Činnost školní družiny

Ovocný salát

Protože jsou vitamíny v této době potřeba, jako odměnu za práci v prvním pololetí jsme si ve družině společně udělali ovocný salát. Moc jsme si pochutnali.

Radovánky na sněhu

Tak jsme se konečně dočkali pořádné sněhové nadílky! Koulujeme se a stavíme ze sněhu nejen sněhuláky. Je to pro nás vítaná změna a doufáme, že nám bílá zima  ještě nějakou dobu vydrží.

Rukavice

Venku nám přituhlo a kromě pořádné bundy a čepice jsou potřeba i teplé rukavice. Tak jsme si je v naší družině vyrobili. Práce s vlnou nás chvílemi pořádně potrápila, ale zvládli jsme to nakonec dobře a výsledek vůbec nevypadá špatně. A co nesmíme zapomínat, když se ráno vypravujeme do školy?

No přece …

RUKAVICE!

Šopský salát

Vaření a příprava nejrůznějších dobrot je v naší družině oblíbenou činností. Tentokrát jsme se zaměřili na něco, co nás v „této době“ posílí a dodá našemu tělu vitamíny. Připravili jsme si tedy zeleninový salát se sýrem. Krájení nás bavilo a už taky víme, že i zdraví může chutnat.

Podzim v ŠD

Po měsíční pauze jsme zase spolu a tak jsme vyrazili s naší družinou do terénu. V lese jsme si zahráli pár pohybových her, strávili rádi nějaký čas venku. Jiné dny zase tvoříme, podzim nám nabízí mnoho krásných motivů. Podívejte se sami.

Podzimní tvoření

Zlátnoucí listí, houby, ježci, jablíčka… to vše patří neodmyslitelně k podzimu. My těchto motivů využili pro tvorbu podzimních dekorací – a jak se nám to povedlo? Na to se už podívejte sami.

Tajné a neviditelné písmo

Tajné písmo a luštění různých křížovek a šifer máme moc rádi. Tentokrát jsme přidali i neviditelné písmo – využili jsme k tomu citron, mléko, cibuli, ocet,… nakonec jsme naše tajné vzkazy nahřáli nad plamínkem svíčky.

Tajemství stromu

Páteční družina se nesla v duchu stromů. Řekli jsme si, co pro nás vlastně stromy znamenají, jakou mají funkci v přírodě a jaký k nim máme vztah. Zajímavé bylo, že pro každého z nás je typický jiný strom, v závislosti na datu narození. Inspiraci jsme našli v Keltském kalendáři. Každý jsme si vyrobili svůj strom, nejvíce nás bavilo vytvářet jeho kmen pomocí sypaného černého čaje. V projektu „Tajemství stromu“ budeme brzy opět pokračovat.

Beseda s rybářem

Rybaření je pro mnoho lidí krásný koníček, kterému věnují spoustu svého volného času. A i my jsme se s tímto „koníčkem“ dnes v naší družině seznámili. Prohlédli jsme si rybářské pruty a jiné náčiní, dozvěděli jsme se jaké návnady se k lovu ryb používají, kde a jak se chytá. Zkusili jsme si, které ryby a vodní rostliny poznáme, a které ne. Nakonec jsme pana rybáře zahrnuli nejrůznějšími dotazy. Dozvěděli jsme se zajímavé informace a mnohé nás i překvapily.

Panu Nečesánkovi děkujeme za jeho čas.

Ohlédnutí za školním rokem 2019/2020