Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Aktivity

Sněhově ledová družina

Krásné zimní počasí se musí využít a tak jsme vyrazili s družinou na sníh a na led. I bez bruslí jsme si zahráli pár her na ledě – např. „na nejdelší skluz“, „na lachtana“ a ve sněhu jsme si vyšlapali počáteční písmeno našeho jména.

Krmítka pro ptáčky

Chodit ven s družinou nás baví. Dnes jsme naši procházku spojili s užitečnou činností. Ve družině jsme si vyrobili tzv. „rychlokrmítka“, kdy jsme namazali ruličky od toaletního papíru medem a obalili ve slunečnicových semínkách. Takže to bylo „raz dva“ a naše rychlokrmítka jsme rozvěsili v okolí školy. Teď se už jenom budeme těšit na to, až půjdeme ptáčky pozorovat, jak si pochutnávají na námi připravené dobrotě.

 

Návštěva v lese

Máme rádi pobyt v lese a dnešní družinu jsme se tam rozběhli. Zahráli jsme si molekuly u stromů, postavili domečky z mechu a zasoutěžili si v hodu šiškami na strom. Byli jsme sice trochu umazaní, ale naše tvářičky se začervenaly jako jablíčka! Jak nám počasí dovolí, běžíme tam zase =)

 

Listové divadlo

S listím se dá podnikat spousta zajímavých věcí a my jsme dnes vyrazili do lesa, vyrobili si z listí loutky a zahráli si „listové divadlo“. V lese jsme si to užili, vyřádili se, nadýchali se čerstvého vzduchu a pobavili se nad vymyšlenými příběhy našich loutek. Nebude-li pršet, při první příležitosti vyrazíme zase, už se těšíme!

 

Poletuchy

Větrné počasí nám nahrálo a vyrobili jsme si ze šišek a kousků starých záclon „poletuchy“…

… a prostě jsme se s nimi venku pořádně vyřádili.

Listí v pohybu

Podzim je jedinečné období roku, neboť nabízí mnoho barev. S padajícím listím se dá dělat spoustu krásných věcí i činností. Páteční odpoledne jsme hned po obědě vyrazili ven a s listím se pořadně „vyřádili“. Zahráli si s ním různé hry a poté si nějaké nasbírali na naše tvoření. Na výsledky se podívejte sami. Těšíme se na další „listová“ překvapení.