Činnost mateřské školy

Prosincové novinky ze školky

Tento týden se to ve školce jenom hemžilo. Hráli jsme si na čertíky, andílky a Mikuláše. Na masku Mikuláše jsme si vyrobili čepici a užili jsme si s ní spoustu legrace. Naučili jsme se nové básničky, abychom byli připraveni, až nás doma navštíví Mikuláš s čertem a andělem. Zahráli jsme si spoustu tematických her, například jsme vařili čertí guláš ze všech špatností a zlozvyků.

Co najdeme v knížkách

Minulý týden jsme si povídali o tom, co můžeme najít v knížkách. Prohlíželi  jsme si různé knihy. Už víme, jak vypadá atlas, leporelo, herbář nebo zpěvník. V knížkách jsme hledali obrázky, podle kterých jsme sami malovali. Dokonce jsme si vyrobili vlastní knížku s pohádkou „O koblížkovi“ a  záložku. Dozvěděli jsme se také, kde si knížky můžeme koupit nebo půjčit.

Procházka na Pyšolec

Dnes jsme vyrazili na delší procházku a vyšlápli jsme si až na zříceninu hradu Pyšolec. Po cestě jsme sledovali červené turistické značky a rozcestníky, abychom trefili tu správnou cestu.

Učíme se navzájem

Ve středu jsme navštívili školáky ze 4. ročníku v jejich hodině anglického jazyka. Na společnou hodinu jsme se připravili už předem, vyrobili jsme si totiž pestrobarevné indiánské čelenky a školáci nás potom naučili písničku o indiánech „Ten Little Indians“. Zahráli jsme si také pexeso a naučili jsme se anglicky počítat do deseti. Těšíme se, až se za školáky vydáme zase příště.

Rytmická show

V úterý nás ve školce navštívil hudebník Petr Toman se svojí rytmickou show. Čekala nás hodina plná tancování, zpívání, rytmických cvičení a hudebních hádanek. Celý program jsme si moc užili.

Dary podzimu

V uplynulých dnech byla naše školka plná barev. Povídali jsme si totiž o některých druzích ovoce a zeleniny, které nám podzimní příroda nabízí, a každý den jsme se všichni barevně sladili. Ochutnali jsme pečenou dýni, jablečný mošt, šípkový čaj a marmeládu, brambory vařené ve slupce, švestková povidla a vlašské ořechy, které jsme si sami rozlouskli. Také jsme vyráběli, malovali a hráli pohybové hry. Naučili jsme se novou písničku o veverce Čiperce. Na procházce jsme si natrhali šípky a poznávali jsme ovocné stromy. Za splnění všech úkolů od skřítka Podzimníčka jsme si pak vysloužili sladkou odměnu.

Divadlo Polárka

V úterý jsme po dlouhé době navštívili divadlo Polárka v Brně. Užili jsme si krásné herecké výkony, hudební vystoupení i neobvyklou a zajímavou projekci. Dobrodružný příběh Karla Maye – Vinnetou, byl velkým zážitkem pro nás všechny.

V jako vznešený

I  jako indian

N jako neporazitelný

N jako neohrožený

E jako energický

T jako tajemný

O jako Old Shatterhand

U jako udatný

Drakiáda

Přestože bylo zataženo a vypadalo to, že každou chvíli zaprší, našlo se několik odvážlivců, kteří s námi vyrazili na letošní drakiádu na Špimberk. Počasí se trochu umoudřilo, draky jsme alespoň na chvíli dostali na oblohu a komu přece jen bylo chladněji, zahřál se u ohýnku.  Děkujeme!

Novinky ze školky

Tento týden jsme si ve školce povídali o tom, kde bydlíme. Vyráběli jsme domeček se zahrádkou, do které jsme si zaseli řeřichu a pozorovali, jak semínka klíčí a rostou. Přepravili jsme kapičky vodovodem a zahráli si spoustu her. Nakonec jsme i postavili domeček pro ježka.

Učíme se navzájem

V letošním školním roce jsme se poprvé vydali na návštěvu za školáky a měli jsme společnou hodinu hudební výchovy. Naučili jsme se několik nových písniček a také jsme si zatancovali.