Činnost mateřské školy

Knihadýlko- Ó, ó, ó, vajíčko

Přijelo k nám Knihadýlko aneb divadýlko, které otevírá knížky dětem. Děti si mohly prožít příběh z knížky Ó, ó, ó, vajíčko, který pojednává o vývojových fází motýla a odehrává se na louce. Po představení následovala krátká meditace a literárně tvořivá dílnička.

Vír čte dětem – den pátý

Dnešní den jsme strávili všichni v místní knihovně MLOK. Někteří jsme tam byli poprvé. Pověděli jsme si zajímavé věci o knihovnách, podívali jsme se, jaké knihy v naší vírské knihovně jsou, některé jsme si i půjčili a kousek si, buď sami nebo paní učitelky, přečetli. Bylo to moc fajn a určitě jsme zde nebyli naposledy.

Děkujeme paní Jitce Špačkové, naší knihovnici, že nám knihovnu propůjčila.

Vír čte dětem – den čtvrtý

V rámci projektu Vír čte dětem jsme měli ve školce edukační program o třech prasátkách. Lektorka Dana Dlouhá si pro děti připravila úžasné senzomotorické aktivity. Děti tak měly možnost si pohrát s prasátky v kakaovém blátíčku, stavět domečky ze slámy, dřeva, kostiček, modelovat, tvořit, hrát si a prožívat.

Vír čte dětem- den třetí

Ve středu jsme u nás na čtení  uvítali dramaťačku Kateřinu Chalupníkovou, která zaujala opravdu všechny věkové kategorie. Četla z knížek pro nejmenší, například z knížky Tuze hladová housenka. K radosti babiček zarecitovala ze sbírky básníka Jana Skácela. Neopomenula otřelé páťáky s příběhy z knihy Karolína od Ivy Procházkové. Opravdu každý si přišel na své.

Vír čte dětem – den druhý

Dnes za námi zavítal do družiny pan František Fiala. Vyprávěl nám o lese, o lesních zvířatech, jak se k nim máme chovat a především, že nemáme sahat na opuštěná mláďata. Měl i odpovědi na všechny naše všetečné otázky. Slíbili jsme si, že se na podzim zase uvidíme.

Výlet na Zelenou horu

V úterý 9. 4. jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou na malý výlet. Město nás vítalo výhledem na Zelenou horu, kam jsme i zamířili. Děti měly možnost vidět venkovní prostory v areálu zámku a poutního kostela sv. Jana Nepomuckého, prošly si část naučné stezky vedoucí kolem Zelené hory. Zde se dozvěděly různé zajímavosti a pověsti o tomto památném místě, kde nás celou dobu provázel symbol hvězdy. Zvědavé oči pátraly, kde všude se může objevovat, na obloze či na zemi kolem nás. Krásné jarní počasí jen podtrhlo příjemnou atmosféru celého dopoledního programu.

Vír čte dětem – den první

Rok se s rokem sešel a máme tu 17. ročník akce Vír čte dětem. Jako tradičně k nám zavítal pan Jan Hrubec se svým loutkovým divadlem. Nejprve jsme si poslechli pohádku o hladovém Otesánkovi od pana Erbena.  Následně jsme se přesunuli až do Orientu, kde na nás čekala pohádka o Aladinovi a jeho kouzelné lampě, krásné Jasmíně a zlobivém vezírovi.

DEN NARUBY

Dneska ve školce bylo úplně všechno naruby. Děti přišly ve všelijakých kostýmech, nebo měly oblečení naruby. Při příchodu dětí jsme se zdravili dobou noc nebo na shledanou. V komunitním kruhu jsme se nevítali podáním ruky, nýbrž podáním nohy. Následovala „večeře“, rozumějte svačina, kterou měly děti ve skleničkách, a pití zase v mističkách. Pak jsme si šli lehnout a podívat se na večerníček. Po večerníčku jak to tak bývá se šlo spát… ALE NE, tak by to nešlo. Takže jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme hráli různé hry. Na hřišti děti zvládly opičí dráhu pozpátku. Ufff, dneska jsme si to opravdu užili! Tak DOBRÉ RÁNO

Poznáváme jarní květiny

Venku už je krásně a teplo tahá květiny ze země. Na procházkách si s dětmi povídáme o jaru, pozorujeme a zkoušíme pojmenovávat jarní květiny. Děti už jich znají opravdu hodně. Všímají si hlavně jejich barevnosti a velikosti.

Zápis do první třídy

Dnes byl náš velký den, čekal nás zápis do první třídy. A protože jsme šikovní, tak jsme vše zvládli na jedničku.