Činnost školní družiny

Bowlingový turnaj

Náš poslední společně strávený čas v družině jsme si opravdu užili. Zahráli jsme si bowling, koupili si něco dobrého a zažili spoustu legrace. Těšíme se samozřejmě na prázdniny, ale také víme, že v družině nás čeká příští rok opět plno dobrodružství.

Den otců

Druhá červnová neděli patří všem tatínkům a my na ně rozhodně nechceme zapomenout. Vyrobili jsme jim přáníčko a těšíme se, že jim udělá radost. Všechno nejlepší tatínci a máme vás rádi!

Cyklovýlet do Autokempu na kopci

Dnešní družina se nesla v duchu „cyklo.“ Vybaveni do terénu jsme se vydali na našich kolech lesem do Autokempu na kopci, kde na nás čekali naši věrní holandští přátelé. Cestou jsme zažili mnoho dobrodružství a legrace. V kempu jsme se občerstvili a posilněni se vydali na cestu zpět. Na další cyklodobrodružství se budeme moc těšit.

Zdravá svačinka z vlastní zahrádky

S nedočkavostí jsme čekali na chvíli, kdy si sklidíme z vlastní zahrádky úrodu a pochutnáme si na zdravé zelenince. Dočkali jsme se! Dnes jsme ze záhonku vybrali saláty, ředkvičky, pažitku a cibulku, vyrobili pomazánku z tvarohu a nazdobili si kukuřičné chlebíčky. Udělali jsme si piknik na sluníčku a chutnalo nám jako od maminky. V pěstování budeme rozhodně pokračovat.

Výlet po okolí

Krásné jarní počasí nás vylákalo do přírody a tak jsme strávili odpoledne pěší turistikou. Z rozhledny Horní les jsme si užili krásné výhledy do okolí a cestou do Chlumu luštili šifry s úkoly. V kiosku „U Aji“ jsme si dali zaslouženou zmrzlinu a párek v rohlíku.  Cestou jsme si užili spoustu legrace.

Vzpomínáme

Proč máme 8. 5. státní svátek? Proč se nazývá Den vítězství? To vše jsme si připomněli při kladení věnců na pietní místa – pomníky v naší obci. Zavzpomínali jsme si i na všechny ty, kteří padli v druhé světové válce.

Pěstujeme si vlastní jarní zeleninu

Na jaro se všichni vždy velmi těšíme, neboť toto období s sebou přináší mnoho nového. Rostliny a živočichové jsou aktivnější a i my jsme měli chuť povyskočit ze zimního spánku. Rozhodli jsme si tedy vyrobit si svůj vlastní vyvýšený záhon a vypěstovat si jarní zeleninku. Víme, že tělo potřebuje na jaře posilnit a doplnit případné chybějící vitamíny. Těšíme se, že zanedlouho budeme sklízet z vlastního záhonu a že zdravou svačinku brzy nachystáme ze svých výpěstků. Věříme, že nám bude chutnat.

Velikonoční tvoření

Na dveře již klepou Velikonoce a my se na ně v družině pilně připravujeme. Vyráběli jsme ovečky a na zub jsme si vyrobili kuřátka z piškotů. Vaření a pečení je naše oblíbená činnost a tak jsme si společné odpoledne v kuchyni velmi užili.

Kamínkování

Malování na kamínky je v poslední době doslova „boom“ a i my jsme chtěli tuto zajímavou aktivitu vyzkoušet a udělat kamínkem někomu radost. Pomocí akrylových barev jsme vytvořili krásné obrázky a malování jsme si moc užili.

Vír čte dětem – den pátý

Dnešní dopoledne patřilo knize Pejsek a kočička od pana J. Čapka. Nejprve nám paní ředitelka přečetla pohádku o tom, jak pejsek a kočička pekli dort. Potom jsme si dort nakreslili a nazdobili a pohádku si pustili. Na závěr na nás čekala sladká odměna – ozdobili jsme si minidortíčky podle své fantazie a pochutnali si na nich. Byla to taková sladká tečka za celým týdnem s názvem „Vír čte dětem“. Už teď se těšíme na další ročník a nové hosty.