Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Činnost školní družiny

Smoothie

Pateční odpoledne jsme si v naší družině zpříjemnili výrobou zdravého mixovaného nápoje „SMOOTHIE“. Smíchali jsme různé druhy ovoce s chia semínky a výsledek byl výtečný. Teď víme, že zdraví může i chutnat.

Description of our pets

V dnešním klubu bylo opravdu veselo. Přinesli jsme si naše domácí mazlíčky a snažili se je popsat v angličtině. Již tedy víme, jak se řekne např. samec, samice, tlapičky, ocásek, umíme říci, že je krmíme denně, atd. Podívejte se na fotky a posuďte sami! Simply, we love our pets!

Přátelské utkání

Vybíjená je jedna z našich nejoblíbenějších míčových her a rozhodně nejsme jediní – i naši kamarádi ze základní školy Rovečné ji hrají rádi. A tak jsme je pozvali na přátelské odpolední utkání do naší školy. Užili jsme si spousty legrace, zasportovali si, společně si pohráli v naší družině a občerstvili se u společně prostřeného stolu.  Budeme se těšit na další taková setkání!

Pavoučci

K podzimní výzdobě naší družiny jsme tento týden přidali pavoučky z papíru a popovídali si o našem nadcházejícím svátku „Dušičkách“ a o svátku, který v těchto dnech slaví velká část světa, tvz. Halloweenu. Vyrábění nás bavilo!

Black tea with milk and flying ghosts

Máte rádi černý čaj s mlékem? V Anglii pijí lidé tento „drink“ velmi často a rádi. Proto jsme i my chtěli vyzkoušet, zaslouží-li si tato kombinace tolik pozornosti. K čaji jsme přikusovali sušenky a společnou chvíli si zpříjemnili recitací anglicko – českých básní. Klubu se účastnili též dva naši bývalí žáci, a tak jsme otestovali jejich pokročilejší znalosti a schopnost komunikovat. Čaj nám chutnal a bylo nám spolu příjemně…

Na dalším klubu jsme se věnovali Halloweenu, jeho vzniku, tradici a vyrobili si „flying ghosts“. Že nevíte, co to je? Tak se podívejte se na fotky.

Klub logiky

V klubu jsme tento týden řešili různé logické úlohy a hádanky, které nám pořádně procvičily mozek. Víte, jakou jsme měli radost, když bylo naše snažení úspěšné? Nakonec jsme si zahráli hru „Bang“, při které jsme museli také pořádně zapřemýšlet a logicky kombinovat různé varianty karet.

Podzimní družina

Tento týden jsme dostali nápad, jak si hezky „podzimně“ vyzdobit družinu. Vyrobili jsme si závěsy z ježků, hub a jablíček. Jelikož se nám den už krátí, ze skleniček jsme si zhotovili barevné lucerničky, které se v podzimním večeru jistě budou hodit.

Anglický klub informuje

Jak se anglicky řekne např. „kůň“, to ví téměř každý. Ale jak pojmenovat klisnu a nebo hříbě? To už je složitější. A právě na tom jsme v klubu angličtiny pracovali – nakreslili jsme si každý svoji zvířecí rodinku – matku, otce, mládě a pojmenovali je. Ve zbývajícím čase jsme si zahráli různé hry a víme, že učit se anglicky je prostě zábava!

Ovocný salát

Vaření a příprava jídel obecně patří v naší družině mezi oblíbené aktivity. Dnes jsme si připravili zdravý ovocný salát, neboť víme, že vitamíny jsou na podzim potřeba. Každý se podílel na přípravě salátu a společnými silami jsme si ho připravili a následně snědli.

Byl výtečný – co víc k tomu dodat…

Ježek

Pohled z okna nás utvrdí, že podzim je již v plném proudu. A tak se i my v družině věnujeme typicky podzimním tématům. Nemohli jsme zapomenout na ježka, kterého jsme si měli možnost prohlédnout z bezprostřední blízkosti a v rukavicích si ho i osahat. Věděli jste například, že ježek umí plavat? My už to dnes víme.