme se fotili ve fotokoutku.

Učíme se navzájem

S předškoláky jsme se byli podívat za našimi prvňáčky. Zvládli jsme spolu spoustu úkolu. Předškoláci se zase o trochu více začali těšit do školy, nejen na to, že se naučí číst, psát a počítat, ale hlavně na svoje starší kamarády.

Návštěva muzea a představení Ledové království II.

S dětmi jsme se jeli podívat na představení Ledové království II., které hrálo Divadlo beze jména. Představení doprovázel orchestr a děti tak mohly vidět různé hudební nástroje. Dětem se muzikál moc líbil. Předškoláci stihli ještě navštívit bystřické muzeum.

Canisterapie ve školce

Za dětmi přišla paní Andrea Kobzová se psem Baileym. Děti se postupně představily a poté připravily pejskovi snídani. Následovala terapeutická chvilka s následným odpočinkem a relaxací s dopomocí pejska. Děti byly nadšené z této návštěvy a těší se na další spolupráci s pejskem a paní terapeutkou.

Solná jeskyně

Opět jsme se jeli podívat s dětmi do solné jeskyně. Cestou autobusem jsme si připomněli pravidla a poté si děti v jeskyni společně hrály, povídaly si mezi sebou a užily si spoustu legrace se solí.

Téma- moje tělo

S dětmi jsme si začali povídat o lidském těle. Jak a z čeho se skládá. S malými dětmi jsme si společně vyrobili postavu a přiřazovali jsme jí postupně kostru a lidské orgány. U stolečku si děti procvičily senzomotorické schopnosti při vylovování předmětů z vody. A nakonec jsme si zacvičili na píseň: „Hlava, ramena, kolena, palce.“ To byla legrace.

Kamarádi papoušci

Dnes jsme měli možnost zhlédnout program o papoušcích s papoušky, ve kterém jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o těchto nádherně barevných a inteligentních ptácích. Papoušci Arášek a Šmudla nám předvedli, jak umí mluvit, jezdit na kole, hrát si s míčkem a vyšroubovat pomocí jazyku a zobáku třeba i šroubek. Zkrátka se nám předvedli v celé své kráse. Všichni jsme byli programem velmi nadšeni.

Zima je tu a s ní i zimní sporty

Zima je opravdu tu a s ní i zimní sporty. I u nás ve školce jsme si vyzkoušeli hokej, lyže a bruslení na papíře, tvořili, hráli jsme si se hmatově-senzorickým panelem, dělali pokusy a samozřejmě jsme si společné chvíle užili.