Aktuality mateřské školy

Výlet do Chlumu

Vážení rodiče,

v pátek 16. 6. se s dětmi chystáme na malý výlet do Chlumu. Prosíme vás proto, aby v pátek všechny děti:

• přišly do 8:15
  • měly batůžek a v něm malou svačinku, kapesníčky a pláštěnku
  • byly vybaveny pokrývkou hlavy, pohodlným oblečením a obuví

Výlet do ZOO Jihlava

Ve středu 14. 6. pojedeme s dětmi na školní výlet do ZOO Jihlava. Vybírat budeme 270,-Kč.

Společně odjedeme autobusem od MŠ V 7:15 , do MŠ se vrátíme cca v 13:30, poté nás ještě čeká oběd.

Prosíme dejte dětem: pohodlné oblečení

batoh na záda

pláštěnku

kapesníčky

drobnou sladkost

kšiltovku (pokrývku hlavy)

malé kapesné

Pití i svačinu dostanou děti v MŠ.

Z organizačních důvodů bude MŠ tento den otevřena pouze do 14:30.

Fotografování

Ve středu 7. 6. nás čeká každoroční fotografování. Prosíme nahlaste p. učitelkám zájem o samostatné fotografie.

Dětský den

V úterý 6. 6. pojedeme s dětmi na dětský den do MŠ Bystré. Děti budou potřebovat:

• sportovní oblečení a obuv
  • pokrývku hlavy
  • batůžek
  • kapesníky
  • pláštěnku

Svačinu a pití dostanou v MŠ. Prosíme přiveďte děti do MŠ nejpozději v 7:15 hod.

Výlet do Edenu

Milí rodiče,

ve čtvrtek 18. 5. pojedeme společně se ZŠ do Edenu v Bystřici. Děti čeká procházka pohádkovou alejí, naučný program Od rostlinek po zvířátka, projížďka na koni a mnoho dalšího. Aby vše proběhlo tak, jak má, prosíme vás:

– o 100 Kč na vstupné (do 17. 5.)

– přiveďte děti do MŠ nejpozději do 7:15

– dejte dětem pohodlné sportovní oblečení a obuv

– dejte dětem batůžek, ve kterém bude pláštěnka, drobná svačinka, kapesníčky (popřípadě peněženka s drobným kapesným- děti budou mít možnost nakoupit si v suvenýrech a stánku s občerstvením) Prosíme, nedávejte dětem do batůžku žádné hračky!

Návrat do MŠ proběhne před obědem. V případě dotazů se nás neváhejte zeptat:-)

Děkujeme,

Učitelky MŠ

Pro rychlejší vyhledání podmínek a kritérií pro přijetí do MŠ Vír použijte následující odkaz: http://www.zsmsvir.cz/wp-content/uploads/2015/09/podminky-prijeti-do-ms.pdf

Výlet do Muzea veteránů

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 pojedou předškoláci (kteří mají o výlet zájem) společně se školní družinou do Muzea veteránů v Olešnici. Do Olešnice i zpět pojedeme linkovým autobusem. Odjíždět budeme během odpoledního odpočinku, návrat do školy je naplánován na 15:45. Děti budou potřebovat batůžek, do něj papírové kapesníčky a pláštěnku. Svačinku a pití dostanou ve školce.

Na vstupné do muzea a jízdné budeme do středy vybírat 46,-Kč.

Informace o povinném předškolním vzdělávání

Pro děti, které do 31. srpna 2017 dosáhnou věku pěti let, je od 1. září 2017 předškolní vzdělávání povinné. Informace vztahující se k této problematice najdete v sekci dokumenty.