Činnost mateřské školy

Projektový den

V pondělí jsme ve školce měli projektový den na téma „Včely“. Dozvěděli jsme se, že v každém úlu žije včelí královna, trubci a dělnice. Vyrobili jsme si „včelí“ čelenky. Pak se naše třída proměnila ve včelí úl a vyzkoušeli jsme si práci včel při sbírání pylu. Nakonec jsme se vypravili za panem starostou, abychom se dozvěděli další zajímavosti o včelách. Také jsme si prohlédli včelařské vybavení a ochutnali med přímo z plástů.

Čtvrtý „čtecí“ pátek

Naše čtvrté páteční čtení bylo zaměřeno na dopravní výchovu. Přečetli jsme si pohádku „První auto v Kocourkově“ z knihy Petera Stoličného. Naučili jsme se poznávat některé dopravní značky a plnili jsme různé úkoly. Víme, co je nezbytnou výbavou cyklisty, a také jak bezpečně jezdit na kole. Nakonec jsme si ověřili naši zručnost při projíždění slalomu na koloběžce.

Školní výlet

Máme velkou radost, že se situace konečně zlepšila a my jsme mohli všichni společně na školní výlet. Vyrazili jsme nejprve autobusem a potom vláčkem do Punkevních jeskyní, kde jsme viděli, jakou nádheru v sobě ukrývají. Prohlédli jsme si propast Macochu a dál jsme pokračovali v prohlídce na loďkách. Nahoru na vyhlídku jsme se vyvezli lanovkou a ti odvážní z nás se vydali také na dolní vyhlídku. Nakonec jsme si nakoupili nějaké suvenýry, zchladili se zmrzlinou a vydali se na cestu zpět. Počasí nám přálo a bylo to prima!

Výlet

Ve středu jsme vyrazili na výlet do Poličky. Navštívili jsme interaktivní hernu v městském muzeu, kde jsme si užili spoustu zábavy. Hráli jsme kuželky a minigolf a vyzkoušeli si spolupráci při manipulaci s balancovníkem. Skládali jsme puzzle, kostky a čekaly nás také různé hlavolamy. Náš výlet jsme zakončili cestou do cukrárny, kde jsme si dali výbornou zmrzlinu .

Třetí „čtecí pátek“

Dnes jsme u nás přivítali  divadlo Netratrdlo s programem Trampo a Lína. Čtení bylo plné akce, tance, her a legrace. Trampo je stále v pohybu a je toho názoru, že sport je cestou k legraci. Lína není líná, ale raději leží v knížkách a učí se, protože ta správná zábava se musí přece naučit. Kdo měl pravdu? OBA!

Učíme se navzájem

Psychomotorika a jóga nám dávají křídla, umožňují nám hýbat se a přitom citlivě poznávat svoje tělo i mysl. Je oblíbená jak u starších dětí, tak i u mladších. Proto jsme se připojili ke školákům a dnešní pobyt na čerstvém vzduchu jsme věnovali právě psychomotorice a józe. Školáci byli našimi průvodci a my už se těšíme, až budeme chodit do školy společně s nimi.

Druhý „čtecí pátek“

Druhý „čtecí pátek“ patřil známé pohádce „Šípková Růženka“. Pohádku jsme si přečetli a předškoláci si pro mladší děti připravili dramatizaci pohádky jako překvapení. Roli Růženky, sudiček, prince, krále a královny si pak vyzkoušely i ostatní děti.

Den dětí

Včera jsme oslavili den dětí. Hráli jsme hry, soutěžili a užili jsme si spoustu zábavy …

První „čtecí pátek“

28. 5. 2021 proběhlo první letošní čtení z akce „Vír čte dětem“. Bylo nám ctí přivátat u nás ve škole pana Jana Hrubce. U jeho originálního podání pohádky „Princezna na hrášku“ jsme si užili hodně legrace.

Stavitelé města

Dnes jsme si užili projektový den na téma „Stavitelé města“. Stavěli jsme silnici podle plánku, z kostek jsme vytvořili domy a další budovy, učili jsme se zakreslovat do map a dozvěděli jsme se, kdo je to kartograf. Také už víme, co znázorňují piktogramy.