Činnost školní družiny

Rozvíjíme logiku

V družině se rozhodně nenudíme. Tento týden jsme soutěžili v logické hře „Kvak“ a bylo to velmi napínavé. Tři nejlepší žabáci si odnesli diplom a sladkou odměnu. Mladší žáci si zahřívali svoje mozkové závity při „šipkované“ cestou na rozhlednu „Horymírku.“ Těšíme se na další dobrodružství.

Chceme potěšit naše maminky

O víkendu slaví svátek naše maminky a tak jsme jim věnovali náležitou pozornost. Upekli jsme jim srdíčka z lineckého těsta a vyrobili portréty, kterými chceme říci jediné: „Máme tě rádi maminko a děkujeme za všechnu tu lásku, kterou jsi vždy připravena nám dát.“ Krásný svátek!

Buenos días Mexico!

V badateláku jsme se vydali do Střední Ameriky, kde jsme navštívili Mexiko. Prošli jsme místa, kde žili Aztékové i Mayové, kam dopadl asteroid Chicxulub a už víme kdo je mariachi. Díky Robovi a Aniek z kempu jsme si mohli nejen vyzkoušet pravá mexická sombréra, ale ochutnat i pravou mexickou limonádu.

Háčkujeme, háčkujeme a zase háčkujeme

Háčkování se stalo naší novou vášní a tak jsme si pozvali odbornici z řad maminek, aby nás posunula v našem zájmu dál a ukázala nám, co všechno je vlastně možné uháčkovat. Mimo jiné jsme vyráběli i náramky přátelství a ostatní se vyřádili na skákacím hradě, který byl pro ně připraven v rámci programu „Čarodějnice ve Víru“.

Procvičujeme „mozkové závity“, stavíme, hrajeme si

Chladné počasí omezilo náš pobyt venku a udělalo nám změnu v našich venkovních aktivitách. Rozhodli jsme se tedy zahřát náš mozek uvnitř – hrajeme turnaj v logické hře „KVAK“, skládáme slova (Scrabble), stavíme domečky, vyrábíme……

Vír čte dětem – den pátý

Dnešní den jsme strávili všichni v místní knihovně MLOK. Někteří jsme tam byli poprvé. Pověděli jsme si zajímavé věci o knihovnách, podívali jsme se, jaké knihy v naší vírské knihovně jsou, některé jsme si i půjčili a kousek si, buď sami nebo paní učitelky, přečetli. Bylo to moc fajn a určitě jsme zde nebyli naposledy.

Děkujeme paní Jitce Špačkové, naší knihovnici, že nám knihovnu propůjčila.

Příprava záhonku

Doba sázení a setí se nám rychle blíží, a tak jsme se pustili do odplevelení a prokypření našeho vyvýšeného záhonku. Práce nám šla hezky „od ruky“.

Vír čte dětem – den čtvrtý

V rámci projektu Vír čte dětem jsme měli ve školce edukační program o třech prasátkách. Lektorka Dana Dlouhá si pro děti připravila úžasné senzomotorické aktivity. Děti tak měly možnost si pohrát s prasátky v kakaovém blátíčku, stavět domečky ze slámy, dřeva, kostiček, modelovat, tvořit, hrát si a prožívat.

Vír čte dětem- den třetí

Ve středu jsme u nás na čtení  uvítali dramaťačku Kateřinu Chalupníkovou, která zaujala opravdu všechny věkové kategorie. Četla z knížek pro nejmenší, například z knížky Tuze hladová housenka. K radosti babiček zarecitovala ze sbírky básníka Jana Skácela. Neopomenula otřelé páťáky s příběhy z knihy Karolína od Ivy Procházkové. Opravdu každý si přišel na své.

Vír čte dětem – den druhý

Dnes za námi zavítal do družiny pan František Fiala. Vyprávěl nám o lese, o lesních zvířatech, jak se k nim máme chovat a především, že nemáme sahat na opuštěná mláďata. Měl i odpovědi na všechny naše všetečné otázky. Slíbili jsme si, že se na podzim zase uvidíme.