Činnost školní družiny

kváskový chléb

Vaření patří v naší družině k oblíbeným činnostem. Tento týden jsme si upekli kváskový chléb. Sami jsme zadělali a uhnětli těsto, upekli ho a snědli s výtečnou tvarohovou pomazánkou. Nezapomněli jsme na list salátu, abychom dodali tělu vitamíny. Chléb byl obzvlášť chutný, proto jsme si všichni odnesli domů recept. Víme, že zdraví může chutnat.

Karneval

Poslední únorová sobota měla nejen datum 29. 2., ale hlavně byla plná zábavy, hudby, tance a smíchu. Odpoledne se totiž neslo v duchu karnevalu. Masky byly různorodé a každá z nich krásná. I letos se karneval vydařil. Děkujeme všem těm, kteří přišli, podíleli se na přípravách a realizaci i těm, kteří jakkoliv přispěli.

Story about the big turnip

Kdo by neznal pohádku o velké řepě? V našem anglickém klubu jsme si ji zahráli v angličtině a naučili se spoustu nových slovíček. Nakonec jsme pozvali na naše představení i spolužáky a děti z mateřské školy. Učení hrou je přece nejlepší!

Prezentace o Španělsku

Dnes jsme se v našem klubu angličtiny přenesli do slunečné Valencie, rodného města Carlose Cereza. Carlos je od ledna účastníkem projektu MAPII a v naší škole jsme ho přivítali dnes již podruhé. Tentokrát nám Carlos přiblížil život a zvyky své země a my jsme si měli možnost opět vyzkoušet, jak jsme na tom s komunikací v anglickém jazyce.

Valentýnská přáníčka

Včera jsme se v družině věnovali vyrábění různých srdíček, kytiček a dalších tvarů ze samotvrdnoucí hmoty. Chceme v pátek udělat radost nejen děvčata chlapcům a chlapci děvčatům, ale zejména všem těm, na kterých nám záleží.

Zdravá svačinka

Vánoce jsou za námi a my jsme se z oázy cukroví přenesli do světa zdraví, neboť to teď v lednu naše tělo potřebuje. V naší družině jsme si vyrobili zdravou svačinku. Na kukuřičný plátek jsme mazali česnekovou pomazánku, zdobili ředkvičkou a sypali rukolou a polníčkem. Všichni jsme si „zdravě pošmákli“.

Umí prase létat?

Starší žáci naší družiny se rádi účastní turnajů v deskových hrách a ani my mladší jsme nechtěli zůstat pozadu. Zasoutěžili jsme si tedy ve hře „Prase umí létat“ a průběh celého turnaje byl opravdu velmi napínavý! Stále totiž byli všichni čtyři finalisté na stejné pozici. Nakonec se ale rozhodlo. Podívejte se sami!

„Totém“ turnaj

Turnaje v různých deskových hrách patří v naší družině mezi velmi oblíbené. Tento týden jsme odehráli turnaj v Totému. Průběh byl velmi napínavý a na výsledek se podívejte sami.

At the restaurant

Dnešní anglický klub jsme si opravdu užili. Společně jsme se vydali na hotel ve Víru, kde nás anglicky obsloužila slečna čísnice. Sami jsme si zvládli anglicky objednat i zaplatit, to, na co jsme měli chuť. Učit se anglicky v lavici je něco jiného, než využít své jazykové dovednosti v reálných situacích, kdy si vlastně musíme vybavit všechny ty naučené fráze. My jsme si to zkusili a líbilo se nám to.

Klub logiky

Tento týden jsme si v klubu logiky a zábavných her zahráli skvělou logickou hru „KRYCÍ JMÉNA“ při které jsme rozvíjeli logické myšlení, spolupráci, orientaci v prostoru a slovní zásobu.

Pokud vám ještě chybí vánoční dárek, neváhejte si tuto hru pořídit – je to výborná zábava pro celou rodinu.