Činnost školní družiny

Podzimní dobrodružství na hradě

Příroda nám hraje všemi barvami a my jsme si řekli, že chceme být u toho. A tak jsme vyrazili s naší družinou do terénu. Na zřícenině hradu Zubštejn jsme si opekli špekáčky, zadováděli si v listí a vyrazili pěšky ke škole. Cestou jsme hráli šipkovanou a luštili šifry a užili si spousty  legrace. U školy na nás čekal poklad, který byl krásnou tečkou za našim podzimním putováním.

Jogurtový chléb

Konec týdne jsme si v naší družině zpestřili pečením jogurtového chleba. Ráno jsme zadělali těsto, smíchali potřebné suroviny a zjistili, že jogurt je vlastně výtečná surovina i do chleba. Pekárna nám ho dobře upekla a na mazání jsme si umíchali tvarohovou pomazánku. Chleby obložili zeleninou a zdravá i chutná svačinka byla na světě! Podívejte se sami, jaké hody jsme si přichystali.

Den stromů

Ne každý možná ví, že i stromy mají své dny. Dny, kdy si připomínáme jejich důležitost nejen pro náš život, ale pro fungování celé planety. I my jsme si v naší družině popovídali o stromech a posléze zašli do lesa na šišky. Sledovali jsme lupou jejich semínka, nasbírali mech a půdu a následně si zkusili šišky zasadit. Budeme pozorovat, co z toho vznikne… Uvidíme a těšíme se!

Drakiáda

Přestože bylo zataženo a vypadalo to, že každou chvíli zaprší, našlo se několik odvážlivců, kteří s námi vyrazili na letošní drakiádu na Špimberk. Počasí se trochu umoudřilo, draky jsme alespoň na chvíli dostali na oblohu a komu přece jen bylo chladněji, zahřál se u ohýnku.  Děkujeme!

Pirátské mlsání

Co je nového u „Black pearl?“ Piráti museli složit zkoušku znalostí slovíček dle svých rozdělených funkcích na palubě a za odměnu na posilnění před plavbou si pochutnali na výborném pirátském dortu a muffinech. Maminkám tak děkujeme za „pochoutky“ a věříme, že naše plavba bude „safe“!

BLACK PEARL aneb „Piráti z Víru“

Název „Black Pearl“ jsme si dali sami na anglickém klubu, neboť jsme piráti, kteří se budou plavit do různých zajímavých částí světa a učit se slovíčka, která budeme při naší plavbě potřebovat. Při vstupu na palubu jsme se museli naučit základní pirátskou terminologii a každý má na palubě svoji důležitou funkci. Takové slovíčko „rope“ se může hodit nejen na palubě, co myslíte?

Exkurze na ekologickou farmu

Středeční odpoledne se v naší družině neslo v duchu „výletování.“ Vydali jsme se na průzkum farmy pana Hájka z Lesoňovic. Dozvěděli jsme se o životě krav na farmě mnoho zajímavých a užitečných informací a za snahu si něco zapamatovat jsme byli odměněni výtečných mlékem. Posléze jsme se svezli na ponících a vydali se pěšky na cestu zpět do Víru. Hry nám zpříjemňily cestu, která nám utekla ani nevíme jak. A co je neméně důležité… nezmokli jsme a užili si spoustu legrace.

Pohyb nás baví

Tento týden si užíváme slunného počasí a proto trávíme každou volnou chvilku venku. Se školní družinou jsme na workoutovém hřišti trénovali kotouly na hrazdě, hráli fotbal, skákali přes kupky sena a hráli „lístečkovou štafetu“. Máme radost, že jsme opět spolu ve škole a věříme, že to tak i zůstane.

Ohlédnutí za školním rokem 2020/2021