Aktuality mateřské školy

Prázdninový provoz MŠ

Milí rodiče,

o prázdninách bude MŠ v provozu do 16. 7. 2021 (od 19. 7. 2021 školní jídelna nevaří z důvodu plánované rekonstrukce).

MŠ bude znovu otevřena od 1. 9. 2021.

Nástup dětí od 10. 5. 2021

Od pondělí 10. 5. 2021 mohou nastoupit všechny děti k předškolnímu vzdělávání. Rodiče budou v pátek telefonicky kontaktováni ohledně nástupu. Děti bez povinnosti testování a ochrany úst.

Milí rodiče,

tento týden se s dětmi můžete vydat na pátrací akci s detektivem Kvítkem. Děti půjdu po stopách dvou plyšových kamarádů, zajíčka Ušáčka a krtečka Edy, které dobře znají ze školky. Pátrání začíná u MŠ, dále vás povedou nápovědy na každém stanovišti.

Přejeme dětem příjemnou zábavu. 🙂

Milí rodiče,

pro tento týden jsme pro děti připravily Čarodějnickou stezku s úkolyTrasa je značena červenými fáborky. Začátek stezky najdete na mapě (viz odkaz).

Milí rodiče,

pro děti, které zatím nemohou chodit do MŠ, jsme pro tento týden připravily stezku s úkoly k tématu Dne Země. V souboru (viz níže) naleznete odkaz na mapu, kde je vyznačen začátek trasy.

Den Země- stezka s úkoly

Milí rodiče,

v současné době mohou navštěvovat mateřskou školu jenom některé děti. Víme však, že dětem, které jsou nyní doma, se už jistě stýská po kamarádech ze školky. Aby se i vaše děti mohly částečně zapojit do dění v mateřské škole, připravily jsme pro ně „Putování po studánkách s panem Kapičkou“.
Odkaz na mapku s vyznačenými místy, která můžete navštívit, naleznete v souboru (viz níže). Na každém stanovišti čeká na děti malý úkol. Za odměnu si děti mohou odnést jeden obrázek, který na každém zastavení naleznete. Pokud navštívíte všechna místa, děti si nasbírají celkem pět obrázků s „panem Kapičkou“.
Přejeme vám pěkné putování ! 🙂

Důležité informace

Od pondělí 12. 4. 2021 se z nařízení vlády za dodržení všech hygienických opatření vracejí k prezenčnímu vzdělávání děti, které v tomto školním roce plní povinné předškolní vzdělávání. Dále bude umožněna osobní přítomnost na předškolním vzdělávání i dětem mateřské školy, pro které není PV povinné, pouze pokud jejich zákonní zástupci jsou:

a)       zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,

b)      pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo

c)       pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,

d)      zaměstnanci bezpečnostních sborů,

e)      příslušníci ozbrojených sil,

f)        zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,

g)       zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,

h)      zaměstnanci Úřadu práce České republiky,

i)        zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,

j)        zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Mateřská škola bude v provozu od 6:30 do 16:00.

Podrobné informace budou zaslány rodičům těchto dětí na emailovou adresu.