Činnost školní družiny

Krásné prázdniny

Nocování ve škole

Konečně nastala ta chvíle a mohli jsme se přestěhovat se spacáky do školy. Poté jsme vyběhli ven, opekli jsme si párky, zahráli si turnaj v přehazované a prostě „pobyli“ u ohně. Svojí návštěvou nás poctili starší děti, které do naší školičky kdysi chodily. Před spaním jsme zhlédli pohádky a zalezli do svého pelíšku. Spát se svými kamarády ve třídě je prostě legrace a na tuto akci se těšíme celý rok! Druhý jsem si šli zahrát bowling, jak se na konec školního roku sluší a patří!

Piknik na hřišti

V úterý jsme za krásného, slunného počasí uspořádali piknik na školní zahradě. Přinesli jsme si nějaké dobroty, zahráli si hry a proskočili se na hřišti.

Ve stínu stromů bylo krásně a odpoledne uteklo až moc rychle.

Zdravá svačinka z vlastní úrody

Ve středu jsme sklidili část úrody z našeho vyvýšeného záhonku a připravili si zdravé, křupavé chlebíčky obložené zeleninou, kterou jsme sami zasadili a zaseli. Byly výtečné, všechno se snědlo do posledního drobečku 🙂

Přátelská návštěva z Rovečného

V úterý odpoledne nás navštívili kamarádi ze školy v Rovečném a společně jsme si zahráli naši oblíbenou přehazovanou. Turnaj to byl napínavý a velmi nás to bavilo. Hráli jsme i jiné pohybové aktivity a těšíme se, že jim návštěvu oplatíme.

Sportujeme na workoutovém hřišti

Teplé počasí nám konečně umožnilo vyběhnout ven a tak využíváme ideálních podmínek na našem místním hřišti. Sportujeme, hrajeme pohybové hry, smějeme se a máme se fajn!

Den dětí

Na „Den dětí“ nám nepřálo počasí a tak jsme si zpříjemnili odpoledne pohádkou, popcornem, hraním, povídáním…… bylo to super i bez sluníčka

Cesta do hlubin přehrady

Přehrada, máme ji za rohem, chodíme nebo jezdíme kolem ní, ale málokdo z nás zažil přehradu zevnitř. Proto jsme vyrazili na její průzkum a nejen, že jsme viděli, jak uvnitř vypadá, ale také jsme se dozvěděli plno zajímavostí.

Návštěva na farmě

Přijali jsme pozvání od Kamči a jeli jsme se podívat k nim na farmu do Chlumu. Počasí nám zprvu moc nepřálo, ale i tak jsme si vše náramně užili. Podrbali jsme za uchem megakrálíky, nakrmili krávy i poníka. Zahráli jsme si fotbal i schovávanou v lese cestou zpět. Děkujeme rodině Vondrových, bylo nám s vámi prima 🙂

Muzeum veteránů v Olešnici

Včera jsme se podívali do Muzea veteránů v Olešnici. nejdříve jsme se podívali na film, kde jsme byli seznámeni téměř se všemi exponáty muzea. Potom jsme si je prohlédli pěkně zblízka a na některé jsme měli i dovoleno si sednout. Dozvěděli jsme se, že na skútru se svezla i herečka Helena Růžičková, traktor si přivezl pan Hamerský z lázní nebo malé autíčko značky Fiat dostal pan farář od papeže. Naše výletování jsme zakončili nejen nákupem suvenýrů, ale i výbornou zmrzlinou.