Činnost školní družiny

Výlet po okolí

Krásné jarní počasí nás vylákalo do přírody a tak jsme strávili odpoledne pěší turistikou. Z rozhledny Horní les jsme si užili krásné výhledy do okolí a cestou do Chlumu luštili šifry s úkoly. V kiosku „U Aji“ jsme si dali zaslouženou zmrzlinu a párek v rohlíku.  Cestou jsme si užili spoustu legrace.

Vzpomínáme

Proč máme 8. 5. státní svátek? Proč se nazývá Den vítězství? To vše jsme si připomněli při kladení věnců na pietní místa – pomníky v naší obci. Zavzpomínali jsme si i na všechny ty, kteří padli v druhé světové válce.

Pěstujeme si vlastní jarní zeleninu

Na jaro se všichni vždy velmi těšíme, neboť toto období s sebou přináší mnoho nového. Rostliny a živočichové jsou aktivnější a i my jsme měli chuť povyskočit ze zimního spánku. Rozhodli jsme si tedy vyrobit si svůj vlastní vyvýšený záhon a vypěstovat si jarní zeleninku. Víme, že tělo potřebuje na jaře posilnit a doplnit případné chybějící vitamíny. Těšíme se, že zanedlouho budeme sklízet z vlastního záhonu a že zdravou svačinku brzy nachystáme ze svých výpěstků. Věříme, že nám bude chutnat.

Velikonoční tvoření

Na dveře již klepou Velikonoce a my se na ně v družině pilně připravujeme. Vyráběli jsme ovečky a na zub jsme si vyrobili kuřátka z piškotů. Vaření a pečení je naše oblíbená činnost a tak jsme si společné odpoledne v kuchyni velmi užili.

Kamínkování

Malování na kamínky je v poslední době doslova „boom“ a i my jsme chtěli tuto zajímavou aktivitu vyzkoušet a udělat kamínkem někomu radost. Pomocí akrylových barev jsme vytvořili krásné obrázky a malování jsme si moc užili.

Vír čte dětem – den pátý

Dnešní dopoledne patřilo knize Pejsek a kočička od pana J. Čapka. Nejprve nám paní ředitelka přečetla pohádku o tom, jak pejsek a kočička pekli dort. Potom jsme si dort nakreslili a nazdobili a pohádku si pustili. Na závěr na nás čekala sladká odměna – ozdobili jsme si minidortíčky podle své fantazie a pochutnali si na nich. Byla to taková sladká tečka za celým týdnem s názvem „Vír čte dětem“. Už teď se těšíme na další ročník a nové hosty.

Vír čte dětem – den čtvrtý

Čtvrtečním pozdním odpolednem nás provedl pan Josef Beneš – spisovatel z nedalekého Věchnova. Přijel nám představit svoji knihu Meďan a Koumen na planetě pupkáčů, ze které nám kousíček přečetl. Také jsme se dozvěděli, jak vůbec taková kniha vzniká, kdo se na ní podílí a jak dlouho to trvá. Těšíme se na další připravované díly.

Vír čte dětem – den třetí

Ve středu dopoledne k nám zavítal pan starosta – Ladislav Stalmach. Přečetl nám ze své oblíbené knihy Tygřík Vaska. Poslechli jsme si příběh o malém lišáčkovi. Byl krásný a určitě jsme si z něho odnesli i nějaké ponaučení. Děkujeme!

Vír čte dětem – den druhý

Úterním odpolednem nás provedl známý český ilustrátor a bavič pan Adolf Dudek. Zavedl nás do světa knih, ukázal nám, jak snadno se dá namalovat obrázek a na jeho zábavnou interaktivní show budeme dlouho v dobrém a s úsměvem vzpomínat.

Vír čte dětem – den první

Letošní akci „Vír čte dětem“ jsme zahájili s loutkohercem panem Janem Hrubcem. Přečetl nám ze své oblíbené knihy a zahrál pohádku Zvířátka a loupežníci.