Činnost základní školy

Učíme se psát anglicky

Anglická slova se jinak vyslovují a jinak píší – to ví skoro každý… A my,  třeťáci se je nyní učíme vyslovovat i správně psát. Trénujeme na mazací tabulky, pracujeme s obrázkovými kartami, hrajeme „tleskanou“,…

Vesmír

V hodinách ČaSu jsme zabloudili do vesmíru. Pracovali jsme s učebnicemi, ecyklopediemi, skládali puzzle a využívali elektronickou Albi tužku, vyhledávali informace na internetu, tvořili referáty a nakonec své mladší spolužáky seznámili s tím, co jsme se dozvěděli.

Středověk nás baví

V hodinách vlastivědy jsme opakovali staré české dějiny a zahráli jsme si na stavitele hradů.

Začínáme

Je zatím začátek září, ale my neleníme – počítáme, píšeme, čteme, lovíme vědomosti ve škole i v terénu, učíme se naslouchat i pracovat s ostatními.

Opakujeme

V hodinách ČASU opakujeme přírodu – živou i neživou.

První školní den

A je to tady – začal nový školní rok. Všichni jsme se už moc těšili, ale kdo se těšil nejvíce? Přece naši noví prvňáčci!

„Prázdninové dny“

Díky projektu  Sportuj ve škole a  finančním prostředkům od Asociace školních sportovních klubů  ušetřeným v souvislosti se situací Covid-19, jsme měli možnost zajistit pro starší žáky přihlášené do projektu „Hodina pohybu navíc“ (sportovky) námi nazvané „Prázdninové dny“. A jak jsme si je užili?
V předposledním srpnovém týdnu jsme zažili mnoho zajímavých akcí a aktivit všeho druhu: tvořili jsme, vyrobili si vlastní trička, cestovali za historií nejen Blanických rytířů, užili si smyslovou zahradu na Rudce, navštívili farmu s lamami a pohybovali se v terénu. Také jsme se pustili do tábornických dovedností – vařili jsme kotlíkový guláš, luštili šifry, stavěli stany a samozřejmě jsme plnili různé pohybové aktivity, běhací, sportovní a štafetové hry, vyzkoušeli si tenis a minigolf, věnovali se turistice, poznávali okolní přírodu a mnoho dalšího.
Dny byly pro nás všechny příjemným zpestřením závěru prázdnin.

Ohlédnutí za školním rokem 2019/2020