Činnost školní družiny

Podzimní tvoření

Zlátnoucí listí, houby, ježci, jablíčka… to vše patří neodmyslitelně k podzimu. My těchto motivů využili pro tvorbu podzimních dekorací – a jak se nám to povedlo? Na to se už podívejte sami.

Tajné a neviditelné písmo

Tajné písmo a luštění různých křížovek a šifer máme moc rádi. Tentokrát jsme přidali i neviditelné písmo – využili jsme k tomu citron, mléko, cibuli, ocet,… nakonec jsme naše tajné vzkazy nahřáli nad plamínkem svíčky.

Tajemství stromu

Páteční družina se nesla v duchu stromů. Řekli jsme si, co pro nás vlastně stromy znamenají, jakou mají funkci v přírodě a jaký k nim máme vztah. Zajímavé bylo, že pro každého z nás je typický jiný strom, v závislosti na datu narození. Inspiraci jsme našli v Keltském kalendáři. Každý jsme si vyrobili svůj strom, nejvíce nás bavilo vytvářet jeho kmen pomocí sypaného černého čaje. V projektu „Tajemství stromu“ budeme brzy opět pokračovat.

Beseda s rybářem

Rybaření je pro mnoho lidí krásný koníček, kterému věnují spoustu svého volného času. A i my jsme se s tímto „koníčkem“ dnes v naší družině seznámili. Prohlédli jsme si rybářské pruty a jiné náčiní, dozvěděli jsme se jaké návnady se k lovu ryb používají, kde a jak se chytá. Zkusili jsme si, které ryby a vodní rostliny poznáme, a které ne. Nakonec jsme pana rybáře zahrnuli nejrůznějšími dotazy. Dozvěděli jsme se zajímavé informace a mnohé nás i překvapily.

Panu Nečesánkovi děkujeme za jeho čas.

Ohlédnutí za školním rokem 2019/2020