Činnost školní družiny

Pekaři týdne

V dnešním Badateláku jsme se podívali do Francie a zkusili jsme si, jak se vyrábí croissanty.  Pojali jsme to po našem, takže technika byla francouzská, ale podoba ryze česká 🙂 Ale hlavně, že chutnalo.

Seznamujeme se s canisterapií

Včerejší odpoledne bylo v naší družině rušné. Měli jsme totiž návštěvu. A ne ledajakou! Navštívil nás pes Bailey, který je cvičen pro canisterapii. Měli jsme mnoho otázek a na všechny jsme dostali uspokojující odpověď. S pejskem jsme si hráli, prováděli různá cvičení a hry. Velmi nás to bavilo a zdálo se, že ani Baileymu se nechce domů.

Lahodné smoothie

Ve středu se naší družinou nesla vůně cizokrajného ovoce, ze kterého jsme dělali zdravé smoothie. Kromě známého ovoce jsme použili například i mango, které nám nápoj krásně ovonělo. Zkrátka jsme si pochutnali a již víme, že zdraví může i chutnat.

Zdravá svačinka

Učíme se využívat méně známé druhy ovoce.  Z avokáda jsme si připravili zdravou svačinku, byla výborná a dětem moc chutnala.

Ochutnáváme tropické ovoce

Tento týden jsme ochutnávali různé druhy tropického ovoce, podívejte se, které to byly.

Sumo

V Badateláku jsme procestovali Japonsko křížem krážem. Koukali jsme, co všechno nám tato země nabízí a kolik původně japonských věcí používáme. Na vlastní tělo jsme okusili život zápasníka sumo. Byla to velká zábava, hlavně, když jsme ho před zápasem museli vykrmit 🙂

Krmení ptáčků

V zimním období mají ptáčci omezenou možnost shánění potravy, tak jsme jim vypomohli svými originálními rychlokrmítky.

Hádej, hádej hadači

Minulý týden jsme se pobavili při předvádění různých činnosti nebo povolání formou pantomimy. Hra měla úspěch, společně jsme se zasmáli.

Ledové ozdoby

Tento týden jsme v družině využili mrazivého počasí a ledovými výtvory jsme ozdobili stromy v botanické zahradě.

Masarykovo cukroví

Ve středu se naší družinou linula vůně vánočního cukroví. Vyzkoušeli jsme to, které je pojmenované po našem prvním prezidentovi. Bylo výborné.