Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Aktuality

Probírané učivo

Dobrý den,

zdravíme vás v předvelikonočním týdnu a posíláme nové učivo. Na čtvrtek a pátek připadají prázdniny, proto si milí rodiče a milé děti odpočiňte. Společně si užijte velikonoční svátky, i když letos trochu netradičně.

Část učiva opět doručíme do poštovních schránek, zbývající najdete na webu nebo on-line. Zase se vám ozveme v úterý po Velikonocích.

Přejeme vám krásné Velikonoce.

 

první ročník

druhý ročník

třetí ročník

čtvrtý ročník

pátý ročník

Novinka

Milí žáci a rodiče,

rády bychom vám nabídly možnost zapůjčení deskových her z naší školní družiny a samozřejmě také knih ze školní knihovny. Pokud budete mít zájem, budeme vám k dispozici vždy v úřední den – každé pondělí od 8:00 do 12:00.
Vaše paní učitelky =)

Školní družina informuje

Ve školní družině často něco vyrábíme, tvoříme nebo děláme různé jiné aktivity. Jelikož máme mimořádnou situaci, rozhodli jsme se vám sem vložit několik nápadů na tvoření a nebo třeba úkoly jen tak pro zábavu. Pokud nebudete mít možnost si aktivity vytisknout doma, můžete využít toho, že jsme každé pondělí do 12:00 hodin ve škole a nebo vám je rádi vytisknou i na obecním úřadě.

Kliknutím na odkaz se dostanete přímo do „nápadníčku“ školní družiny:

http://www.zsmsvir.cz/skolni-druzina/napadnicek/

Zápis žáků do 1.ročníku ZŠ pro školní rok 2020/2021

 proběhne od 6. dubna do 24. dubna 2020 bez osobní přítomnosti dětí ve škole.

Kreslený školák Stock vektory, Royalty Free Kreslený školák ...

Zákonný zástupce dítěte musí v tomto termínu podat žádost k přijetí nebo k odkladu školní docházky na naší škole.

Formuláře k tisku si stáhnete jako soubor pdf. kliknutím na jejich název:

Pokud nemáte možnost vytisknout si formuláře sami, mohou vám být vytisknuty v pondělí ve škole nebo na obecním úřadu obce Vír.

* Žádost k přijetí dítěte 

* Žádost o odklad

Žádost je možné doručit následujícími způsoby:

* E-mailem (naskenovanou přihlášku s podpisem)
* Poštou na adresu školy, nebo vhozením do poštovní schránky na budově školy 
* Osobním podáním (každé pondělí do 12:00)

Probírané učivo

Dobrý den,

už jsme se přehoupli do dalšího týdne a rády bychom vám všem touto cestou poděkovaly za vaši snahu a spolupráci. Není to pro nikoho z nás úplně snadné, ale určitě to zvládneme. I nadále budeme pokračovat v zadávání výuky na jeden týden, nově v průběhu pondělí rozvezeme žákům další procvičování a pracovní sešity, které budete mít ve vašich poštovních schránkách. V rámci procvičování se objeví i dobrovolné aktivity pro žáky, které tak budou označeny. Prosíme, vše si pečlivě schovávejte, až se sejdeme ve škole, společně si to zkontrolujeme a zařadíme každý do svého portfolia. Páťáci budou mít další procvičování také na svých e-mailech. Víme, že anglický jazyk je pro domácí přípravu velmi náročný, proto budou cvičení a aktivity zaměřeny na opakování a procvičování.

Pokud vám nebude něco jasné, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Hezké jaro.

Probírané učivo na týden od 30. 3. do 3. 4. 2020 si stáhnete kliknutím na daný ročník jako pdf. dokument.

 

první ročník

druhý ročník

třetí ročník

čtvrtý ročník

pátý ročník

Probírané učivo

Milí žáci, rodiče,

máme první týden domácího vyučování za sebou. Situace není pro nikoho z nás lehká, a proto se snažíme děti příliš nestresovat a vás rodiče zatěžovat. Musíme to společnými silami zvládnout. Pro další týdny se budeme snažit vymyslet nějakou další strategii, která by nám to všem ulehčila. Pro procvičování využívejte www.didakta.cz.
Pokud budete potřebovat cokoliv zkonzultovat, neváhejte se na nás obrátit.
Nejlépe přes e-mail:
Zánová Petra – zanope@seznam.cz
Horáková Jana – horakovaja@gmail.com
Štouračová Jitka – jisutka@seznam.cz
Cahová Jaroslava – ja.sv87@seznam.cz
Hezké jaro, pevné nervy, bude líp.

Probírané učivo na týden od 23. 3. do 27. 3. 2020 si stáhnete kliknutím na daný ročník jako pdf. dokument.

první ročník

druhý ročník

třetí ročník

čtvrtý ročník

pátý ročník

 

Didakta

Žáci naší školy jsou zvyklí pracovat s interaktivním výukovým programem, který využíváme i v rámci výuky. Níže najdete odkaz a přístupové kódy.

Odkaz: www.didakta.cz
Login: crna1678@didakta.cz
Heslo: R6T4

Prosíme, před spuštěním si přečtěte následující informace:

  • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku http://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání – předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Probírané učivo

Vážení žáci a zákonní zástupci,

vzhledem k mimořádné situaci vás žádáme o spolupráci a pomoc se zvládnutím probíraného učiva. Probírané učivo a instrukce budeme aktualizovat jednou za týden, a to v pondělí. Najdete ho na našich webových stránkách a dveřích školy. Kontrola zadaného učiva bude provedena po návratu do školy.

Probírané učivo na týden od 16. 3. do 20. 3. 2020 si stáhnete kliknutím na daný ročník jako pdf. dokument.

první ročník

druhý ročník

třetí ročník

čtvrtý ročník

pátý ročník

 

 

Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní pořad nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. Vysílání začíná vždy v 9:00 hodin.

 

Procvičovat můžete také online například na následujících webových stránkách:

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovacitesty.asp

https://www.matika.in/cs/

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

https://skolakov.eu/

https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma

https://www.nns.cz/

https://www.skolasnadhledem.cz/

http://learnenglishkids.britishcouncil.org/

Děkujeme za pochopení a spolupráci. 

Informace pro rodiče

Tiskopis pro zaměstnavatele, potřebný k uplatnění ošetřovného pro rodiče dětí mladších 10 let v souvislosti s šířením nákazy COVID-19, vám bude na vyžádání poskytnut ve škole v pondělí 16. 3. 2020. Dále se můžete domluvit telefonicky na čísle 739 465 344 nebo e-mailem zanope@seznam.cz.
 Není nutná osobní návštěva školy. Doporučujeme volit elektronický postup a do školy nedocházet osobně.

S přijetím krizového opatření zůstávají školy pro žáky uzavřené, avšak přijetí tohoto opatření neukončuje výuku. Od pondělí 16. 3. bude na webu školy a dveřích do budovy školy uveřejněno učivo a procvičování pro žáky.

Prosíme, sledujte naše webové stránky

Mimořádná opatření

Vážení zákonní zástupci,

v příloze pdf. dáváme na vědomí mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10. 3. 2020, kterými se s účinností ode dne 11. března 2020 zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Více ke stažení jako pdf. dokument – Mimořádná opatření