Činnost základní školy

Už rostou!

V hodině ČaS jsme se vydali houbařit. Opakujeme a procvičujeme učivo o houbách, tak proč si je neprohlédnout zblízka. Známe části těla hub s lupeny a rourkami, víme jak se rozmnožují, že mohou žít v symbióze s různými druhy dalších rostlin, dokonce i to, že v České republice je zjištěno 10 000 druhů.  Ty základní už umíme poznat a pojmenovat a hlavně víme, že některé z nich jsou jedlé a jiné nejdlé nebo dokonce jedovaté.

Svojanov

Úterní dopoledne jsme trávili na hradě Svojanov. V místním nově zrekonstruovaném předhradí jsme navštívili komentovanou vzdělávací výstavu „České korunovační klenoty na dosah“, kde jsme na chvíli nahlédli do historie. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o Karlu IV., o jeho životě a době, ve které žil. Viděli jsme historické zbraně, oblečení, mince, velký model hradu Karlšejn a asi nejvíce nás zaujaly právě korunovační klenoty, které jsme měli opravdu na dosah. Prošli jsme si venkovní areál hradu a ti nejodvážnější si vylezli až na hradní věž. Bylo to prima!

Sportujeme jak se dá

Hned na úvod školního roku jsme si pořádně zasportovali na místním workoutovém a víceúčelovém hřišti.

První školní den

Dnes jsme odstartovali další školní rok. Přivítali jsme nejen prvňáčky, ale i dva nové kamarády. Těšíme se na to, co si pro nás paní učitelky připravily a co všechno za těch následujících 10 měsíců zažijeme.

Slavnostní předávání mezinárodního titulu Ekoškola

V pátek 21. 6. 2019 se několik členů EKOtýmu vydalo na slavnostní předávání titulů Ekoškola na Staroměstské radnici v Praze. Titul Ekoškola symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát. Tyto symboly zdobí přes 140 škol v České republice, více než 17 000 škol na celém světě. Ocenění jsme získali na dva roky a už teď víme, že se budeme snažit jít touto cestou i dále, protože i to málo, co pro přírodu děláme, má smysl. A když už jsme byli až v našem hlavním městě, tak jsme se s ním i trochu seznámili.

Gratulace patří všem, kteří se v programu aktivně zapojují i všem těm, kteří nám drželi palce.