Činnost školní družiny

Ping pong

Měsíc leden se v naší družině nesl v duchu stolního tenisu. Žáci si mezi sebou zasoutěžili, seznámili se s pravidly hry a snažili se hrát fair play. Na nejzdatnější hráče čekaly odměny.

Pizza

Ve čtvrtek jsme oslavili ukončení prvního pololetí upečením pravé italské pizzy. Moc se nám povedla a dokážeme si ji udělat doma – už totiž víme, co vše patří do těsta i na něj =)

Recyklohraní – Krok za krokem

Plníme druhý úkol do recyklohraní, tentokrát s názvem „Krok za krokem“. Hledali jsme, kde jsou v okolí červené kontejnery na zpětný odběr elektrozařízení, vytvářeli jsme 3D mapu a zašli si na návštěvu sběrného dvora ve Víru.

Totem

Jako každoročně, ani letos nemohl chybět turnaj v „Totemu“. Jedná se o zábavnou a rychlou párty hru, která je zaměřená na postřeh a pozornost. Na tři nejlepší soutěžící čekala hodnotná cena, nejlepší z nás získal právě tuto hru: „Jungle speed“ – jak my říkáme „Totem“. Myslíte si, že máte dobrý postřeh? Rychlé reflexy? Umíte dlouho udržet maximální pozornost? Dobře reagujete při změně situace? Pokud ano, tak si ji také určitě pořiďte!

Vánoční diskotéka

Jak lépe oslavit konec roku 2017 než vánoční diskotékou? Středečním odpolednem zněla družinou hudba a bujaré veselí! Zatančili jsme si „makarenu“, kroutili se při „ptačím tanci“, zahráli si kloboukovou hru a zapili to dětským šampaňským. Byla to pořádná mela!

Adventní čas

Adventní čas je všude kolem nás. Pro nás, děti, je to především čas těšení se na dárky. 1. prosince se zapálila první svíčka na našich věncích a nám přišlo nekonečně dlouhé vydržet 24 dnů. V družině si proto čas krátíme tvořením, které nás velmi baví. Lepíme vánoční stromečky z jehličí a vyrábíme papírové betlémy. Předvánoční těšení vrcholí a my všem přejeme, ať prožijete tyto svátky s těmi na kterých vám záleží a ať máte radost z překvapení, která pod stromečkem najdete.

Čajový „dýchánek“

Úterní odpoledne v naší družině provonělo čajem. Uvařili jsme si čaje různých druhů – ovocné, bylinkové i kvetoucí. Čas strávený ochutnáváním jsme si zpříjemnili luštěním zajímavých hádanek. Tak co – uhádli byste?
  • Tři muži rybařili, loďka se převrhla a všichni tři spadli do vody. Dva z nich si namočili vlasy. Proč si třetí z nich vlasy nenamočil?
  • Na co se můžeš ptát celý den a pokaždé přitom dostat jinou, a přesto stále správnou odpověď?
  • Co se objeví dvakrát v měsíci lednu, jednou v prosinci, ale nikdy v únoru?

Kluby

Novinkou v letošním školním roce jsou „Čtenářský klub“ a „Klub zábavné logiky“. Ve čtenářském klubu čteme neobvyklé a napínavé příběhy, plníme různé pátrací a badatelské úkoly a aktivity, vyhledáváme informace a každý měsíc se seznámíme se životem a dílem nějakého autora. V logice se občas pořádně zapotíme nad logickými úkoly a aktivitami, deskovými a karetními hrami a dokonce máme nového interaktivního kamaráda „Ozobota“.

Francouzský týden

Od září do naší školičky začal chodit nový spolužák, který pochází z Francie. Proto jsme se rozhodli vydat se na „putování“ po Francii, seznámit se s jeho zemí, kulturou a zvyky.

V pondělí jsme si namalovali francouzské vlajky a vyhledali si základní informace o Francii.

V úterý k nám zavítala Ismaëlova maminka Lucill a velmi zábavnou formou nás seznámila s nejzajímavějšími místy Francie, popovídali jsme si o tom, jak to chodí například ve francouzské škole. Všichni dostali šanci zeptat se na to, co je zajímalo.

Ve středu jsme si postavili Eiffelovu věž z různých materiálů, mladší z nás ji malovali na papír.

Ve čtvrtek jsme si zahráli nejoblíbenější hru Francouzů – petangue. Vyřádili jsme se na školním hřišti a vyzkoušeli si, že to není zase až tak snadné hodit koulí tam, kam potřebujeme.

Náš týden jsme zakončili výbornými francouzskými palačinkami. Všichni jsme si moc pochutnali!

Halloween

Úterý 31.10. se i u nás ve škole neslo v duchu „halloweenských“ oslav. Tvořili jsme z papíru a vyzkoušeli si svoji zručnost při dlabání dýně. Práce nás moc bavila.