Činnost základní školy

Půda

Že půda není jenom hlína, jsme se přesvědčili formou různých pokusů. Pozorovali jsme, zkoumali jsme, zapisovali jsme a už víme, že je půda plná minerálů, živočichů a humusu. Zjistili jsme, že pro pěstování rostlin je nejlepší půda hlinitá, jílovitou půdu používáme na tvoření – třeba keramiku a písčitá nám propouští tolik vody, že je vhodná akorát tak pro kaktusy.

Povrch planety Země

Pracovali jsme s mapou, zjistili jsme, že každé místo je jinak vysoko. Už si nespleteme barvy na mapě, víme, co se pěstuje v nížinách, pahorkatinách, vrchovinách i jak se žije na horách.

Beseda s odborníkem

Dnes odpoledne se u nás ve škole uskutečnila první část besedy s odbornicí Mgr. Alenou Koudelkovou, DiS. na téma Školí zralost, školní připravenost. Dozvěděli jsme se od ní spoustu užitečných informací a rad nejen pro přípravu předškoláků na vstup do školy, ale získali jsme i mnoho cenných tipů a konkrétních příkladů pro všestranný rozvoj dětí předškolního věku. Přinášíme vám drobnou ochutnávku z besedy a těšíme se na setkání při druhé části besedy v pondělí 13. 11. 2017.

Geocaching

Dnes bylo opravdu krásně a my toho využili jak jen se dalo. Rozhodli jsme se propojit všechny vyučovací předměty dohromady a vyrazili vstříc přírodě kolem nás. Našim cílem se stalo okolí přehrady Vír, kde se schovává hned několik „kešek“. My se vydali cestou (ne úplně jednoduchou) vyhledat Multi-cach, která se skládala ze dvou úkolů, jenž vedly ke správným souřadnicím. Cestou jsme plnili různorodé aktivity na pracovních listech, zvládli se orientovat pomocí buzoly, počítali jsme složité matematické úkoly, vkládali souřadnice do geocachingové aplikace a odměnili jsme se překrásným výhledem na přehradu. Bylo to prima =)

Housenky z listí

Krásné počasí a k tomu hromady listí? Skvělá kombinace na tvoření v terénu. V pracovních činnostech jsme vyzkoušeli naši trpělivost a výdrž, protože navlékání listů šlo opravdu pomalu, museli jsme zvolit tu správnou taktiku, ale výsledek stál za to. Dnes si domů odnášíme super housenky.

Drakiáda

Sluníčko, teplý vítr a vůně opékaných špekáčků- co víc si na drakiádu přát?

Dobrodružství čmeláka Brundibára

Dnes jsme společně s žáky ze ZŠ navštívili divadelní představení pro děti v Bystřici. Náš průvodce- čmelák Brundibár, je moc hodný, i když trošku popleta, a za celý rok se jemu a jeho kamarádům z louky přihodila spousta zajímavých dobrodružství.

Čteme i počítáme

V první třídě se prokousáváme prvními písmenky, skládáme je z čeho můžeme, hledáme je ve věcech kolem nás, zjišťujeme jestli jsou na začátku, uprostřed nebo na konci slov, pokoušíme se i psát číslice, už umíme napsat všechny až po pětku. Ve druhé třídě procvičujeme počítání. Dnes jsme si pořádně zaběhali, protože ten, kdo hodně běhá a navíc rychle počítá, má lavici zaplněnou příklady.

Land art

V rámci výtvarné výchovy a pracovních činností se také seznamujeme s uměleckými směry. Dnes jsme si na tabletu vyhledali informace o „Land artu“. Už si budeme pamatovat, že je to umělecký směr 60. let, který vznikl v USA. Vydali jsme se po vzoru umělců ven. Učili jsme se vzájemné spolupráci nejen mezi námi, ale i s přírodou – využili jsme toho, co jsme kolem našli, co kde rostlo a vytvořili umělecká díla. Naše galerie je na Špimberku.

Colours

Bílá WHITE a černá BLACK a pár dalších pastelek …

PINK a BLUE a RED a GREEN, něco pěkného nakreslím.

Barvy v českém jazyce zná každé malé dítě – my už je ale umíme pojmenovat anglicky!