Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Činnost školní družiny

Turnaj ve stolním tenise

Dlouhé čekání na jaro jsme si zkrátili turnajem ve stolním tenise. Zažili jsme dramatické zápasy ve dvou kategoriích: 1. a 2. ročník a 3. až 5. ročník systémem každého s každým.

Zde vám představujeme ty nejlepší.

Gratulujeme.

Zábavné luštění

V únoru jsme se věnovali zábavnému luštění křížovek. Otestovali jsme se ve znalostech pohádek a zvířat. Už víme, jak se řeší sudoku nebo osmisměrky.

Z vyřešení jsme měli vždy radost.

Čajový projekt

Únorový pobyt v družině jsme si s žáky zpestřili tím, že jsme se věnovali čajům, které nás v tomto zimním období prohřejí.

Něco jsme se o nich dozvěděli, z čajových sáčků jsme si vyrobili krásné věci a nakonec jsme prožili čajový dýchánek se zdravou svačinkou.

Návštěva krmelců

S dětmi jsme diskutovali o tom, jak žijí zvířata v zimě, co žerou…….

Rozhodli jsme se, že jim v tomto těžkém období pomůžeme. Vydali jsme se jim proto doplnit zásoby do krmelců a některá zvířata jsme si vyrobili.

Ochutnáváme další druhy exotického ovoce

Naše seznamování s exotickým ovocem pokračuje – ochutnali jsme mango i granátové jablko.  Byl to výborný zdravý zákusek.

Malování na sníh

Sněhová nadílka nás potěšila a tak jsme neváhali a využili ji k malování. Výsledky byly velmi zajímavé, vznikly 2D obrázky, některé i 3D. Aktivitu jsme si užili a těšíme se na další sníh a radosti s ním spojené.

Ochutnávka exotického ovoce

Ve čtvrtek jsme si rozšířili znalosti o exotickém ovoci a měli možnost některé z nich ochutnat.

Příští týden se těšíme na pokračování.

Napínavý dixitsouboj

Tento týden se nesl v naší družině v duchu napínavého souboje v karetní hře Dixit.

Finále bylo plné emocí, účastníci si vysoutěžili zajímavé ceny. Těšíme se na další turnaje.

Vánoční tvoření

K vánočním zvykům patří vyrábění betlémů. S dětmi jsme si jeden takový udělali a vložili do něj postavy Josefa, Marie a Ježíška.

Zimní radovánky

Milujeme zimní radovánky, tento týden jsme ke koulování a dělání andělíčků přidali ještě jízdu na lopatách. Náramně jsme si to užili !