Činnost školní družiny

O dvanácti měsíčkách

Být hercem není nic jednoduchého, ale my jsme to chtěli zkusit, a tak jsme si v naší družině nacvičili divadlo O dvanácti měsíčkách. Podívejte se, jaké jsme si vyrobili kulisy. Celkově nás to bavilo a užili jsme si při tom i spoustu legrace.

Skupenství vody

Jedno odpoledne jsme se pustili do pokusů se skupenstvími vody. Už víme, že voda může být kapalná, plynná i pevná. Využili jsme její různých podob k pozorování a zkoumání. Na závěr jsme vodu využili k výrobě dobrůtek pro kachny a labutě. Semínka jsme si koupili sami v obchodě, smíchali je se sněhem, vodou a nechali zmrznout na okně. Dnes jsme s nimi zamířili k řece. Měli jsme velké štěstí a přesvědčili jsme se, že labutím i kachnám naše zmrzlé dobrůtky chutnaly.

Ovocný salát

Protože jsou vitamíny v této době potřeba, jako odměnu za práci v prvním pololetí jsme si ve družině společně udělali ovocný salát. Moc jsme si pochutnali.

Radovánky na sněhu

Tak jsme se konečně dočkali pořádné sněhové nadílky! Koulujeme se a stavíme ze sněhu nejen sněhuláky. Je to pro nás vítaná změna a doufáme, že nám bílá zima  ještě nějakou dobu vydrží.

Rukavice

Venku nám přituhlo a kromě pořádné bundy a čepice jsou potřeba i teplé rukavice. Tak jsme si je v naší družině vyrobili. Práce s vlnou nás chvílemi pořádně potrápila, ale zvládli jsme to nakonec dobře a výsledek vůbec nevypadá špatně. A co nesmíme zapomínat, když se ráno vypravujeme do školy?

No přece …

RUKAVICE!

Šopský salát

Vaření a příprava nejrůznějších dobrot je v naší družině oblíbenou činností. Tentokrát jsme se zaměřili na něco, co nás v „této době“ posílí a dodá našemu tělu vitamíny. Připravili jsme si tedy zeleninový salát se sýrem. Krájení nás bavilo a už taky víme, že i zdraví může chutnat.

Podzim v ŠD

Po měsíční pauze jsme zase spolu a tak jsme vyrazili s naší družinou do terénu. V lese jsme si zahráli pár pohybových her, strávili rádi nějaký čas venku. Jiné dny zase tvoříme, podzim nám nabízí mnoho krásných motivů. Podívejte se sami.

Podzimní tvoření

Zlátnoucí listí, houby, ježci, jablíčka… to vše patří neodmyslitelně k podzimu. My těchto motivů využili pro tvorbu podzimních dekorací – a jak se nám to povedlo? Na to se už podívejte sami.

Tajné a neviditelné písmo

Tajné písmo a luštění různých křížovek a šifer máme moc rádi. Tentokrát jsme přidali i neviditelné písmo – využili jsme k tomu citron, mléko, cibuli, ocet,… nakonec jsme naše tajné vzkazy nahřáli nad plamínkem svíčky.

Tajemství stromu

Páteční družina se nesla v duchu stromů. Řekli jsme si, co pro nás vlastně stromy znamenají, jakou mají funkci v přírodě a jaký k nim máme vztah. Zajímavé bylo, že pro každého z nás je typický jiný strom, v závislosti na datu narození. Inspiraci jsme našli v Keltském kalendáři. Každý jsme si vyrobili svůj strom, nejvíce nás bavilo vytvářet jeho kmen pomocí sypaného černého čaje. V projektu „Tajemství stromu“ budeme brzy opět pokračovat.