Činnost mateřské školy

.

Výlet na Pyšolec

Učíme se o zvířatech

V červnu jsme si ve školce povídali o zvířatech, která žijí na statku, na louce, v lese a nebo o těch, která můžeme vidět v ZOO. Využívali jsme také výukové programy na multiboardu a tabletech. Poznávali jsme zvířata podle zvuku, hráli pexeso, procvičovali počítání, trénovali pozornost, postřeh a prostorovou orientaci.

Domeček pro hmyz

Minulý týden jsme ve školce společně vyrobili domeček, který bude sloužit jako úkryt pro drobný hmyz.  Nejprve jsme vyrazili na procházku do lesa, kde jsme nasbírali klacíky, šišky a kůru. Základ domečku tvoří dřevěné bedýnky. Ty jsme vyplnili nasbíranými přírodninami. Těšíme se, že budeme pozorovat, jestli se v domečku zabydlí broučci.

Cesta za pokladem

V pondělí jsme oslavili mezinárodní den dětí a vydali jsme se na cestu za pokladem. Značená trasa nás dovedla až na Špimberk a po cestě jsme splnili spoustu úkolů. Poklad jsme našli ukrytý na hřišti u školy. Čekala nás i sladká odměna.

Karneval

Poslední únorová sobota měla nejen datum 29. 2., ale hlavně byla plná zábavy, hudby, tance a smíchu. Odpoledne se totiž neslo v duchu karnevalu. Masky byly různorodé a každá z nich krásná. I letos se karneval vydařil. Děkujeme všem těm, kteří přišli, podíleli se na přípravách a realizaci i těm, kteří jakkoliv přispěli.

Projekt „Pekař peče housky“

Minulý týden jsme si ve školce vyzkoušeli, jaké je to být pekařem nebo cukrářem. V pondělí jsme si z obilí namleli mouku a z vody a žitné mouky jsme si založili kvásek. Každý den jsme přidávali trošku vody a mouky a když byl kvásek hotový, mohli jsme si z něj upéct kváskový chleba. Pekli jsme i housky a udělali jsme si zdravou  tvarohovou pomazánku. Také jsme malovali obrázky do mouky, kreslili a zdobili koláče, počítali pytle s obilím, naučili se novou říkanku o pekařích a namalovali obilné pole. Užili jsme si prima týden a vyzkoušeli a naučili se mnoho nového.

Učíme se navzájem

Dnešní angličtina byla plná dětí. Přišli se na nás podívat předškoláci a učili se s námi. Ukázali jsme jim, co vše už umíme a poté jsme společně pokračovali v probíraném tématu. Školáci si přinesli do hodiny svá plyšová zvířátka, tak nám šlo učení snadno. V závěru hodiny jsme si zahráli hru „Na ztracená zvířátka“ a společně si zopakovali, co jsme se naučili. Věříme, že se předškolákům u nás líbilo.

Vír čte dětem-den pátý

Předškoláci si pro mladší děti na pátek připravili překvapení. V průběhu týdne jsme si společně přečetli pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. S předškoláky jsme si pak nacvičili dramatizaci této pohádky a příběh o princi, který vysvobodil princeznu uvězněnou na hradě zlého černokněžníka, jsme mladším dětem zahráli. Na konci nás naši menší kamarádi odměnili velikým potleskem.

Vír čte dětem – den čtvrtý

Čtvrteční podvečer patřil divadlu Věž z Brna. Připravili pro nás představení podle knihy Zdeňka Svěráka  – Radovanovy radovánky. Právě Radovan nás svým hlasem celým představením provázel. Divadlo bylo plné písniček, veselého povídání a humorných scének.