Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Činnost školní družiny

Svátek matek

Svoji maminku má jistě každý moc rád, tak se na její svátek pilně připravujeme. Vyrábíme přáníčka, učíme se básničku, povídáme si o svojí mamince. Už jen vzkazujeme: „Maminko, máme tě moc rádi a doufáme, že Tě naše přáníčka potěší!“

Vajíčkománie

Celý týden jsme zkoušeli různé techniky barvení a zdobení všech možných druhů a velikostí vajíček, abychom jimi mohli ozdobit náš „Velikonočník“.

Jáhlové mlsání

Jáhly jako bezlepková obilovina se v naší české kuchyni nevyskytují příliš často. Ještě méně je známo, jak prospěšné jsou pro naše zdraví. Dá se z nich vyrobit spousta chutných pokrmů a my jsme si v naší družině jeden takový vyrobili – „sladké jáhlové kuličky“. Uvařené jáhly jsme smíchali s medem, rozinkami, oříšky a na závěr obalili v kokosu. Byly výtečné a my teď již víme, že se dá mlsat i zdravě!

Naše veselá družina informuje:

Minulý týden jsme měli opravdu pilno. S příchodem jara jsme měli chuť vyrobit si něco typicky jarního. Proto jsme lepili „kočičky“ z vaty a zdobili si našimi výtvory družinu. Podařilo se nám úspešně dohrát turnaj ve hře „Superfarmář“ a nejlepší 4 hráči byli oceněni drobnými dárky, které je jistě potěšily. A konec týdne jsme završili „zdravou svačinkou“, která měla neočekávaný úspěch. Kukuřičný chlebíček namazaný sýrem jsme si nazdobili ředkvičkou a posypali řeřichou, kterou jsme si sami zaseli a vypěstovali. Moc nám všem chutnalo!
Tak zase příště s dalšími zprávami…

Sejeme, sázíme, tvoříme…

Jaro už je tu – moc jsme se na něj všichni těšili. Ve družině jsme si zasadili jarní cibulky do truhlíku a mezi ně zaseli řeřichu. Už víme, jak je zdraví prospěšná zelená zelenina. Pokud nám úroda vzejde, použijeme svoje výpěstky na zeleninový salát v následujícím měsíci. Také se tento týden bavíme vyráběním žraloků z papíru – stříháme a lepíme.

Rozvíjíme nová přátelství

Středeční den se nesl v duchu nových přátelství, neboť jsme navštívili školní družinu ve Štěpánově. Měli jsme možnost prohlédnout si školu, seznámit se s chodem školní družiny, ale také jsme poznali nové kamarády a zahráli si s nimi několik her. Doufáme, že v budoucnu budeme mít možnost oplatit jim jejich pohostinnost zase u nás. Škola i družina se nám moc líbily a byly pro nás inspirací.

Karneval

V sobotu proběhlo každoroční karnevalové rojení. Masky byly letos absolutně úžasné, prvních deset bylo zaslouženě odměněno sladkými dorty a každý si odnesl alespoň drobnou sladkou odměnu. Děkujeme všem zúčastněným za krásné odpoledne a také těm, kteří nám darem nebo finančně přispěli.

Na krátké video se můžete podívat na tomto odkazu:

https://youtu.be/SeVZR2bGtKU

Masky

Blíží se náš oblíbený karneval a tak se na něj v naší družině pečlivě připravujeme. Vyrobili jsme si různé masky na obličej, každý dle svého přání. Jestlipak poznáte, kdo se za maskou skrývá?

Pangea

Klub logiky měl od začátku roku v plánu zkusit nějakou matematickou soutěž, Klokan bohužel nevyšel, tak jsme se zapojili do soutěže Pangea. Právě na Valentýna jsme zadali unikátní ID a heslo a začalo dobrodružství trvající 45 minut, kde na nás čekalo 15 různě náročných úkolů, čtvrťáci je měli z oblasti živočišné a páťáci hudební. Podle toho, jak se nám dařilo, za ně dostaneme body a uvidíme, jestli někdo z nás bude mít to štěstí a postoupí do finálového kola do Prahy. Držte palce, vše bude jasné v dubnu.

EKOtým informuje

Konečně se nám podařilo dokončit a nainstalovat energetické štítky. Scanovali jsme, tiskli, laminovali, stříhali a lepili. Druhý den jsme o přestávce svolali všechny spolužáky a vysvětlili jim, k čemu a proč štítky jsou. Snad si jich alespoň někteří všimnou a připomenou jim, co mají udělat.