Činnost základní školy

Učíme se o zimě

Učíme se o zimě, tak jsme si ji šli zažít, na vlastní tělo. Pozorovali jsme keře, jestli už nepučí květy a listy, hledali jsme různé stopy ve sněhu, tvořili jsme stopy vlastní, hráli jsme si na tučňáky i krasobruslaře. A k tomu všemu nám krásně svítilo sluníčko.

Hurá za zvířátky

Kteří ptáci nám neodlétli to zimních krajin, jsme šli vystudovat na dolní přehradu a řeku.  Ty nejodvážnější, labutě a kachny, jsme si mohli prohlédnout i z blízka a nezapomněli jsme i na rohlíkovou odměnu.

„Hudebka“ v terénu

Učíme se noty, tak jsme využili sněhové nadílky a šli si je ven vymodelovat. Půlové nám moc nešly, ale celé, čtvrťové a osminové šly báječně. Pravda, konečná podoba nám spíše připomínala pštrosa nebo vypasenou kachnu, ale i tak jsme si to moc užili.

HURÁ, SNÍH!

Minerály a drahé kameny

V hodinách ČaSu jsme se bavili o neživé přírodě a dozvěděli jsme se něco nového o minerálech, drahých kamenech a  jejich těžbě. Děkujeme!

Planeta Země

Tak jako každý rok i letos jsme si zahráli na vulkanology a zhotovili si sopku.

Ze starého nové

Adventní věnec

I ve třídě jsme si udělali předvánoční atmosféru a povídali jsme si o adventním období. Naučili jsme se zapsat popis postupu výroby adventního věnce a nakonec jsme si ho společně vyrobili.

Učíme se venku

Každý den vyrážíme do terénu a učíme se venku. Navštěvujeme různá místa ve Víru a povídáme si o tom, co všechno kolem nás máme, proč to máme a jak hezké to tu máme. Pozorujeme srnu s mláďátky nebo papoušky, hledáme Vířinu, poznáváme stromy, učíme se chodit po chodníku… a také sbíráme listy, ze kterých se vyrábí super housenky.

Učíme se on-line

Máme za sebou týden on-line výuky. Všem děkujeme za spolupráci a dětem přejeme krásné podzimní prázdniny.