Činnost školní družiny

Háčkujeme

Do družiny jsme si pozvali p. Hájkovou, která se ve svém volném čase věnuje háčkování. Představila nám a ukázala, co se dá z vlny uháčkovat. Při ukázce háčkování se nám vše zdálo jednoduché, ale pak samotné háčkování od nás vyžadovalo velké soustředění a  trpělivost. Z postupného zdokonalování jsme nakonec měli obrovskou radost.

Sýry, mňam!!!

S žáky jsme objevili tajemství výroby sýrů z kravského mléka. Sýrovou hmotu jsme si nastrouhali, poté spařili a vmačkali do formiček. Po zchlazení v solné lázni jsme si na nich pochutnali.

Drakiáda

K podzimu patří bezpodmínečně pouštění draků a tak jsme včera tradičně vyrazili na Špimberk. Počasí bylo krásné, draci se nám vznesli a my si užili prima odpoledne. Zakončili jsme „siestou“ u ohýnku a pochutnali si na párcích.

Exkurze na biofarmu v Lesoňovicích

V rámci našeho družinového projektu o hospodářských zvířatech a jejich užitečnosti jsme navštívili ekologickou farmu v Lesoňovicích. Farma je zaměřena na produkci biomléka a tak nám bylo umožněno nahlédnout do světa telátek, kraviček a dojení. Zaujala nás například moderní „dojička“, kluci obdivovali traktory a jiné stroje. Závěrem jsme byli podrobeni vědomostnímu kvízu a odměnou nám bylo čerstvé mléko z mléčného automatu. Panu farmářovi děkujeme za trpělivost a možnost prohlídky jeho farmy. Cestu zpět jsme zvládli pěšky, hráli jsme hry a užili si spousty legrace. Těšíme se na další putování!

Co nás v říjnu čeká?

Z letáků jsme si vyvodili téma pro tento měsíc – Hospodářská zvířata a jejich užitečnost. V knihách a na internetu jsme si o nich vyhledali zajímavé informace, které jsme prezentovali, a poté si uspořádali ochutnávku.

Nastává podzim…

S žáky jsme vyrazili na vycházku do blízkého okolí, při které jsme si nasbírali různé přírodniny. Už se těšíme, co si z nich vyrobíme!

Rozloučení s létem – Cesta do pohádky

Tradiční rozloučení s létem se tentokrát neslo v duchu pohádek. Na jednotlivých pohádkových stanovištích si mohli všichni vyzkoušet svoji přesnost, obratnost, odvahu, trpělivost, rychlost, paměť,… Na závěr si za splnění úkolů každý odnesl nějakou tu sladkou odměnu a u zapáleného ohýnku byl pro úplně všechny připraven párek na opečení.

Turnaj v pétanque

Počasí se opět umoudřilo, a tak jsme si uspořádali turnaj v pétanque. Při hře jsme zažili dramatické i překvapivé okamžiky. Náramně jsme si to užili!

Piknik v parku

Slunné dny jsme využili v naší družině k příjemnému pikniku, kdy jsme si ještě vzájemně povyprávěli zážitky z prázdnin a léta. Pochutnali jsme si na přinesených dobrotách. Čas jsme také vyplnili hraním karetních her. Byl to zkrátka piknik jak se sluší a patří.

Ohlédnutí za školním rokem 2023 – 2024