Činnost mateřské školy

Svojanov

Úterní dopoledne jsme trávili na hradě Svojanov. V místním nově zrekonstruovaném předhradí jsme navštívili komentovanou vzdělávací výstavu „České korunovační klenoty na dosah“, kde jsme na chvíli nahlédli do historie. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o Karlu IV., o jeho životě a době, ve které žil. Viděli jsme historické zbraně, oblečení, mince, velký model hradu Karlšejn a asi nejvíce nás zaujaly právě korunovační klenoty, které jsme měli opravdu na dosah. Prošli jsme si venkovní areál hradu a ti nejodvážnější si vylezli až na hradní věž. Bylo to prima!

První dny ve školce

I my ve školce jsme zahájili nový školní rok a přivítali mezi sebou nové kamarády…