Základní škola a Mateřská škola Vír ZŠ a MŠ Vír

„Naším cílem je být školou, do které budou děti rády chodit, ve které budou učitelé rádi učit a do které budou rodiče s potěšením posílat své děti…“

Činnost školní družiny

Slavnostní předávání mezinárodního titulu Ekoškola

V pátek 21. 6. 2019 se několik členů EKOtýmu vydalo na slavnostní předávání titulů Ekoškola na Staroměstské radnici v Praze. Titul Ekoškola symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát. Tyto symboly zdobí přes 140 škol v České republice, více než 17 000 škol na celém světě. Ocenění jsme získali na dva roky a už teď víme, že se budeme snažit jít touto cestou i dále, protože i to málo, co pro přírodu děláme, má smysl. A když už jsme byli až v našem hlavním městě, tak jsme se s ním i trochu seznámili.

Gratulace patří všem, kteří se v programu aktivně zapojují i všem těm, kteří nám drželi palce.

Návštěva z Rosy

Ve středu jsme si zahráli na hostitele a průvodce naší školy. Zavítali k nám uživatelé denního stacionáře Rosa v Bystřici nad Pernštejnem. Nejprve jsme je pohostili, předali jim dárky, které jsme pro ně vyrobili a posléze jsme je provedli po škole. Verunce, Zdendovi i Domčovi se u náš líbilo, nejvíce obdivovali vybavení družiny a zajímavá pro ně byla i školka s „trpasličími postýlkami“. Uživatelům děkujeme za návštěvu, rádi jsme se pochlubili naší školičkou a do budoucna se budeme těšit na další případná shledání či dílničku.

Den otců

Táta, tatínek, taťka,… Co pro nás znamenají? Jsou pro nás, v porovnání s maminkami, neméně důležití a máme je velmi rádi. Tento víkend slaví naši tatínci svátek a my se na to pilně připravujeme. Naučili jsme se pro ně básničku a vytvořili jim přání.

TATÍNCI, děkujeme za vaši péči a vzkazujeme: “ Máme Vás rádi!“

Školní družina informuje

Naše družina byla v tomto týdnu opravdu aktivní. V Šikulce jsme vyráběli „ježky“ ze sádry, které jsme na závěr barvili a výsledek nás příjemně překvapil. Že rádi vaříme a chystáme cokoliv z jídla, jsme se již zmiňovali. Tentokrát byla našim hostem paní Řehořková, která nám předvedla zdobení „muffinů“a někteří z nás si to i vyzkoušeli. A protože víme, že zdraví je důležité, přichystali jsme si opět zdravou svačinku se zeleninou. V bříšku jsme měli všichni příjemně.

Turnaj ve fotbale se ZŠ Rovečné

Naši kamarádi ze základní školy Rovečné nás ve středu vyzvali na turnaj ve fotbale. Hráli jsme ve dvou kategoriích, oba zápasy byly plné emocí, vášně a radosti. Našim mladším se podařilo zvítězit nad žáky z Rovečného a ti starší překvapeně remízovali. Oba týmy hrály totiž vyrovnaně a nepomohly ani penalty. Nakonec nás časová tíseň donutila ukončit turnaj a spěchat na autobus. Výtečné občerstvení jsme si nemohli nechat ujít a Rovečnému za pozvání, práci s organizací a odměnu moc děkujeme. Rádi zase přijedeme!

Svátek matek

Svoji maminku má jistě každý moc rád, tak se na její svátek pilně připravujeme. Vyrábíme přáníčka, učíme se básničku, povídáme si o svojí mamince. Už jen vzkazujeme: „Maminko, máme tě moc rádi a doufáme, že Tě naše přáníčka potěší!“

Vajíčkománie

Celý týden jsme zkoušeli různé techniky barvení a zdobení všech možných druhů a velikostí vajíček, abychom jimi mohli ozdobit náš „Velikonočník“.

Jáhlové mlsání

Jáhly jako bezlepková obilovina se v naší české kuchyni nevyskytují příliš často. Ještě méně je známo, jak prospěšné jsou pro naše zdraví. Dá se z nich vyrobit spousta chutných pokrmů a my jsme si v naší družině jeden takový vyrobili – „sladké jáhlové kuličky“. Uvařené jáhly jsme smíchali s medem, rozinkami, oříšky a na závěr obalili v kokosu. Byly výtečné a my teď již víme, že se dá mlsat i zdravě!

Naše veselá družina informuje:

Minulý týden jsme měli opravdu pilno. S příchodem jara jsme měli chuť vyrobit si něco typicky jarního. Proto jsme lepili „kočičky“ z vaty a zdobili si našimi výtvory družinu. Podařilo se nám úspešně dohrát turnaj ve hře „Superfarmář“ a nejlepší 4 hráči byli oceněni drobnými dárky, které je jistě potěšily. A konec týdne jsme završili „zdravou svačinkou“, která měla neočekávaný úspěch. Kukuřičný chlebíček namazaný sýrem jsme si nazdobili ředkvičkou a posypali řeřichou, kterou jsme si sami zaseli a vypěstovali. Moc nám všem chutnalo!
Tak zase příště s dalšími zprávami…

Sejeme, sázíme, tvoříme…

Jaro už je tu – moc jsme se na něj všichni těšili. Ve družině jsme si zasadili jarní cibulky do truhlíku a mezi ně zaseli řeřichu. Už víme, jak je zdraví prospěšná zelená zelenina. Pokud nám úroda vzejde, použijeme svoje výpěstky na zeleninový salát v následujícím měsíci. Také se tento týden bavíme vyráběním žraloků z papíru – stříháme a lepíme.