Činnost mateřské školy

VIDA!

V úterý jsme obohatili naši výuku návštěvou vědeckého interaktivního VIDA! science centra na brněnském výstavišti. Na obrovské ploše jednoho z pavilonů se nacházelo více jak 170 interaktivních exponátů, se všemi z nich jsme mohli pracovat, prozkoumat je a vyzkoušet. Shlédli jsme také science show, ve které jsme se dozvěděli, jak vzniká zvuk a jak se dá změřit. Bylo to príma, naučili jsme se mnoho nového a zkusili být alespoň na chvíli malými vědci.

Zápis do 1. třídy ZŠ

Kdo dnes zavítal mezi zdi naší školy, jistě se nestačil divit. První třída totiž zažila opravdovou exotickou invazi!  Po lavicích se místo žáků proháněly opice, žirafy, hroši, papoušci, krabi, medvědi, hadi a všelijaká jiná divá zvěř. Nešlo však o utečence ze ZOO, jak by se na první pohled mohlo zdát. To paní učitelka budoucích prvňáčků povolala svoje kamarády zvířátka jako asistenty k zápisu do první třídy.

Návštěva předškoláků v ZŠ

Zápis do školy se nám blíží mílovými kroky a my se na něj s dětmi poctivě připravujeme. Aby pro děti prostředí školy bylo známé a přátelské, zašli jsme na další návštěvu do první třídy, kde si pro nás školáci s paní učitelkou přichystali velikonoční tvoření. Ve fotogalerii naleznete ochutnávku ze společného dopoledne, v nápadníčku pak inspiraci pro vyrábění s dětmi.

Karneval

V sobotu se to v kulturním domě hemžilo různorodými maskami. Dorazila k nám například návštěva až z Ruska – Ivánek, Nastěnka a dědeček Hříbeček, postavy z animované pohádky „Jen počkej zajíci“ nesměly chybět. Sálem projížděl Jaromír Jágr na kolečkových bruslích, občas proletěla nějaká ta včelka nebo beruška, ozdobou byli také pávi. Karkulku doprovázel vlk těsně po večeři (dle břicha pravděpodobně i s babičkou), Mášu potom její medvěd. Trollové se orientovali podle pochodující vírské informační tabule a nad vším dozoroval Spiderman, čertice a čarodějnice, přiřítilo se dokonce strašidýlko Barbucha. Objevilo se i několik různorodých živočichů – dinosaurem počínaje, přes žirafu, opice, kuřátko až po čápa. Celou dobu do rytmu hudby DJ Davida podupávaly dvě obrovské značkové boty, k občerstvení jste mohli použít XXL příbor – museli jste být však rychlí, abyste si jej chytili. Historii zachycovala Socha svobody a čas nám stopoval veliký budík. Radovalo se, tančilo a soutěžilo mnoho dalších masek. Na prvních deset čekal dort, a pro každou masku byla připravena sladká odměna a občerstvení.

Těšíme se na karneval

Celý uplynulý týden jsme ve školce věnovali přípravám na karneval. Naučili jsme se vyrobit klauny z papíru i z igelitových sáčků, pečlivým stříháním papíru jsme si vyzdobili třídu barevnými spirálami, vyzkoušeli jsme si, jak se vyrábí losy na tombolu a procvičili jsme svoje svaly v tělocvičně, abychom zvládli všechno to karnevalové tančení a hraní.

Veselé zoubky

Co dělat, aby naše zoubky byly opravdu veselé, jsme se dnes dozvěděli během dnešního speciálního dopoledne. Už víme, že počet zubů vůbec neodpovídá velikosti zvířete, protože třeba ten největší tvor (plejtvák) je bezzubý. Naše zoubky potřebují péči od chvíle, kdy se vyklubou. Nejen, že je musíme čistit, ale také bychom měli hlídat co jíme a pijeme. A když přece jenom nás nějaký zoubek rozbolí, tak se nebát jako Hurvínek v pohádce, ale hurá k zubaři. Ono to vrtání a plombování je vlastně docela legrace. A jako každý rok jsme předali prvňákům zubní balíčky a všichni jsme si odnesli zubní medaili.

Zimní Olympijské hry

Olympijské hry v Pchjongčchangu jsou v plném proudu a ani my ve školce nezahálíme a celý týden sportujeme, závodíme a soutěžíme. Náš olympijský týden vyvrcholil dnes dopoledne velkým olympijským kláním v tělocvičně, v rámci kterého naši borci změřili svoje síly v curlingu, biatlonu, hokeji, krasobruslení, skoku na lyžích a jízdě v dvojbobu. Sláva vítězům, čest poraženým.

Vír čte dětem den čtvrtý

Letošními čtvrtými hosty byli bráškové Brumda s Čmeldou, kteří se  právě probudili po dlouhém zimním spánku. Protože zrovna neměli co na práci, začali vzpomínat, co všechno už společně prožili. Děkujeme za krásné představení plné zpěvu a krásných efektů – DIVADLU VĚŽ.

Vír čte dětem den třetí

Středečním podvečerem nás provázel pan Ladislav Stalmach – starosta obce Vír. Přečetl nám z knihy „Pět báječných strýčků“. Díky němu jsme si zavzpomínali na spisovatele Františka Nepila a dokonce si poslechli jeho hlas z audio nahrávky. Podvečer byl podbarvený hudbou a na závěr jsme vylosovali výherce soutěže o knihy. Užili jsme si prima chvilky a zakončili je společným posezením u kávy a občerstvení.

Vír čte dětem den druhý

Ani letos nesměl na našem čtení chybět pan Jan Hrubec se svým dřevěným divadlem. Přečetl nám z knížky „Bratři Grimové – Pohádky“ a zahrál divadlo „Princezna na hrášku“. Opět to byl krásný zážitek nejen pro děti, ale i dospělé. =)