Činnost školní družiny

Konec školního roku

Tento školní rok byl pro nás všechny trochu neobvyklý a plný překvapení. Jsme rádi, že jsme dostali možnost užít si konec června všichni společně.

Den otců

Třetí neděle v červnu patří všem tatínkům. V naší družině jsme jim vyrobili malou pozornost, kterou si zaslouží.

Takže: „Tatínci, děkujeme, že jste!“

Cyklovýlet

Středeční odpoledne si páťáci zpříjemnili cyklovýletem do Autokempu na kopci, kde jsme byli, jako vždy, laskavě přivítáni. Zahráli jsme si přehazovanou, občerstvili se a vydali se na cestu zpět. Jsme rádi, že jsme obě cesty zvládli a užili si nezapomenutelné chvíle v sedle našich kol.

Druhý „čtecí pátek“

Druhý „čtecí pátek“ patřil družině a zavítal mezi nás David Jílek, pan učitel ze zemědělské školy v Bystřici nad Pernštejnem. S velkým nadšením nám četl z knížky Harry Potter a vyprávěl, jak a proč ho kniha v jeho dětství zaujala. Poté nám pomohl dokončit výrobu kouzelnických hůlek tak, aby měly opravdu magickou moc, jako hůlka Harryho Pottera. Na závěr jsme ho samozřejmě zasypali dotazy, které by nám jinak nedaly spát. Panu Jílkovi děkujeme za ochotu přijet a strávit s námi čas a věříme, že jeho návštěva přivede naše malé čtenáře zase o kousek blíže knížkám. A to je našim cílem.

Zdravá svačinka – jedlý plevel?

Při provádění jógových cvičení jsme si již mnohokrát řekli, že naše tělíčko je domeček, o který musíme pečovat a dobře ho živit. Jaro nám k tomu dává ideální příležitost, kromě našich osvědčených zahrádek můžeme využít i louky. My jsme si tentokrát vyzkoušeli sedmikrásky a také jsme si řekli o lečivých účincích bršlice kozí nohy. Umíchali jsme pomazánku z tvarohu, namazali na křupavé chlebíčky a nazdobili tím, co nám dala louka. Podívejte se sami!

Co se děje ve družině

V naší družině se toho stále děje spousta. Minulý týden jsme odehráli turnaj v deskových hrách, mladší žáci si zasoutěžili v Ubongu a starší dali přednost oblíbenému Totému. Turnaje to byly napínavé, výsledky těsné. První čtyři výherci byli odměněni zajímavými cenami.

Samozřejmě jsme nemohli zapomenout na naše milé maminky, kterým jsme drobnými dárečky chtěli  poděkovat za jejich péči a lásku.

Jarní tvoření

Zima se letos nechce vzdát, ale nám nic nebrání v jarních náladách. Chceme si vynahradit, že jsme tak dlouho nic nevyráběli. A proto: barvíme, stříháme, lepíme, šijeme a chystáme se na spoustu dalších zajímavých aktivit a her.

O dvanácti měsíčkách

Být hercem není nic jednoduchého, ale my jsme to chtěli zkusit, a tak jsme si v naší družině nacvičili divadlo O dvanácti měsíčkách. Podívejte se, jaké jsme si vyrobili kulisy. Celkově nás to bavilo a užili jsme si při tom i spoustu legrace.

Skupenství vody

Jedno odpoledne jsme se pustili do pokusů se skupenstvími vody. Už víme, že voda může být kapalná, plynná i pevná. Využili jsme její různých podob k pozorování a zkoumání. Na závěr jsme vodu využili k výrobě dobrůtek pro kachny a labutě. Semínka jsme si koupili sami v obchodě, smíchali je se sněhem, vodou a nechali zmrznout na okně. Dnes jsme s nimi zamířili k řece. Měli jsme velké štěstí a přesvědčili jsme se, že labutím i kachnám naše zmrzlé dobrůtky chutnaly.

Ovocný salát

Protože jsou vitamíny v této době potřeba, jako odměnu za práci v prvním pololetí jsme si ve družině společně udělali ovocný salát. Moc jsme si pochutnali.