Činnost mateřské školy

Sněhová nadílka

V posledních dnech pokryla přírodu sněhová nadílka, a tak jsme mohli vyrazit ven a užívat si zimních radovánek dosyta. Stavěli jsme sněhuláky a iglú, jezdili na lopatách, dělali andílky ve sněhu- no zkrátka vše, co nás baví a co k opravdovému zimnímu období patří.

Dárečky

V novém roce na nás ve školce pod stromečkem čekalo spoustu dárečků, které nám nadělil Ježíšek. Pod stromečkem jsme našli nové lopaty na sníh, autodráhu, různé stavebnice, knížky, Albi tužku, plastelíny, vybavení do kuchyňky, domeček pro panenky a mnoho dalších věcí. Ze všech dárečků jsme měli samozřejmě velikou radost a hned jsme se pustili do jejich rozbalování a hraní.

Předvánoční týden ve školce

I my ve školce jsme se celý týden připravovali a těšili na Vánoce. Upekli a nazdobili jsme si perníčky, vyráběli jsme vánoční přáníčka a zvířátkům jsme do krmelce zanesli kaštany a žaludy, které jsme nasbírali na podzim. V pátek ráno jsme navštívili školáky a zazpívali jsme si s nimi koledy. Paní učitelky nás doprovodily  na kytary, my ostatní jsme hráli na Orffovy nástroje a společně jsme tak vytvořili veliký orchestr.  Zatímco jsme byli ve škole, Ježíšek nám do školky pro každého z nás nadělil dáreček, který jsme si mohli odnést domů. Poslední den ve školce před Vánoci byl pro nás opravdu slavnostní, a proto jsme si krásně prostřeli stůl, vyzkoušeli jsme si taky některé vánoční zvyky, jako třeba pouštění lodiček z ořechových skořápek, rozkrajování jablíčka nebo házení střevícem. Celý týden jsme si ve školce moc užili, ale teď už se těšíme na Štědrý den a svátky, které prožijeme doma se svými nejbližšími. Ve školce se všichni sejdeme zase v novém roce a jistě budeme mít spoustu zážitků, o kterých si budeme vyprávět…

Vánoční příběh, aneb cesta do Betléma

Dnes k nám do školy zavítal pan Hrubec se svým loutkovým divadlem, a protože Vánoce už klepou na dveře, zahrál nám příběh o narození Ježíška. Kromě samotného Ježíška jsme viděli také pastýře, anděla, Josefa a Marii, krále Heroda a tři krále. Společně jsme si během představení i zazpívali a nakonec jsme se vyfotili s krásnými loutkami a kulisami.

Blázniví sněhuláci

Dnes jsme se znovu učili navzájem a tentokrát jsme si společně užili hodinu pracovních činností. Venku ještě není dostatek sněhu na to, abychom si mohli postavit opravdové sněhuláky. To nám ale vůbec nevadí, protože my jsme si je vytvořili z papíru. A nejsou to ledajací sněhuláci. Naši sněhuláci se na rozdíl od těch opravdových dokonce i hýbou, a proto jsou blázniví. Jak se nám tvoření dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii, a my se už teď těšíme, až se společně budeme učit zase příště.

Čertí školka

Celý minulý týden jsme v naší čertí školce plnily záludné úkoly lucifera Kopýtka. Společně jsme z papíru vytvořily dlouhý řetěz, počítaly jsme čertíky, řadily jsme je podle velikosti, porovnávaly jsme čertovské řetězy podle jejich délky, podle mapky jsme hledaly zatoulané čerty, andílky a Mikuláše, krmily jsme hladového čertíka, vyrobily jsme si čerty z papíru, vybarvovaly jsme velkou omalovánku, naučily jsme se novou písničku a spoustu dalších věcí.  Za každý splněný úkol jsme získaly jedno razítko na naši kartičku, a protože jsme ve všech zkouškách obstály, na konci týdne jsme místo medailí získaly něco, co nesmí chybět žádnému opravdovému čertíkovi- no přeci kopýtko.

Vánoční jarmark

Jak je již tradicí, vírská škola hostila každoroční „Vánoční jarmark“. I letos školou zněly koledy, mohli jste ochutnat tradiční punč či něco dobrého, setkat se se známými a popovídat si. Škola byla plná prodejců, u kterých bylo možné nakoupit si pro radost sobě i blízkým. Sváteční adventní odpoledne zakončily děti z MŠ a ZŠ svým vystoupením.

Andělská nadílka

Předvánoční dárek

Nedávno začalo adventní období a na Ježíška se teprve začínáme těšit, ale přesto už jsme ve školce dostali jeden veliký předvánoční dárek. Máme radost z našeho nového „pomocníka“, kterým je interaktivní displej pro vzdělávání- MultiBoard. Díky různým programům se můžeme učit geometrické tvary, procvičovat barvy, učit se nové písničky, malovat, trénovat výslovnost hlásek, rozvíjet zrakové vnímání, ověřovat svoji pozornost a spoustu dalších věcí.

„Babičko, přečti mi pohádku'“

V uplynulých dnech nás ve školce navštívily babičky některých kamarádů, aby nám přečetly pohádku. Každá návštěva pro nás byla překvapením a o to více jsme se vždycky těšily a hádaly, kdo k nám přijde tentokrát. Babičkám jsme na památku nakreslily obrázky z pohádek.