Činnost školní družiny

Jaro je tady

Krásné jarní počasí nás vytáhlo ven a trávíme náš společný čas pobytem v přírodě a na hřišti.

Dobývání Aušperku

Čtvrteční odpoledne patřilo výpravě na zříceninu hradu Aušperk. Vyzkoušeli jsme si cestu přes velký příkop, kam jsme se spustili po laně, hrad jsme dobyli, rozdělali oheň a odměnili se opečenými párky. Odvahu a zručnost jsme trénovali při střelbě lukem a cestou zpět ke škole jsme si užili spousty legrace.

Karneval

Sobota patřila ve Víru maskám, měli jsme totiž karneval. Čápy, rubikovu kostku, šaška, lego panáčka, myš v pastičce, pračlovíčky, páva, covid, hrací skříňku nebo televizi i s ovladačem, ty všechny a mnoho dalších jste mohli vidět na parketu. Jako i jiné roky jsme vybrali desítku vítězů, kteří si odnesli dorty. David nám připravil řadu soutěží, pouštěl písničky, u kterých jsme si nejen zatančili, ale i zazpívali, vyhráli jsme krásné ceny v tombole a celé odpoledne si užili.

Tvořivý týden

Tento týden nás moc bavilo vyrábění, podívejte se co všechno jsme vytvořili.

Pekaři týdne

V dnešním Badateláku jsme se podívali do Francie a zkusili jsme si, jak se vyrábí croissanty.  Pojali jsme to po našem, takže technika byla francouzská, ale podoba ryze česká 🙂 Ale hlavně, že chutnalo.

Seznamujeme se s canisterapií

Včerejší odpoledne bylo v naší družině rušné. Měli jsme totiž návštěvu. A ne ledajakou! Navštívil nás pes Bailey, který je cvičen pro canisterapii. Měli jsme mnoho otázek a na všechny jsme dostali uspokojující odpověď. S pejskem jsme si hráli, prováděli různá cvičení a hry. Velmi nás to bavilo a zdálo se, že ani Baileymu se nechce domů.

Lahodné smoothie

Ve středu se naší družinou nesla vůně cizokrajného ovoce, ze kterého jsme dělali zdravé smoothie. Kromě známého ovoce jsme použili například i mango, které nám nápoj krásně ovonělo. Zkrátka jsme si pochutnali a již víme, že zdraví může i chutnat.

Zdravá svačinka

Učíme se využívat méně známé druhy ovoce.  Z avokáda jsme si připravili zdravou svačinku, byla výborná a dětem moc chutnala.

Ochutnáváme tropické ovoce

Tento týden jsme ochutnávali různé druhy tropického ovoce, podívejte se, které to byly.

Sumo

V Badateláku jsme procestovali Japonsko křížem krážem. Koukali jsme, co všechno nám tato země nabízí a kolik původně japonských věcí používáme. Na vlastní tělo jsme okusili život zápasníka sumo. Byla to velká zábava, hlavně, když jsme ho před zápasem museli vykrmit 🙂