Činnost mateřské školy

Pampeliškový sirup

Všude kolem nás teď kvetou krásné žluté pampelišky. My jsme si z jejich květů uvařili výborný a zdravý sirup. Každý z nás si pak odnesl trošku sirupu domů, abychom si mohli pampeliškovou šťávu připravit také sami.

Malí zpracovatelé odpadu

Dnes jsme si celé dopoledne hráli na zpracovatele odpadu. Už víme, jaký je rozdíl mezi tříděním odpadu a recyklací. Dozvěděli jsme se také, jak se zakládá skládka, jak funguje třídící linka a co všechno se dá vyrobit z papíru, skla a plastů, které vhazujeme do barevných kontejnerů. Ze starého papíru jsme si vyrobili papír nový a ozdobili ho rostlinkami, které jsme našli na zahradě. Bylo to prima dopoledne! 🙂

Čarodějnický týden

Ve školce jsme prožili čarodějnický týden. Vařili jsme lektvary, vyzkoušeli jsme si pokus, tvořili a malovali čarodějnice, hráli hry. Zkrátka- užili jsme si spoustu zábavy.  Týden ve znamení čarodějnic jsme zakončili v pátek opékáním špekáčků na zahradě a samozřejmě jsme také nezapomněli spálit naši vyrobenou čarodějnici.

Zápis do 1. třídy

Všichni předškoláci se náležitě těšili na svůj důležitý den. Ve čtvrtek je totiž čekal zápis do 1. třídy. Dopoledne navštívili paní učitelku všichni společně a byla pro ně připravena celá řada úkolů. Odpoledne pak přišli společně s rodiči, aby jim také ukázali, jak vypadá jejich budoucí třída.  Všichni si pak odnesli medaili a diplom na památku a také malou odměnu.

Vítání jara

Minulý týden jsme vyrobili Moranu a hodili ji do řeky. Rozloučili jsme se tak s končící zimou a přivítali jsme jarní období.

Vír čte dětem – den pátý

Dnešní dopoledne patřilo knize Pejsek a kočička od pana J. Čapka. Nejprve nám paní ředitelka přečetla pohádku o tom, jak pejsek a kočička pekli dort. Potom jsme si dort nakreslili a nazdobili a pohádku si pustili. Na závěr na nás čekala sladká odměna – ozdobili jsme si minidortíčky podle své fantazie a pochutnali si na nich. Byla to taková sladká tečka za celým týdnem s názvem „Vír čte dětem“. Už teď se těšíme na další ročník a nové hosty.

Vír čte dětem – den čtvrtý

Čtvrtečním pozdním odpolednem nás provedl pan Josef Beneš – spisovatel z nedalekého Věchnova. Přijel nám představit svoji knihu Meďan a Koumen na planetě pupkáčů, ze které nám kousíček přečetl. Také jsme se dozvěděli, jak vůbec taková kniha vzniká, kdo se na ní podílí a jak dlouho to trvá. Těšíme se na další připravované díly.

Vír čte dětem – den třetí

Ve středu dopoledne k nám zavítal pan starosta – Ladislav Stalmach. Přečetl nám ze své oblíbené knihy Tygřík Vaska. Poslechli jsme si příběh o malém lišáčkovi. Byl krásný a určitě jsme si z něho odnesli i nějaké ponaučení. Děkujeme!

Vír čte dětem – den druhý

Úterním odpolednem nás provedl známý český ilustrátor a bavič pan Adolf Dudek. Zavedl nás do světa knih, ukázal nám, jak snadno se dá namalovat obrázek a na jeho zábavnou interaktivní show budeme dlouho v dobrém a s úsměvem vzpomínat.

Vír čte dětem – den první

Letošní akci „Vír čte dětem“ jsme zahájili s loutkohercem panem Janem Hrubcem. Přečetl nám ze své oblíbené knihy a zahrál pohádku Zvířátka a loupežníci.