Činnost mateřské školy

Veselé zoubky

Co dělat, aby naše zoubky byly opravdu veselé, jsme se dnes dozvěděli během dnešního speciálního dopoledne. Už víme, že počet zubů vůbec neodpovídá velikosti zvířete, protože třeba ten největší tvor (plejtvák) je bezzubý. Naše zoubky potřebují péči od chvíle, kdy se vyklubou. Nejen, že je musíme čistit, ale také bychom měli hlídat co jíme a pijeme. A když přece jenom nás nějaký zoubek rozbolí, tak se nebát jako Hurvínek v pohádce, ale hurá k zubaři. Ono to vrtání a plombování je vlastně docela legrace. A jako každý rok jsme předali prvňákům zubní balíčky a všichni jsme si odnesli zubní medaili.

Zimní Olympijské hry

Olympijské hry v Pchjongčchangu jsou v plném proudu a ani my ve školce nezahálíme a celý týden sportujeme, závodíme a soutěžíme. Náš olympijský týden vyvrcholil dnes dopoledne velkým olympijským kláním v tělocvičně, v rámci kterého naši borci změřili svoje síly v curlingu, biatlonu, hokeji, krasobruslení, skoku na lyžích a jízdě v dvojbobu. Sláva vítězům, čest poraženým.

Vír čte dětem den čtvrtý

Letošními čtvrtými hosty byli bráškové Brumda s Čmeldou, kteří se  právě probudili po dlouhém zimním spánku. Protože zrovna neměli co na práci, začali vzpomínat, co všechno už společně prožili. Děkujeme za krásné představení plné zpěvu a krásných efektů – DIVADLU VĚŽ.

Vír čte dětem den třetí

Středečním podvečerem nás provázel pan Ladislav Stalmach – starosta obce Vír. Přečetl nám z knihy „Pět báječných strýčků“. Díky němu jsme si zavzpomínali na spisovatele Františka Nepila a dokonce si poslechli jeho hlas z audio nahrávky. Podvečer byl podbarvený hudbou a na závěr jsme vylosovali výherce soutěže o knihy. Užili jsme si prima chvilky a zakončili je společným posezením u kávy a občerstvení.

Vír čte dětem den druhý

Ani letos nesměl na našem čtení chybět pan Jan Hrubec se svým dřevěným divadlem. Přečetl nám z knížky „Bratři Grimové – Pohádky“ a zahrál divadlo „Princezna na hrášku“. Opět to byl krásný zážitek nejen pro děti, ale i dospělé. =)

Vír čte dětem den první

A máme tady po roce zase školu plnou zajímavých návštěv. V pondělí naše pozvání přijal animátor a režisér pan Cyril Podolský, který nám přečetl ze své knihy „Strašidelný herbář“ a vyprávěl nám o tom, jak složitě a dlouho se tvoří animovaný film. Přivedl s sebou i své kamarády – loutky z pohádky Krysáci a z nově připravované animované pohádky „Šiflík a Šuflík“, která se na obrazovky televize dostane zhruba za 4 roky. Byl to příjemný podvečer a byli jsme zaskočeni z toho, kolik práce dá vytvořit několika vteřinová část – jeden obraz takovéhle pohádky.

Hudební nástroje

Děti milují všechno, co dělá nějaký zvuk. Obzvlášť rády si hrají s hudebními nástroji. U nás ve školce si hrajeme především s rytmickými nástroji jakými jsou třeba dřívka, bubínek, tamburína, vajíčka nebo činely. Někteří z nás do nástrojů řežou hlava nehlava a prožijí spoustu radosti ze všeho toho zvuku, jiní už ovládají hru na nástroje citlivěji a dokáží se radovat ze společně zahrané a zazpívané písničky. Vám rodičům nabízíme alespoň pohled do fotogalerie na naši malou hudební chvilku.

Když nemůžeme ven

Když prší a nemůžeme ven, můžeme alespoň do tělocvičny. Zpíváme tam, tancujeme, skáčeme… a hlavně- hýbeme se!

V první třídě

Zápis do základní školy se nám pomalu ale jistě blíží, a proto jsme se opět vypravili do první třídy naší základní školy. Tentokrát jsme si kromě spolupráce se staršími dětmi a paní učitelkou vyzkoušeli především práci s interaktivní tabulí. A jako správná návštěva jsme si nezapomněli přichystat dárečky- holčičky kresbičky pro paní učitelku a kluci malé hudební vystoupení.

Mozikohrátky

Kdo dnes prošel kolem naší školy, možná se nestačil divit. Měli jsme dnes totiž to potěšení zúčastnit se Muzikohrátek a bubnování, které k nám do Víru přivezl pan Jasanský z dvoučlenného celku Zeměznění. Během úžasného netradičního programu jsme si pohráli s hudbou a jejími prostředky a vyzkoušeli jsme si nejen hru na africké bubny djembe ale i na řadu jiných netradičních rytmických nástrojů. Zeměznění mockrát děkujeme a vám rodičům nabízíme z příjemného setkání kratičkou ukázku, kterou naleznete pod následujícím odkazem: