Činnost školní družiny

Kuřátka

Brzy z nás budou i cukráři – už totiž víme, jak namíchat výborný krém! V úterý jsme se vydali do místního obchodu nakoupit ingredience na dnešní mlsání – nejprve jsme zkusili odhadnout, co kolik stojí a potom se vydali zjistit, čí odhad byl nejpřesnější. Dnes jsme si ze všeho, co jsme nakoupili, udělali slaďoučká krémová kuřátka – MŇAM!

Svátky jara

Svátky jara jsou za dveřmi a my už víme, proč se Velikonoce slaví, co tato tradice obnáší a jak se slavila před mnoha lety. K Velikonocům nepochybně patří tvoření různých jarních dekorací, pletení pomlázek a barvení kraslic (nebo vajíček). My jsme si letos kraslice ozdobili barevným voskem a pomocí ubrouskové techniky. A jak zdobíte vajíčka a kraslice vy?

Žongléři v zácviku

V družině nás nejvíce baví pohybové aktivity. Tak jsme si řekli, proč nezkusit něco nového a tento týden jsme začali žonglovat. Tato aktivita je pro děti zprvu velmi náročná, proto jsme začali se dvěma míčky a s jednoduchými cvičeními. Žonglování je obecně velmi prospěšné – napomáhá svalové koordinaci a propojení levé a pravé mozkové hemisféry. Tak doufáme, že nám to třeba pomůže i k ještě lepším výsledkům při vyučování =)

Návštěvníci

V úterý jsme vycestovali do Bystřice nad Pernštejnem, abychom mohli navštívit školní družinu na ZŠ Nádražní. Zajímalo nás, jak ji mají vybavenou, které hry a aktivity tam dělají, co zajímavého vyrábějí a chtěli jsme poznat nové kamarády. Cestou zpět jsme si koupili něco „na zub“ a vrátili se zase do Víru. Z návštěvy jsme přijeli nadšení a děkujeme školní družině ZŠ Nádražní za krásně prožitý čas, prohlídku a za to, že se nám věnovali.

Karneval

V sobotu se to v kulturním domě hemžilo různorodými maskami. Dorazila k nám například návštěva až z Ruska – Ivánek, Nastěnka a dědeček Hříbeček, postavy z animované pohádky „Jen počkej zajíci“ nesměly chybět. Sálem projížděl Jaromír Jágr na kolečkových bruslích, občas proletěla nějaká ta včelka nebo beruška, ozdobou byli také pávi. Karkulku doprovázel vlk těsně po večeři (dle břicha pravděpodobně i s babičkou), Mášu potom její medvěd. Trollové se orientovali podle pochodující vírské informační tabule a nad vším dozoroval Spiderman, čertice a čarodějnice, přiřítilo se dokonce strašidýlko Barbucha. Objevilo se i několik různorodých živočichů – dinosaurem počínaje, přes žirafu, opice, kuřátko až po čápa. Celou dobu do rytmu hudby DJ Davida podupávaly dvě obrovské značkové boty, k občerstvení jste mohli použít XXL příbor – museli jste být však rychlí, abyste si jej chytili. Historii zachycovala Socha svobody a čas nám stopoval veliký budík. Radovalo se, tančilo a soutěžilo mnoho dalších masek. Na prvních deset čekal dort, a pro každou masku byla připravena sladká odměna a občerstvení.

Ping pong

Měsíc leden se v naší družině nesl v duchu stolního tenisu. Žáci si mezi sebou zasoutěžili, seznámili se s pravidly hry a snažili se hrát fair play. Na nejzdatnější hráče čekaly odměny.

Pizza

Ve čtvrtek jsme oslavili ukončení prvního pololetí upečením pravé italské pizzy. Moc se nám povedla a dokážeme si ji udělat doma – už totiž víme, co vše patří do těsta i na něj =)

Recyklohraní – Krok za krokem

Plníme druhý úkol do recyklohraní, tentokrát s názvem „Krok za krokem“. Hledali jsme, kde jsou v okolí červené kontejnery na zpětný odběr elektrozařízení, vytvářeli jsme 3D mapu a zašli si na návštěvu sběrného dvora ve Víru.

Totem

Jako každoročně, ani letos nemohl chybět turnaj v „Totemu“. Jedná se o zábavnou a rychlou párty hru, která je zaměřená na postřeh a pozornost. Na tři nejlepší soutěžící čekala hodnotná cena, nejlepší z nás získal právě tuto hru: „Jungle speed“ – jak my říkáme „Totem“. Myslíte si, že máte dobrý postřeh? Rychlé reflexy? Umíte dlouho udržet maximální pozornost? Dobře reagujete při změně situace? Pokud ano, tak si ji také určitě pořiďte!

Vánoční diskotéka

Jak lépe oslavit konec roku 2017 než vánoční diskotékou? Středečním odpolednem zněla družinou hudba a bujaré veselí! Zatančili jsme si „makarenu“, kroutili se při „ptačím tanci“, zahráli si kloboukovou hru a zapili to dětským šampaňským. Byla to pořádná mela!