Činnost mateřské školy

Zimní sportování

První sníh

Letošní první sněhové nadílky jsme se nemohli dočkat. Proto jsme se dnes už od rána moc tešili, až vyrazíme ven. Společně jsme postavili sněhuláka a koníka a také vytvořili spoustu větších či menších sněhových koulí.

Přišel k nám Ježíšek

O Vánocích nám Ježíšek pod stromeček nadělil překvapení. Ze všech nových hraček jsme měli velikou radost a hned jsme je vyzkoušeli :).

Předvánoční den ve školce

Dnes jsme si užili poslední společný den před Vánoci. Slavnostně jsme si prostřeli stůl a vyzkoušeli si různé vánoční tradice. Pouštěli jsme lodičky z ořechových skořápek, házeli bačkorou, rozkrajovali jablíčko a pod talíř jsme si dali rybí šupinu. Přišel k nám také Ježíšek a pro každého z nás nechal pod stromečkem dárek.

Těšíme se na Vánoce

V uplynulých dvou týdnech jsme se i my ve školce pilně připravovali na Vánoce. Upekli jsme si cukroví, tvořili jsme ozdoby na stromeček, malovali kapry, hráli různé hry, zpívali koledy. Mysleli jsme také na zvířata v lese, kterým jsme do krmelce donesli nasbírané kaštany a žaludy.

Anděl a čert

Dnes nás ve školce navštívil anděl s čertem. Pověděli jsme jim básničky, zazpívali a ti odvážní z nás si z čertova pytle vytáhli bramboru. Andílek nás nakonec odměnil malým překvapením.

Podzimní koruny

Tvoření z barevných listů nás baví, a tak jsme se rozhodli vyrobit si z nich podzimní ozdobné koruny. Potřebovali jsme k tomu jenom papír, nůžky, lepidlo a listy různých tvarů a barev. Sami se podívejte, jak nám to slušelo. 🙂

Jak žije les a jeho obyvatelé

V posledních dnech si ve školce povídáme o lese a zvířatech, která v něm žijí. Vydali jsme se na procházku do lesa ke krmelci  a také jsme pozorovali, jak se les na podzim zbarvuje a mění. Hráli jsme hry s elektronickou tužkou, při kterých jsme se učili poznávat zvířata podle zvuku, a poslouchali jsme říkanky nebo zajímavé povídání o zvířatech. A samozřejmě jsme také malovali a tvořili.

Podzim ve školce

S příchodem podzimu jsme si tematicky vyzdobili třídu. Malovali jsme barevné deštníky a podzimní listy a z papíru tvořili draky. Také jsme sbírali šípky a z nich skládali obrázky, hráli dračí pexeso, vymýšleli slova, která se rýmují, skládali obrázky draků podle předlohy a mnoho dalšího…

Kreslený diktát

Ve školce malujeme a kreslíme často podle vlastní fantazie. Tentokrát jsme si ale vyzkoušeli, jaké je to kreslit podle zadání. Čekal nás totiž „kreslený diktát“. Procvičili jsme si barvy, geometrické tvary, orientaci na ploše a trénovali jsme také naši pozornost.