Činnost mateřské školy

Výlet na Pyšolec

V posledním červnovém týdnu jsme se vydali na pěší výlet ke zřícenině hradu Pyšolec. Cestou jsme plnili různé úkoly a za odměnu na nás čekal schovaný poklad. Zároveň jsme se na tomto krásném historickém místě rozloučili s našimi předškoláky, kteří byli pasování na budoucí školáky.

Nocování v Autokempu Na Kopci

S blížícím se koncem školního roku čekalo na nás předškoláky velké dobrodružství. Přijali jsme milé pozvání do Autokempu Na Kopci a strávili jsme společně nějaký čas v tomto krásném prostředí. V pondělí jsme si zahráli kuželky, pétanque a ve společenské místnosti také deskové hry. Večer jsme pak opékali párky a zatančili si na společné diskotéce se školáky. Další den jsme zahájili rozcvičkou a po vydatné snídani jsme se pěšky vydali zpět do školky. Cestu lesem nám zpříjemnily krásné výhledy na Vír. Vrátili jsme se příjemně unavení a se spoustou nových zážitků.

Aniek a Robovi děkujeme za péči a pohostinnost. Těšíme se, že zase brzy přijedeme.

Výlet do ZOO

Dnes jsme vyrazili na výlet do zoologické zahrady v Jihlavě. Dlouhou cestu autobusem jsme hravě zvládli a pak už nás čekala procházka za zvířaty. Viděli jsme krásné žirafy, zebry, plameňáky, opice, hrošíka a mnoho dalších zvířat. Vyfotili jsme se s krokodýlem a tygra jsme pozorovali zrovna ve chvíli, kdy si dával dopolední svačinku. V obchůdku se suvenýry jsme si koupili něco na památku a při cestě ze ZOO jsme zahlédli také orla mořského za letu. Trošku unavení, ale se spoustou nových zážitků jsme se pak vydali na cestu zpátky do Víru.

Slavnost předškoláků

Blíží se konec školního roku a to znamená, že se z nás už brzy stanou školáci. Už se na to moc těšíme. Ve čtvrtek 9. 6. jsme dokonce měli takovou naši malou slavnost, kde jsme se už maličko rozloučili se školkou, dostali jsme dárky a také se podepsali do pamětní knihy. Nakonec jsme ještě zazpívali nově narozeným miminkům.

Pirátské dopoledne

Letošní den dětí jsme oslavili v pirátském stylu. Vyrobili jsme si pirátské čelenky, zatancovali námořnický taneček a na hřišti jsme plnili různé úkoly. Podle indicií v dopise jsme pak našli také poklad se sladkou odměnou.

Logopedické divadlo

V pátek k nám do školky zavítala paní logopedka se žirafkou Žofkou a zahrála nám pohádku “ O líném jazýčku „. V průběhu představení jsme se dozvěděli nejenom spoustu nových informací a zajímavostí, ale také jsme se do pohádky aktivně zapojili. Už víme, jak správně trénovat náš jazýček, aby nebyl líný 🙂.

S písničkou jde všechno líp

V pátek 20. 5. jsme zatančili a zazpívali těm, které máme rádi. V odkaze najdete takové malé ohlédnutí za naším hudebním vystoupením. Děkujeme všem, kteří se na nás přišli podívat a věříme, že jste si to užili společně s námi.

Pampeliškový sirup

Všude kolem nás teď kvetou krásné žluté pampelišky. My jsme si z jejich květů uvařili výborný a zdravý sirup. Každý z nás si pak odnesl trošku sirupu domů, abychom si mohli pampeliškovou šťávu připravit také sami.

Malí zpracovatelé odpadu

Dnes jsme si celé dopoledne hráli na zpracovatele odpadu. Už víme, jaký je rozdíl mezi tříděním odpadu a recyklací. Dozvěděli jsme se také, jak se zakládá skládka, jak funguje třídící linka a co všechno se dá vyrobit z papíru, skla a plastů, které vhazujeme do barevných kontejnerů. Ze starého papíru jsme si vyrobili papír nový a ozdobili ho rostlinkami, které jsme našli na zahradě. Bylo to prima dopoledne! 🙂

Čarodějnický týden

Ve školce jsme prožili čarodějnický týden. Vařili jsme lektvary, vyzkoušeli jsme si pokus, tvořili a malovali čarodějnice, hráli hry. Zkrátka- užili jsme si spoustu zábavy.  Týden ve znamení čarodějnic jsme zakončili v pátek opékáním špekáčků na zahradě a samozřejmě jsme také nezapomněli spálit naši vyrobenou čarodějnici.