Činnost mateřské školy

Malujeme den a noc

Ve školce malujeme a tvoříme moc rádi. Tentokrát jsme zkoušeli namalovat den a noc. Bílý papír jsme důkladně pokryli žlutou voskovkou a poté ještě černou tuší, nebo modrou akrylovou barvou. Po zaschnutí jsme do papíru špejlí vyrývali sluníčko a hvězdy.

Předvánoční den ve školce

Ve školce jsme si dnes užili poslední společný den před Vánoci. Rozkrajovali jsme jablíčko, házeli bačkorou, pouštěli lodičky a zapalovali prskavky. Poobědvali jsme u krásně prostřeného stolu a ochutnali jsme cukroví. Přišel k nám také Ježíšek a každému z nás přinesl dáreček.

Vánoční tvoření ve Štěpánově

Minulý týden jsme navštívili MŠ a ZŠ ve Štěpánově nad Svratkou. Vyrobili jsme si ozdoby na vánoční stromeček, zazpívali si koledy a povídali jsme si také o vánočních zvycích.

Děkujeme za milé pozvání.

Ohlédnutí za jarmarkem

V pátek 13. 12. proběhl náš tradiční vánoční prodejní jarmark. Nasát vánoční atmosféru, nakoupit si nějaké ty dárečky, udělat si radost, ochutnat punč a dobroty, přišli lidé všech generací.

Děkujeme všem těm, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě i průběhu jarmarku.

Pečeme vánočky

V předvánočním čase jsme si ve školce upekli vánočky. Pečlivě jsme vážili všechny suroviny, krájeli oříšky, pozorovali, jak vzniká kvásek, míchali těsto a s malou pomocí paní učitelek jsme si vánočky také upletli. Nakonec jsme je ještě potřeli vajíčkem, posypali ořechy a pak už jen čekali, až se sladká dobrota upeče. Všichni jsme pak zkusili, jak se nám vánočky povedly a moc jsme si pochutnali.

„Učíme se navzájem“-hudební výchova

V pondělí jsme si my školáci a předškoláci užili společně hodinu hudební výchovy. Vytvořili jsme velkou kapelu a zazpívali jsme si vánoční písničku Bílý slon. Hráli jsme na Orffovy nástroje a ti starší z nás využili k hraní i „boomwhackers“.

Mikuláš

Dnes za námi do školky přišli andělé, čerti a Mikuláš. Pověděli jsme jim básničky o čertech, které jsme se ve školce učili, a společně jsme si taky zatančili a zazpívali. Za odměnu každý z nás dostal od andílků balíček.

Otesánek

V úterý k nám zavítalo divadlo Netratrdlo ze Štěpánova nad Svratkou a zahrálo pohádku „O Otesánkovi“. Představení bylo velmi interaktivní, mohli jsme se aktivně účastnit na jeho průběhu a to se nám líbilo. Konec pohádky byl, jak také jinak, velmi poučný a my jsme si uvědomili, že „velká přání“ se příliš nevyplácí, neboť nás mohou pohltit stejně tak, jako pohltila Otesánka.

Učíme se navzájem – angličtina

Slyšet od dětí, že se jim líbí ve škole, je jistě vždy potěšující a ne tak časté. My to dnes zaslechli z úst našich předškoláků, kteří přišli na hodinu angličtiny a to hned k těm nejstarším – páťákům. Učili se s nimi o zvířátech, rozdělovali je podle toho, kde žijí a z úst našich nejpokročilejších zaslechli již celé věty. Atmosféra byla přátelská a naši nejmladší si vyzkoušeli, že škola je prima!

Solná jeskyně

V pátek jsme znovu vyrazili do solné jeskyně v Bystřici nad Pernštejnem. Hrajeme si tam se solí, děláme bábovky, posloucháme písničky, tancujeme nebo jen tak odpočíváme a pozorujeme světýlka a tekoucí vodu. Těšíme se na další návštěvu jeskyně zase v prosinci.