Činnost mateřské školy

Pasování předškoláků

Pasování předškoláků proběhlo letos trošku netradičně v kempu, kde jsme strávili nějaký čas společně se školáky. Opékali jsme párky, hráli hry, jezdili na čtyřkolkách a užili si spoustu legrace. Z kempu jsme se zpátky do školky vydali pěšky lesní cestou. Pasování jsme si následující den zopakovali ještě ve školce, kde se s námi rozloučili i naši mladší kamarádi.

Naši muzikanti

Ani ke konci školního roku společensky nezahálíme a připravujeme hudební programy pro různé akce konané obcí. Otevřeli jsme výstavu na vernisáži, přivítali miminka, rozloučili se s dětmi z MŠ a velkými deváťáky.

„Salon Expres“ v Polničce

V pondělí jsme společně jeli na výlet do areálu „Salon Expres“ v Polničce. Užili jsme si jízdu vláčkem a několikrát jsme projeli dokonce i tunelem, řídili jsme auta, čtyřkolky i traktůrky, svezli se na lanovce, zaskákali si na nafukovacím hradu a naši obratnost a odvahu jsme trénovali při procházení „Hopstrády“. Nakonec jsme si prohlédli zvířátka v zookoutku a některá z nich jsme i nakrmili. Bylo to prima dopoledne!

Výlet do Chlumu

V úterý jsme navštívili statek rodiny Vondrovy v Chlumu. Nakrmili jsme stádo ovcí a krav a prohlédli si i nedávno narozené telátko. Zpátky do školky jsme vyrazili lesní cestou po modré značce. Pěší výlet hravě zvládli i ti nejmenší z nás.

Děkujeme manželům Vondrovým za milé pozvání a občerstvení. 🙂

Předškoláci ve školní jídelně

Minulý týden v pátek jsme výjimečně vyrazili na oběd do školy, abychom si jako budoucí prvňáčci vyzkoušeli, jak to ve školní jídelně chodí. Na tác jsme si připravili talíř, příbor, skleničku a vše si odnesli ke stolu. Vypadá to jednoduše, ale už víme, že to chce trochu cviku. Vše jsme však dobře zvládli a už se těšíme na září =).

Den školek v MŠ Bystré

Ve středu jsme si užili prima dopoledne v MŠ Bystré. Na dopravním hřišti jsme se naučili poznávat některé dopravní značky a připomněli si pravidla, která musíme dodržovat při přecházení silnice nebo při jízdě na kole. Dozvěděli jsme se, jak se vyrábí čokoláda a také ji ochutnali. Hledali jsme drahokamy v pískovišti, poznávali hudební nástroje podle sluchu, bubnovali a vyrobili jsme si indiánský lapač snů. Nakonec jsme si prohlédli hasičský vůz a jeho vybavení. Někteří z nás si vyzkoušeli, jak se hasí požár.

Jak se čistí voda

O tom, co všechno se děje s vodou, než se dostane z přehrady do vodovodního kohoutku a stane se z ní voda pitná, jsme si povídali při návštěvě úpravny vody. Už víme, proč mají v úpravně akvárium se pstruhy a také co všechno je potřeba udělat pro to, aby voda byla opravdu čistá. Po prohlídce areálu jsme si v  improvizované venkovní laboratoři sami mohli vyzkoušet jednoduchý pokus.

Mokré vysvědčení

Minulý týden ve čtvrtek jsme naposledy vyrazili na plavání a od paní učitelky jsme dostali „mokré vysvědčení“ s říkankou a obrázkem kačenky, žabky, nebo krokodýla. Někteří z nás už se umí dokonce potápět i splývat. Z vysvědčení jsme všichni měli velikou radost.

Květinové náramky

Z úterní procházky jsme se vrátili s krásnými doplňky, vytvořili jsme si totiž náramky z lučních květin. Potřebovali jsme k tomu pouze papír, oboustrannou lepicí pásku a naši fantazii. Všichni jsme si tak vyrobili originální ozdobu na ruku, procvičili jsme si barvy a naučili jsme se názvy některých květin, které můžeme na jaře najít na louce.

„Učíme se navzájem“- matematika

Ve středu jsme se  my starší „školkáčci“ a „prvňáci“ společně učili v matematice. Na začátku hodiny nás čekala „matematická rozcvička“- měli jsme za úkol udělat pět dřepů, vydržet stát 6 vteřin na jedné noze nebo třeba čtyřikrát tlesknout. Zahráli jsme si zábavnou hru s plácačkami a čísly, poznávali jsme geometrické tvary a při hře zvukového pexesa jsme trénovali naši pozornost a postřeh. Z PET víček jsme skládali číslice a z geometrických tvarů jsme na magnetické tabulce tvořili obrázky podle naší fantazie. Těšíme se, až se společně budeme učit zase příští měsíc.