Činnost školní družiny

Už se to rýsuje

Výsledkem naší adventní přípravy jsou svícny, kde jsme použili novou ubrouskovou metodu. Podívejte se sami, jak se nám dařilo.

Příprava na advent

Blíží se nám adventní čas, a tak jsme se pustili do příprav na něj.  Zatím neprozradíme, co vyrábíme.

Makové panenky a panáčci

Včera jsme se dozvěděli něco o makovicích (některé děti je viděly poprvé v životě), ochutnali jsme z nich mák a poté si z nich vyrobili panáčky a panenky.

Svatý Martin

Konec roku se nám rychle blíží a s ním i zima a Vánoce, na které se všichni vždy těšíme.

Do družiny již přijel svatý Martin na „bílém koni“

Smoothie

Na podzim je potřeba podpořit náš imunitní systém a tak jsme se inspirovali zdravým nápojem z mixovaného ovoce a semínek  – „smoothie“, který je i velmi lahodný. Všichni jsme si na něm pochutnali neboť byl zkrátka výtečný. Určitě ho doma vyzkoušejte.

Domečky v lese

Pondělní odpoledne bylo plné dobrodružství, neboť jsme našim „dubánkům“ hledali vhodné domečky.

Vyrábění z přírodnin

Podzim nás vždy potěší svoji barevností a poskytne nám mnoho zajímavých surovin k vyrábění. Posuďte sami, jak se nám panáčci, zápichy a přívěsky povedli.

Malování na chodník

V pondělí jsme si vyzdobili chodník u školy malováním barevnými křídami a zároveň si zahráli „netradiční piškvorky“.

Vírský mlýnek

Úterní odpoledne jsme si zpříjemnili vycházkou k „Vírskému mlýnku“, cestou jsme měli možnost pozorovat srnky velmi zblízka. U mlýnku jsme si zahráli na honěnou.

Vycházka na Špimberk

Krásné slunečné odpoledne jsme využili k procházce po okolí a navštívili blízký Špimberk. K zábavě jsme využili létající talíře a při cestě zpět jsme v lese objevili houbový ráj.  Žáci byli nadšeni z pohybu na čerstvém vzduchu.