Činnost školní družiny

Rozvíjíme nová přátelství

Středeční den se nesl v duchu nových přátelství, neboť jsme navštívili školní družinu ve Štěpánově. Měli jsme možnost prohlédnout si školu, seznámit se s chodem školní družiny, ale také jsme poznali nové kamarády a zahráli si s nimi několik her. Doufáme, že v budoucnu budeme mít možnost oplatit jim jejich pohostinnost zase u nás. Škola i družina se nám moc líbily a byly pro nás inspirací.

Karneval

V sobotu proběhlo každoroční karnevalové rojení. Masky byly letos absolutně úžasné, prvních deset bylo zaslouženě odměněno sladkými dorty a každý si odnesl alespoň drobnou sladkou odměnu. Děkujeme všem zúčastněným za krásné odpoledne a také těm, kteří nám darem nebo finančně přispěli.

Na krátké video se můžete podívat na tomto odkazu:

Masky

Blíží se náš oblíbený karneval a tak se na něj v naší družině pečlivě připravujeme. Vyrobili jsme si různé masky na obličej, každý dle svého přání. Jestlipak poznáte, kdo se za maskou skrývá?

Pangea

Klub logiky měl od začátku roku v plánu zkusit nějakou matematickou soutěž, Klokan bohužel nevyšel, tak jsme se zapojili do soutěže Pangea. Právě na Valentýna jsme zadali unikátní ID a heslo a začalo dobrodružství trvající 45 minut, kde na nás čekalo 15 různě náročných úkolů, čtvrťáci je měli z oblasti živočišné a páťáci hudební. Podle toho, jak se nám dařilo, za ně dostaneme body a uvidíme, jestli někdo z nás bude mít to štěstí a postoupí do finálového kola do Prahy. Držte palce, vše bude jasné v dubnu.

EKOtým informuje

Konečně se nám podařilo dokončit a nainstalovat energetické štítky. Scanovali jsme, tiskli, laminovali, stříhali a lepili. Druhý den jsme o přestávce svolali všechny spolužáky a vysvětlili jim, k čemu a proč štítky jsou. Snad si jich alespoň někteří všimnou a připomenou jim, co mají udělat.

„Šikuláci“ nezahálí

Ani tento týden „Šikuláci“ nezaháleli a vyráběli valentýnská přání pro své blízké. Věříme, že udělají radost!

Vír čte dětem – den pátý

Děti dětem. Tak se tematicky nazývalo naše páteční dopoledne. Nejprve jsme si připomněli, jakou práci mají loutkoherci, jaké druhy loutek můžeme vidět a přidali si další stránku do naší „vandrovní knížky“. Potom za námi přišli malí herci ze školky, kteří si pro nás připravili pohádku „O koblížkovi“ – dokonce s překladem pro neslyšící. A že i my se můžeme něco od těch mladších naučit? Tak i o tom jsme se přesvědčili. Naučili nás, jak se některá slova z pohádky ukáží pohybem a společně jsme si pohádku přehráli ve znakové řeči. Na závěr jsme si zasoutěžili o knihy, které nám věnovali sponzoři akce „Česko čte dětem.“ Byl to zase jeden fajn den!

Vír čte dětem – den čtvrtý

Čtvrtečním čtením a představením nás pobavilo divadlo Paravánek a kniha Františka Hrubína Špalíček veršů a pohádek. Nejen, že jsme si poslechli a podívali na pohádky, které byly sice známé, ale dopadly úplně jinak, než jsme zvyklí, ale také jsme si zazpívali, zatančili a někteří z nás se stali zpěváky, muzikanty a herci na pódiu.

Vír čte dětem – den třetí

Takovou „stálicí“ našeho vírského čtení není nikdo jiný než pan Jan Hrubec, který k nám opět zavítal se svým dřevěným divadlem. Nejprve dětem přečetl ruskou pohádku „Sivka Hnědka“ a poté zahrál pohádku „Honza a drak“, do které zapojil i děti. Divadlo se všem, jako vždy, velmi líbilo. Po představení jsme měli možnost se občerstvit a sdělit si tak společné zážitky.

Vír čte dětem – den druhý

Ve druhém čtecím dni jsme přivítali pana Ivana Urbánka. Své vystoupení započal rýmovaným čtením z knihy Františka Hrubína Dvakrát sedm pohádek a pro ty starší přidal „hororový příběh“ K. J. Erbena Vodník. Následovalo vzpomínání, jaké to bylo v době bez mobilů a počítačů, například jak se chodilo do maštale pro mléko, jak babička pekla koláče, podívali jsme se za zvířátky na dvorek, zavolali panu doktorovi a to všechno doprovázeli zpíváním a říkankami za doprovodu harmoniky a ukulele.