Činnost mateřské školy

Výlet do Chlumu

I letos jsme před koncem školního roku velmi rádi přijali pozvání rodiny Vondrových z Chlumu a vyrazili jsme na výlet na jejich farmu. Díky tomu se nám dnes naskytla příležitost např. krmit ovečky, pohladit si kravičky, vyzkoušet si pohled z výšky kabiny traktoru a dozvědět se odpovědi na všechny naše všetečné otázky. A po krátké sladké odpočinkové přestávce se nám pak krásně šlapalo zase zpátky do školky. Za příjemné dopoledne Vondrovým mockrát děkujeme.

„Ať žijí duchové“

Malá ochutnávka z vystoupení „Ať žijí duchové“

Výlet do Dinoparku a Zoo Vyškov

Letošní školní výlet nás zavedl do světa druhohorních ještěrů. Viděli jsme, slyšeli jsme a hmatem jsme cítili úžasné obrovské dinosaury, jejichž jména jsme častokrát dokázali jen stěží přečíst. I tak bylo úžasné je pozorovat a poznávat jejich fascinující život.  Druhá část výletu pak probíhala v Zoo malých zvířat, kde jsme se přiblížili k netušeným druhům zvířat domácích, ale i těch exotických.

Den dětí

Svátek všech dětí jsme ve školce oslavili výpravou za hledáním pokladu. Najít ale nápovědy k jeho nalezení nebylo jen tak, nejdříve bylo třeba splnit přichystané úkoly a překonat překážky a až poté se děti mohly pustit do hledání útržku mapy k pokladu. O to sladší ale bylo jeho nalezení.

Žížalárium

Ve školce jsme se tentokrát nechali inspirovat žáky ze školy a po jejich vzoru jsme si vyzkoušeli vyrobit žížalárium. Žížalky pravidelně rosíme, nosíme jim čerstvou trávu a už se těšíme, až budeme moct pozorovat jejich cestičky.

Návštěva knihovny v Bystřici

Páteční plavání jsme tentokrát spojili s návštěvou knihovny v Bystřici. Děti si měly možnost prohlédnout prostředí knihovny, společně s paní knihovnicí si přečíst krátkou pohádku a zábavnou formou si ověřit svoje znalosti o pohádkových postavách.

Domácí mazlíčci

Náš projektový týden s domácími mazlíčky k nám do školky přivedl želvy, morče, křečka, hada, andulku i rybičky. Děti mohly zvířátka pozorovat, pohladit si je, podílet se na jejich krmení, dozvědět se o nich zajímavé informace od jejich chovatelů a prožít s nimi neobvyklý týden. Všem páníčkům i jejich mazlíčkům děkujeme.

Plaváčci

Každý pátek teď s dětmi vyrážíme do bazénu a učíme se plavat. Foukáme bublinky do vody, plaveme prsa,  splýváme na vodě, skáčeme do ní, potápíme se a děláme spoustu dalších vodních aktivit, které nám v učení pomáhají.

Čarodějný týden

Vaše děti se usmívají, oči jim září, celý den jen poskakují a radují se…? To na ně neleze jaro, to totiž ve školce uvařily a vypily lektvar štěstí! A daly do něj samé dobré věci jako třeba… a víte co? Zeptejte se svých dětí:-)

VIDA!

V úterý jsme obohatili naši výuku návštěvou vědeckého interaktivního VIDA! science centra na brněnském výstavišti. Na obrovské ploše jednoho z pavilonů se nacházelo více jak 170 interaktivních exponátů, se všemi z nich jsme mohli pracovat, prozkoumat je a vyzkoušet. Shlédli jsme také science show, ve které jsme se dozvěděli, jak vzniká zvuk a jak se dá změřit. Bylo to príma, naučili jsme se mnoho nového a zkusili být alespoň na chvíli malými vědci.