Činnost mateřské školy

Prevence nemocí

Bakterie, viry a bacily jsou všude kolem nás. My jsme si o nich povídali, zpívali, malovali je, vyráběli, plnili jsme s nimi spoustu aktivit, chodili jsme na čerstvý vzduch, řešili jak se jim vyhnout, hodně jsme se hýbali a celý týden jsme zakončili ochutnávkou – všichni přece víme, že nejlepší vitamíny jsou z ovoce a zeleniny.

Slavíme narozeniny

Tento týden jsme měli hned dva oslavence, takže bylo ve školce pěkně veselo.

Solná jeskyně

Vyrazili jsme v tomto školním roce poprvé do solné jeskyně do Bystřice nad Pernštejnem. Někteří z nás tam ještě nikdy nebyli a všichni jsme se moc těšili. Odpočinuli jsme si, pohráli si a vydali se zase zpět do školky.

Drakiáda

K podzimu patří bezpodmínečně pouštění draků a tak jsme včera tradičně vyrazili na Špimberk. Počasí bylo krásné, draci se nám vznesli a my si užili prima odpoledne. Zakončili jsme „siestou“ u ohýnku a pochutnali si na párcích.

Malý badatel

Máme podzim, proto jsme si udělali pokus s rozpustností barev a nabarvili si javorový list. Bylo to doslova podzimní kouzlo.

Šípkový čaj

S nastupujícím podzimem je třeba vitamínů. Takový šípkový čaj s medem nejen zahřeje, ale také podpoří naši imunitu.

Slavíme narozeniny

Dnešní narozeninová oslava byla pořádná party plná zpěvu, tance, hudby, legrace a výborné sladké tečky na závěr. Děkujeme a ještě jednou gratulujeme!

Houbaříme

Houby jsou všude kolem nás. Starší děti se je vydaly poznávat o něco blíže – a to přímo do lesa! Naučily se některé jejich názvy a nakonec si odnesly z lesa košík plný bedel, klouzků, babek a ryzců. Ty, které neznaly děti ani paní učitelky, si vyhledaly v atlasu a v aplikaci na telefonu. Nebojte, nevyhodíme je – dáme je do kyselého nálevu a potom je budeme darovat.

Učíme se navzájem – angličtina

V hodině anglického jazyka jsme přivítali naše předškoláky a ukázali jim, jaká je angličtina zábava. Provedli jsme je světem anglických číslic skrz písně a naši nejoblíbenější, o zlobivých opičkách, jsme jim i zahráli. Kdo chtěl, mohl se připojit a vyzkoušet si i náš „jumping circle“ se slovíčky. Zakončili jsme pozdravem slunci s anglickou básničkou a doufáme, že jsme naše nadšení pro „English“ trochu přenesli i na naše budoucí spolužáky.

Plody podzimu

Podzim už se probouzí a my se bavíme o tom, co nám přináší. Děti pracovaly s přírodninami a plnily podzimní aktivity.