Činnost mateřské školy

Zápis do 1. třídy

Letošní zápis do první třídy proběhl vzhledem k současné situaci netradičně pouze s našimi budoucími prvňáčky bez doprovodu rodičů. Pro předškoláky byly připraveny různé úkoly, při kterých si ověřili, co všechno už umí a v čem se naopak mohou před nástupem do školy ještě zdokonalovat. Na památku si děti odnesly upomínkový list, medaili a nechyběla ani sladká odměna.

Karneval

Dnes jsme měli ve školce karneval. Hráli jsme hry, tancovali, zpívali a čekala nás také tombola. Byl to prima den :).

Ptáčci v zimě

V posledních dnech jsme si ve školce povídali o ptácích, které můžeme vidět v zimě v přírodě. Ptáčky jsme pozorovali na videu i při procházkách venku a už víme, jak vypadá kos, sýkorka nebo vrabec. Dozvěděli jsme se, které krmení je pro ptáky vhodné a co jim naopak škodí. Společně jsme jim připravili dobroty ze semínek, tuku a jablek a krmení jsme zavěsili na keře a stromy v okolí školky. Také jsme malovali, tvořili krmítko z kartonu, relaxovali při poslechu ptačího zpěvu a skládali barevná krmítka podle návodu.

Zimní sportování

První sníh

Letošní první sněhové nadílky jsme se nemohli dočkat. Proto jsme se dnes už od rána moc tešili, až vyrazíme ven. Společně jsme postavili sněhuláka a koníka a také vytvořili spoustu větších či menších sněhových koulí.

Přišel k nám Ježíšek

O Vánocích nám Ježíšek pod stromeček nadělil překvapení. Ze všech nových hraček jsme měli velikou radost a hned jsme je vyzkoušeli :).

Předvánoční den ve školce

Dnes jsme si užili poslední společný den před Vánoci. Slavnostně jsme si prostřeli stůl a vyzkoušeli si různé vánoční tradice. Pouštěli jsme lodičky z ořechových skořápek, házeli bačkorou, rozkrajovali jablíčko a pod talíř jsme si dali rybí šupinu. Přišel k nám také Ježíšek a pro každého z nás nechal pod stromečkem dárek.

Těšíme se na Vánoce

V uplynulých dvou týdnech jsme se i my ve školce pilně připravovali na Vánoce. Upekli jsme si cukroví, tvořili jsme ozdoby na stromeček, malovali kapry, hráli různé hry, zpívali koledy. Mysleli jsme také na zvířata v lese, kterým jsme do krmelce donesli nasbírané kaštany a žaludy.

Anděl a čert

Dnes nás ve školce navštívil anděl s čertem. Pověděli jsme jim básničky, zazpívali a ti odvážní z nás si z čertova pytle vytáhli bramboru. Andílek nás nakonec odměnil malým překvapením.

Podzimní koruny

Tvoření z barevných listů nás baví, a tak jsme se rozhodli vyrobit si z nich podzimní ozdobné koruny. Potřebovali jsme k tomu jenom papír, nůžky, lepidlo a listy různých tvarů a barev. Sami se podívejte, jak nám to slušelo. 🙂