Činnost školní družiny

Zdravá svačinka

Vánoce jsou za námi a my jsme se z oázy cukroví přenesli do světa zdraví, neboť to teď v lednu naše tělo potřebuje. V naší družině jsme si vyrobili zdravou svačinku. Na kukuřičný plátek jsme mazali česnekovou pomazánku, zdobili ředkvičkou a sypali rukolou a polníčkem. Všichni jsme si „zdravě pošmákli“.

Umí prase létat?

Starší žáci naší družiny se rádi účastní turnajů v deskových hrách a ani my mladší jsme nechtěli zůstat pozadu. Zasoutěžili jsme si tedy ve hře „Prase umí létat“ a průběh celého turnaje byl opravdu velmi napínavý! Stále totiž byli všichni čtyři finalisté na stejné pozici. Nakonec se ale rozhodlo. Podívejte se sami!

„Totém“ turnaj

Turnaje v různých deskových hrách patří v naší družině mezi velmi oblíbené. Tento týden jsme odehráli turnaj v Totému. Průběh byl velmi napínavý a na výsledek se podívejte sami.

At the restaurant

Dnešní anglický klub jsme si opravdu užili. Společně jsme se vydali na hotel ve Víru, kde nás anglicky obsloužila slečna čísnice. Sami jsme si zvládli anglicky objednat i zaplatit, to, na co jsme měli chuť. Učit se anglicky v lavici je něco jiného, než využít své jazykové dovednosti v reálných situacích, kdy si vlastně musíme vybavit všechny ty naučené fráze. My jsme si to zkusili a líbilo se nám to.

Klub logiky

Tento týden jsme si v klubu logiky a zábavných her zahráli skvělou logickou hru „KRYCÍ JMÉNA“ při které jsme rozvíjeli logické myšlení, spolupráci, orientaci v prostoru a slovní zásobu.

Pokud vám ještě chybí vánoční dárek, neváhejte si tuto hru pořídit – je to výborná zábava pro celou rodinu.

We learn English together!

Samuel již v naší škole není úplným nováčkem, tentokrát jsme mu však představili družinu. Všichni, i ti nejmladší, jsme se mu zvládli představit a ukázat mu hry, které máme rádi. Část odpoledne s námi strávil v anglickém klubu, kde nám ukázal fotografie ze své rodné Sardínie a představil rodinu. Vidíme, že dělat chyby při mluvení je lepší, než nemluvit vůbec a zkrátka učíme se všichni a stále!

Smoothie

Pateční odpoledne jsme si v naší družině zpříjemnili výrobou zdravého mixovaného nápoje „SMOOTHIE“. Smíchali jsme různé druhy ovoce s chia semínky a výsledek byl výtečný. Teď víme, že zdraví může i chutnat.

Description of our pets

V dnešním klubu bylo opravdu veselo. Přinesli jsme si naše domácí mazlíčky a snažili se je popsat v angličtině. Již tedy víme, jak se řekne např. samec, samice, tlapičky, ocásek, umíme říci, že je krmíme denně, atd. Podívejte se na fotky a posuďte sami! Simply, we love our pets!

Přátelské utkání

Vybíjená je jedna z našich nejoblíbenějších míčových her a rozhodně nejsme jediní – i naši kamarádi ze základní školy Rovečné ji hrají rádi. A tak jsme je pozvali na přátelské odpolední utkání do naší školy. Užili jsme si spousty legrace, zasportovali si, společně si pohráli v naší družině a občerstvili se u společně prostřeného stolu.  Budeme se těšit na další taková setkání!

Pavoučci

K podzimní výzdobě naší družiny jsme tento týden přidali pavoučky z papíru a popovídali si o našem nadcházejícím svátku „Dušičkách“ a o svátku, který v těchto dnech slaví velká část světa, tvz. Halloweenu. Vyrábění nás bavilo!