Činnost mateřské školy

Akademie lesníků- pokračování

Na podzim jsme společně se školou zahájili Akademii lesníků, na kterou volně navazoval čtvrteční průzkumný výlet do lesa. Děti dopodrobna pozorovaly les, vyhledávaly jeho živé i neživé součásti a učily se, jak se v lese chovat. V menších skupinkách společně sbíraly vzorky a zkoumaly je zraky průzkumníka lesa. Po úspěšném vyhledání a odebrání vzorků pak mladí lesníci získali Průkaz lesníka potvrzující jejich znalosti a zkušenosti, které v akademii získali. Kvalitu jejich práce a nasbíraných vzorků můžete zhodnotit sami- průzkumnické tašky se vzorky jsou vystaveny v šatně MŠ.

Výlet do Chlumu

V nádherném letním počasí, které v tuto chvíli v našem údolí vládne, už je nám vyhřátá školka těsná a jsme vděční za každou chvíli, kterou můžeme strávit venku. Proto jsme rádi přijali nabídku výletu na statek rodiny Vondrových z Chlumu. Viděli jsme ovečky s jehňátky, nakrmili jsme kravičky a prohlédli telátka, pomazlili se se štěňátkem, poseděli si v traktoru a s velikou chutí se před zpáteční cestou domů občerstvili zmrzlinou. Dokonce i chviličku na opalování jsme si dokázali najít. Kopec zpátky do Víru jsme pak seběhli cobydup a příjemně utahaní z výletu jsme spali jako zabití. Za přípravu celého dopoledne, milé přijetí a za úžasnou péči o nás patří Vondrovým velký dík.

Den dětí

Den dětí jsme oslavili v MŠ Kvítek v Bystrém. Prohlédli jsme si hasičské auto a sanitku záchranářů, seznámili se s výrobou čokolády a také ji ochutnali. Zajezdili jsme si na dopravním hřišti. Navštívili skauty a procvičili své smysly.

Školní výlet Zoo Jihlava

Náš letošní školní výlet se nesl v duchu sluníčka a tepla. Snad i díky tomu se nám výlet vydařil, nikdo se nám neztratil, nikdo nebyl sežrán a všichni jsme úspěšně prošli celou zoologickou zahradu. Krásné počasí vábilo ven i většinu zvířat, a proto jsme si v celé své kráse prohlédli nejen žirafy, které mají děti nejraději, ale také pštrosy, tuleně, hrošíka, gibony, surikaty a spoustu dalších. Snad jen šelmy se před námi úspěšně schovávaly. Ale takový školní výlet pro nás nekončí jenom prohlídkou zvířátek v zoo, z výletu se taky musí domů přinést suvenýr a jeho výběr je pro nás velkým zážitkem. Jen každoroční sladkou tečku v podobě točené zmrzliny jsme letos kvůli objížďkám nestihli, ale ani o ni jsme nepřišli úplně a dopřáli jsme si ji o den později na školním hřišti. A na závěr pro vás máme malou hádanku: Poznáte z fotogalerie, na které zvířátko jsme si v zoo zahráli?

Projekt Včela

Kde se bere med? A jak chutná čerstvý přímo z úlu? Jak vypadá včela? A jak se pozná trubec a královna? Kolik včel se vejde do úlu? Co je to dýmák a na co se používá? Na tyto a mnoho dalších otázek jsme dnes měli možnost zjistit odpověď přímo u včelaře. Panu starostovi děkujeme a vám nabízíme možnost nahlédnout s námi do světa včel.

Sportovní den v Bystřici nad Pernštejnem

Nejmladší členové naší školy si užili príma dopoledne na fotbalovém stadionu v Bystřici nad Pernštejnem. Bystřičtí sportovci pro ně připravili několik stanovišť, na kterých si mohli vyzkoušet svoji obratnost v hodu, běhu, přesnosti, vytrvalosti, prostorové orientaci a hlavně trpělivosti. Hned na začátku každý sportovec dostal na krk svoji osobní kartu, kam sbíral značky a puntíky za splněné úkoly, které na závěr vyměnil za sladkou odměnu a ti nejlepší z nás si odnesli i odznak. Den jsme si zpestřili zmrzlinou a dobrodružnou cestou autobusem.

Plaváčci

V této fotogalerii se můžete podívat na další ochutnávku z plaveckého výcviku. Z kapacitních důvodů nemůžeme vkládat na náš web více snímků, ale pokud máte zájem o další fotografie z plavání, neváhejte se obrátit na učitelky MŠ.

Domácí mazlíčci

Uplynulý týden ve školce se nesl ve znamení domácích mazlíčků. Abychom si toto krásné téma užili co možná nejvíc, pozvali jsme si některé domácí mazlíčky přímo k nám do třídy. V pondělí jsme vybírali jména dvěma králíčkům- Ušáčkovi a Chlupáčkovi a při procházce jsme se zašli podívat na pejsky Maxíka a Jesinku, v úterý jsme chodili po špičkách kolem vystrašeného morčátka Vojtíška, ve středu jsme po třídě chytali uprchlíka rýžovníčka a obdivovali zpěv kanárka a holoubka, ve čtvrtek jsme věnovali péči vlastním mazlíčkům – šnečkům Bohouškovi a Jůlince a v pátek jsme si užili legraci s tvrdohlavou želví slečnou Bertičkou. Zvláštní poděkování za tento krásný týden posíláme rodině Štouračově, Jindrově a paní učitelce Cahové. Děkujeme:-)

Eden

Kdo by mohl uvěřit, že pouhých pár kilometrů od naší školy existuje ráj? A přece je to tak! My jme tam byli a na vlastní kůži jsme se o tom přesvědčili. Prošli jsme se pohádkovou alejí, uplatnili svoji obratnost na lanové dráze, vyzkoušeli jsme si pohled na zem z výšky koňského hřbetu, krmili jsme kozy, ovce i slepičky. Seznámili jsme se s životem našich předků, poodhalili taje jejich obydlí a práce a stali jsme se zákazníky bylinkové lékárny.

Šup kartáčku do chaloupky

Šup kartáčku do chaloupky,

vyčistíme všechny zoubky.

Proč by byla pusa smutná?

Zubní pasta zoubkům chutná.