Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Činnost mateřské školy

Plaváčci

Se začátkem jara jsme zahájili také naše pravidelné pondělní návštěvy bazénu, které potrvají až do června. Do vody už jsme se moc těšili a čas v bazénu jsme si nejen užili, ale učili jsme se také nové dovednosti. Naučili jsme se uvítací básničku, kterou budeme zahajovat každé plavání. Na loďce jsme přeplouvali celý bazén a trénovali jsme správné pohyby nohou a rukou při plaveckém stylu „prsa“.

Dopravní prostředky

Minulý týden byl ve školce věnovaný dopravním prostředkům a cestování. Povídali jsme si třeba o tom, jak bezpečně jezdit na kole. Starší děti pracovaly u ponku a tvořily dopravní prostředky z různých zbytkových materiálů, mladší děti malovaly a trénovaly slalom s malým autíčkem.

Naposledy v solné jeskyni

Začátkem března jsme naposledy zavítali do solné jeskyně. Teď už se všichni těšíme, až na konci měsíce pojedeme poprvé plavat.

Vyrábíme domácí sýry a jogurty

Už víme, že dobrý sýr nebo jogurt si můžeme udělat také doma. Celý postup přípravy jsme si ve školce sami vyzkoušeli a zdravé dobroty jsme pak také ochutnávali.

Logopedické divadlo Žirafa Žofka

Ve čtvrtek k nám dojelo logopedické divadlo s pohádkou O hadovi, který si šlapal na jazyk. Děti s hadem procestovaly všechny kontinenty, procvičily jazýčky a užily si spoustu zábavy.

Hudební týden aneb „Opičí kapela“

Před jarními prázdninami, které si některé děti udělaly, jsme si užili spoustu zábavy. Vyráběli jsme bubínky, tancovali, zpívali a hráli do rytmu. Bavili jsme se o hudebních nástrojích a plnili spoustu aktivit a her. A taky se z nás stala pořádná „opičí kapela“.

 

Karneval

Sobotní odpoledne patřilo ve Víru maskám, protože se konal námi oblíbený karneval. Nápaditost opět neznala mezí a mezi princeznami, baletkami a Harry Pottery nám proplouval Titanic, pobíhala ježibaba, která ukradla Jeníčka, pampeliška, Steve z Minecraftu, neviditelný muž, POP-IT,  indiáni, planety a mnoho dalších. Právě Titanic se svým kapitánem se stal vítězem mezi všemi a společně s dalšími vítěznými maskami si odnesli každý dort. Celým odpolednem nás provázel DJ David, který pro nás kromě skvělých písniček měl připravených mnoho zábavných her.

Děkujeme všem, kteří nám jakkoli pomohli letošní karneval uskutečnit.

Zimní olympiáda

Vyzkoušeli jsme si, jaké je to být sportovcem na zimní olympiádě. Soutěžili jsme v hokeji, biatlonu a  „koulované“. Užili jsme si při tom spoustu zábavy a za naše sportovní výkony jsme byli odměněni medailemi.

Zdravá svačinka

Ve školce rádi pečeme různé sladké dobroty. Tentokrát jsme si ale sami připravili zdravou mrkvovou pomazánku. Mrkev jsme oloupali, nastrouhali a smíchali s tvarohem a solí a svačinka plná vitamínů byla hotová :-).

Učíme se navzájem

Každý měsíc navštěvujeme naše starší kamarády ve škole a učíme se společně. Tentokrát jsme si všichni užili hodinu na téma „zima“. Naučili jsme se novou básničku, vyzkoušeli jsme si netradiční bruslení a procvičili jsme náš zrak, sluch i hmat. Těšíme se zase na příští setkání.